Abyste se zbavili nevzhledné celulitidy, musíte se starat o své tělo.

Jak se zbavit celulitidy na zadní straně stehen

To, jestli se vám na stehnech, na zadku nebo na břiše objeví celulitida, je do značné míry podmíněno geneticky. Vzniku (a rozvoji) celulitidy ale napomáhá i nezdravý životní styl – příliš sladkého, tučného nebo slaného jídla, nedostatek pohybu, atd.

Nemůžeme vám nabídnout žádný zázračný, a 100% zaučený recept, jak se zbavit celulitidy. Ono to dost dobře ani není možné. Je zde ale několik věcí, které určitě stojí za vyzkoušení, a pomohu vám s vaším bojem proti celulitidě (a nejenom na zadní straně stehen). Možná se vám nepovede zbavit se celulitidy nadobro, můžete ale značně omezit a potlačit její vizuální projevy.

Jak se zbavit celulitidy

Abyste se zbavili nevzhledné celulitidy, musíte se starat o své tělo. To zahrnuje výběr vhodné kosmetiky (krémy, tělová mléka, masážní přípravky apod.), dále pak volbu vhodného jídelníčku (omezit škodlivé tuky a zachovat ty „zdravé“, méně cukru, méně soli), dodržování vhodného pitného režimu, a také správné cvičení.

Jak na celulitidu – masáže, krémy a kosmetika

Při boji s celulitidou velmi pomáhají masáže. Masáž partií, které jsou již zasaženy celulitidou (ale i těch, kde zatím celulitida není), je dobrá pro zlepšení krevního oběhu v daných partiích. V případě celulitidy na zadní straně stehen, je ideální provádět masáž asi 5 – 10 minut, alespoň jednou denně (nebo ještě lépe dvakrát denně, vždy dáno a večer).

Zadní stranu stehen masírujete pevnými, krouživými pohyby, tak abyste postupně promasírovali celou problematickou oblast. K provádění masáží můžete použít i nějaké masážní mýdlo, nebo vhodný masážní krém.

Dalším vhodnou metodou, jak vyzrát na celulitidu je použití peelingu. Vyberte si nějaký vhodný peelingový krém na celulitidu. Peeling dotčených partií je pak dobré provádět cca jednou za týden.

Jak zakrýt celulitidu

Pokud se třeba bojíte toho, jak budete vypadat v plavkách, když máte celulitidu na zadní straně stehen (nebo i jinde), použijte nějaký „samo-opalovací“ krém. Ten je pak pochopitelně nutné aplikovat nejenom na zadní stranu stehen, ale na celé tělo. Použití opalovacího krému pomáhá zamaskovat nejvýraznější projevy celulitidy.

Přírodní lék na celulitidu

Poměrně často bývá doporučováno na celulitidu využít účinků kofeinu. Buďto můžete zvolit přímo nějaký přípravek (krém nebo tělové mléko) na celulitidu s obsahem kofeinu. Nebo si můžete podobný přípravek vyrobit i doma. Pro jeho přípravu smíchejte asi jednu polovinu šálku mleté kávy, jednu polévkovou lžíci bílého krystalického cukru, dvě až tři lžíce olivového oleje. Jednotlivé ingredience promíchejte.

Zadní stranu stehen omyjete horkou vodou – díky tomu dojde k otevření pórů ve vaší pokožce. A následně aplikujete připravenou směs, a celou oblast s celulitidou pečlivě „drhněte“ po dobu asi 5 minut.

Jak se zbavit celulitidy na stehnech

K tomu, abyste se zbavili celulitidy na stehnech, vám pomůže i vhodné cvičení. Podobně jako u hubnutí ale nestačí, jen samotné cvičení. Je důležité, abyste jedli vyváženou stravu, která neobsahuje zbytečné tuky a cukry.

Jídelníček by měl obsahovat dostatečné množství ovoce a zeleniny. Také byste neměli jíst příliš mnoho bílého pečiva, nebo třeba těstovin, z bílé mouky, ale spíše volit celozrnné pečivo a těstoviny z celozrnné mouky. Omezte příjem cukru (sladkosti, slazené nápoje). A vyhýbejte se také nadměrnému příjmu soli. Ta způsobuje zadržování vody v těle a prohlubuje tak vizuální efekt celulitidy.

