Jak zhubnout kila po vánocích

Pokud i vy chcete zhubnout kila po vánocích, pak je dobré nastavit si konkrétní plán pro hubnutí

Po vánocích a hlavně pak od začátku nového roku si mnoho lidí dává předsevzetí, že se pokusí zhubnout. I to je jeden z důvodů, proč jsou v lednu a v únoru snad nejvíce plné všechny posilovny, fitness centra a tělocvičny.

Pokud i vy chcete zhubnout kila po vánocích, pak je dobré nastavit si konkrétní plán pro hubnutí. Není příliš dobré snažit se hubnutí nějak uspěchat. Pokud budete mít nereálné cíle a nereálná očekávání, pak to s vaším hubnutím po vánocích nedopadne moc dobře.

Optimální rychlost hubnutí (tak abyste si novou váhu udrželi), je zhruba 0,5 – 1 kilo týdně. To znamená 500 – 1000 kcal denně, o které musíte buď omezit svůj jídelníček, nebo které musíte navíc spálit během nějaké fyzické aktivity. Úplně nejlepší je kombinace obojího.

Pokud chcete zhubnout kila po vánocích, tak není nezbytně nutné začít s nějakou redukční dietou. Ono je někdy méně ve výsledku i více. Bude dobré, když si uděláte přehled o tom, jak vypadá váš běžný jídelníček a začnete postupně eliminovat ty nejškodlivější složky. Omezíte cukr, slazené nápoje, alkohol, pečivo z bílé mouky, tuky, tučná jídla apod. Přidáte více ovoce, zeleniny, celozrnného pečiva atd. Při postupných změnách jídelníčku dosáhnete lepšího efektu, než při nějaké drastické dietě, která se vám za chvíli jen zprotiví.

Ke změnám v jídelníčku pak ještě přidejte pravidelný pohyb. Každý den ujděte alespoň 10 tisíc kroků, dvakrát týdne si jděte zacvičit, běhat, plavat nebo cokoliv jiného, a uvidíte, že již brzy začnete pozorovat, jak se mění vaše váha.

Mohlo by vás zajímat: Jak zhubnout do plavek za 7 dní?, Optimální tepová frekvence pro spalování tuků, Vitamíny B komplex (B1 – B12)

Pokud chcete doopravdy zhubnout, pak zapomeňte a na zázračné a zaručené rady na hubnutí. Velmi často se jedná o nesmysly. Při hubnutí je potřeba změnit stravovací návky (ale rozhodně to nemusí být nějaká přísná dieta). Pro zhubnutí se také musíte více hýbat (ale ani množství pohybu se nesmí přehánět).

7 tipů jak doopravdy zhubnout: základní pravidla pro úspěšné hubnutí

Pokud chcete zhubnout, a vyhledáváte si informace o hubnutí na internetu, tak můžete narazit na velmi mnoho informací, které jsou ale často zcela protichůdné, nebo úplně nesmyslné. Hubnutí, je velký „business“, na kterém se snaží přiživit řada firem i jednotlivců. Pokud byste se měli řídit tím, co najdete na internetu, tak by se vám asi […]

Přečíst více

Opravdu úspěšné zhubnutí, není jen nějaká krátkodobá intenzivní aktivita, kterou si jednou splníte, a pak máte pokoj. K hubnutí je naopak lepší přistoupit, jako k celkové změně životního stylu. Naučíte se jíst zdravěji (rozumněji). Začnete se více hýbat. Jen to je zaručený recept, jak opravdu zhubnout.

Jak začít s hubnutím: 12 základních rad, jak opravdu zhubnout

Důvodů, proč začít hubnout, může být celá řada. Ať už jsou to zdravotní důvody, estetické, nebo jakékoliv jiné důvody. To nejdůležitější asi je, abyste přestali „začínat“ a konečně začali. Hubnutí není potřeba zbytečně odkládat. Není potřeba čekat na začátek nového roku, na začátek dalšího měsíce, na začátek jara, nebo cokoliv jiného. Ať už si oddalování […]

Přečíst více

Klasické vánoční cukroví, rozhodně nepatří mezi nízkokalorické mlsaní. Jeden kousek lineckého cukroví představuje cca 85 kalorií (kcal). Na spálení tohoto množství kalorií, potřebuje 15 – 20 minut svižnější chůze nebo 7 – 10 minut rychlejšího běhu. Vánoce jsou ale jen jednou za rok. A co by byly vánoce bez cukroví?

Kalorické tabulky: Kolik kalorií obsahuje vánoční cukroví?

Co by byly Vánoce, bez vánočního cukroví. A také bez bramborového salátu s majonézou, smaženého kapra a válení se u televize, atd. Prostě vánoční klasika, je vánoční klasika. A patří k tomu především vánoční cukroví. Snad ve všech českých domácnostech, je začátek prosince ve znamení blížících se vánoc. Začínají se dělat vánoční nákupy, hromady másla, čokolády, mouky, […]

Přečíst více

Správný způsob, jak doopravdy zhubnout, je začít dělat postupné změny. Začít postupně měnit jídelníček. Postupně se více hýbat.

Návod jak začít správně hubnout

Říkáte si, že už máte dost toho, jak vypadáte? Toho, kolik vám ukazuje vaše váha? Chcete začít hubnout? A udělat to správně? Už dlouho se chystáte udělat něco se svojí váhou, ale pořád to odkládáte? Nebo už jste zkoušeli začít hubnout a výsledek se nedostavil? Poradíme vám, jak začít správě hubnout. Tak aby se výsledek […]

Přečíst více

Typické české tradiční vánoční cukroví je doslova „našlapáno“ zbytečnými kaloriemi.

Dietní vánoce

Vánoc nejsou jenom „svátky klidu a míru“, ale v mnoha českých rodinách (a nejenom těch českých), i svátky „konzumního“ života a „nezřízeného“ přejídání. Ruku na srdce, kdo z nás si při představě vánoc nevybaví cukroví, bramborový salát, smažené řízky, čokoládové kolekce atp. Není tak divu, že po vánocích tolik lidí vyráží do fitness center nebo alespoň na […]

Přečíst více

10 kilo za dva dny opravdu nezhubnete. I kdybyste dva dny nic nejedli a pořád jen cvičili.

Jak zhubnout za 2 dny

Vyzkoušejte dvoudenní dietu. Je to skvělý způsob, jak nastartovat váš metabolismus. Třeba po vánocích, kdy jste se doma jen „váleli“ a „přejídali“. Dvoudenní dieta také může být jakási příprava na dlouhodobější hubnutí. Je asi jasné, že za dva dny nezhubnete o 5 nebo 10 kilo. Podobné očekávání je pochopitelně nerealistické. Není ale až tak těžké […]

Přečíst více