Kolik kalorií má pizza

To, kolik kalorií obsahuje pizza, se odvíjí především od toho, jaké ingredience ta která pizza obsahuje.

To, kolik kalorií obsahuje pizza, se odvíjí především od toho, jaké ingredience ta která pizza obsahuje. Jinou kalorickou hodnotu bude mít pizza Hawai s ananasem a jinou pak nějaká pizza se slaninou.

Tak například běžná šunková pizza (cca 350 gramů), bude mít přibližně 1200 kalorií (kcal) resp. cca 5000 kilojoule (kJ), a bude obsahovat asi 45 gramů tuků, 170 gramů sacharidů a 40 gramů bílkovin.

Již zmíněná pizza Hawai by při srovnatelné hmotnosti měla jen 650 kalorií (kcal), resp. cca 2600 kilojoule, přičemž tuků by měla jen 16 gramů.

Pizza Quatro formaggi by pak měla cca 1100 kalorií (kcal), resp. cca 4400 kilojoule (kJ), s obsahem tuků kolem 60 gramů.

Zato taková pizza Mexicana by se pak už dala řadit spíše mezi „kalorické bomby“. Při váze 350 gramů by zahrnovala asi 1850 kcal, což odpovídá asi 7700 kJ.

Mohlo by vás zajímat: Kalorie u alkoholu, Kalorické tabulky pro ženy, Kolik má kalorie kilojoulů

Kolik kalorií má jídlo z KFC?

Kalorické tabulky: Kalorie v jídle z KFC, McDonald nebo v pizze

Máte rádi jídlo z tzv. „fast-food“ restaurací jako je KFC nebo McDonald? Rádi zajdete na pizzu nebo si koupíte jeden kousek pizzy do ruky cestou ze školy nebo z práce? A co takový párek z v rohlíku? Také vám chutná? A máte představu, kolik tyhle dobroty obsahují kalorií? Kolik kalorií má jídlo z KFC? Bez velkého přehánění, jídlo v těchto fast-food […]

Přečíst více

Kalorické tabulky - těstoviny, rýže a další přílohy

Kalorické tabulky – těstoviny, rýže a další přílohy

Těstoviny, rýže a i další přílohy mohou být poměrně slušným nepřítelem hezké postavy. Možná se při přípravě jídla budete soustředit na množství kalorií nebo tuků v mase, či v jiném hlavním jídle. Nemalé množství kalorií ale představuje i příloha. A nejde jenom o ty kalorie. Například „obyčejné“ těstoviny připravované z bílé mouky, budou mít vysoký podíl sacharidů a […]

Přečíst více

ýpočet BMI pro děti a náctileté ve věku 2 – 20 roků se provádí stejně jako pro dospělé, ale výsledky se pak interpretují jinak.

BMI kalkulačka pro děti a náctileté

BMI je číslo, které vyjadřuje poměr tělesné hmotnosti k výšce konkrétního jedince. V závislosti na výsledné hodnotě BMI se pak mluví o ideální váze, nadváze nebo naopak podvýživě. Výpočet BMI pro děti a náctileté ve věku 2 – 20 roků se provádí stejně jako pro dospělé, ale výsledky se pak interpretují jinak. Kalkulačku pro výpočet BMI dospělých […]

Přečíst více