Snažte se tedy jíst zdravě. Libové maso (kuřecí, krůtí, kvalitní hovězí nebo ryby). Jezte i potraviny se zvýšeným obsahem omega-3 mastných kyselin – olivy, olivový olej, ořechy nebo třeba avokádo. Naopak se vyhýbejte příliš tučnému jídlu, smaženému, různým typům „fast-food“ apod.

Celulitida se častěji a výrazněji projevuje u lidí, co mají nadváhu. Hlídejte si tedy to, kolik vážíte. A nemusíte se snažit zhubnout za každou cenu. Jen se snažte o rozumný, zdravý a vyvážený jídelníček.

V neposlední řadě nezapomínejte na to hodně pít. A tím myslíme především vodu (rozhodně ne nějaké slazené nápoje, sladké džusy nebo dokonce alkohol). Při správném pitném režimu (nejméně 2 – 3 litry vody denně), dochází ke správné hydrataci vašeho těla a pokožky. Voda pak zlepšuje vlastnosti vaziva (kolagenu) v pokožce, a ta je díky tomu pevnější. Projevy celulitidy jsou tak, i poměrně výrazně, potlačeny.

Cvičení na celulitidu

Snažte se mít dostatek pohybu nebo srovnatelných fyzických aktivit. To by pak mělo zahrnovat jak aerobní složku, tak i silové cvičení.

Je tedy dobré pravidelně chodit běhat, jezdit na kole nebo alespoň chodit na dlouhé procházky. Poklud máte v plánu zbavit se celulitidy na vašich stehnech, snažte se každý den věnovat alespoň 45 – 60 minut nějakému aktivnímu pohybu. Můžete jít třeba na delší procházku – svižným tempem, které je ale pro vás zároveň pohodlné, tak abyste nebyli zbytečně zadýchaní.

Abyste se zbavili celulitidy na zadní straně stehen, je také nutné vykonávat silové cviky, kterými zpevníte svaly a pokožku v zasažených partiích. Některé cviky můžete provádět doma, pro jiné je zase vhodnější návštěva posilovny nebo fitness centra.

Cviky na stehna

První cvičení na stehna: klekněte si na všechny čtyři. Předloktí a holeně jsou položeny na zemi, záda a hlavu držte rovně, přirozené poloze. Pomalu zvedejte levé stehno, asi o 45 stupňů, noha zůstává pokrčená v koleni. Záda stále držte rovně. Zvednutou nohu držte asi 5 vteřin nahoře a poté ji plynule dejte dolů a cvik opakujete druhou nohou. S každou nohou proveďte 10 opakování. Celou sérii pak 3x zopakujte.

Druhé cvičení na stehna: Postavte se zády ke zdi, rovně, paty jsou cca 30 centimetrů od zdi, nohy jsou mírně rozkročené, asi na šíři vašich ramen. Pomalu pokrčte kolena (jakoby do dřepu) tak, že se vaše záda opřou o zeď. Vaše pozice bude podobná, jako když sedíte na židli. Zády se opíráte o zeď, jako o opěradlo židle. V této poloze vydržte 30 – 120 sekund. Pak se vraťte do výchozí pozice (případně si pomozte rukou, kterou se opřete o zeď). Celý cvik opakujte alespoň 5x, postupně se snažte v „posedu“ vydržet déle (začněte s 30 vteřinami a postupně to protáhněte na 120 vteřin)

Třetí cvičení na stehna: připravte si nějakou nízkou stoličku, stupínek. Jednu nohu položte nahoru, na stoličku, a postupně se zvedněte. Ale pozor, abyste se zvedali s pomocí svalů nohy, která je položená na stupínku. A ne tak, že se odrážíte nohou, která byla na zemi. Tento cvik opakujte 10x pro každou nohu (a celou sérii, tedy 10x levá noha + 10 prvá noha, třikrát zopakujte).

Čtvrté cvičení na stehna: provádějte výpady. Postavte se rovně. Levou nohou vykročte vpřed. Pánev i tělo stále svírá kolmý úhel na zem. Ve výpadu malou chvíli setrvejte a vraťte se do původní pozice a pokračujte druhou nohou. Takto cvik opakujte pro každou nohu 10x a opět ve třech sériích. Obdobně pak provádějte i výpady do strany

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 799 Průměr: 4.5]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar