. Tím, že si dáte polévku, zeleninový sálat nebo ovocnou misku, zaženete hlad rychleji, při menším kalorickém příjmu, než u jiných jídel.

10 způsobů jak zhubnout bez cvičení a bez diety

K tomu, abyste zhubnuli a měla hezké a štíhlé břicho, postavu, nebo se jen cítili lépe, se nemusíte pouštět do nějaké drastické diety nebo do nějakého náročného cvičení. Někdy je méně, ve výsledku více. Ke zhubnutí nejsou potřeba nějaké drastické změny. Zhubnout můžete už jen díky několika, spíše drobným, změnám.

1. Naučte se správnému držení těla

Velká většina lidí má tendenci hrbit se, nebo i jinak nedodržovat správné držení těla. Naučte se tedy stát, chodit nebo i sedět rovně. Při správném držení těla bude vaše postava vypadat mnohem lépe, než při nahrbených a ohnutých zádech. Při správném držení těla navíc automaticky zatínáte a zpevňujete břišní svaly.

2. Dodržujte pitný režim

Nedostatečný pitný režim, nedostatečný příjem tekutin vede k dehydrataci. Tělo pak na nedostatek vody reaguje tím, že se snaží co nejvíce vody v těle zadržet (protože čeká že „bude hůř“). Nadměrné množství takto zadržované vody pak vede k otokům. Přebytečná voda ve vašem těle může představovat i 2 – 4 kila navíc. Pokud každý den vypijte správné množství vody (cca 2 lity – může se značně lišit podle aktuální váhy, věku nebo ročního období), vaše tělo se přirozeně zbaví nadbytečné vody, a vaše postava a tedy i břicho bude vypadat štíhleji.

3. Jezte více vody

Ano, čtete správně. Není to překlep. Potraviny s vyšším obsahem vody – tedy především ovoce a zelenina, vás zaplní rychleji. Tím, že si dáte polévku, zeleninový sálat nebo ovocnou misku, zaženete hlad rychleji, při menším kalorickém příjmu, než u jiných jídel.  Ke každému hlavnímu jídlu (tedy oběd či večeře) je vhodné snít alespoň malý zeleninový salát nebo polévku. Stejně tak jako je ovoce a zelenina velmi vhodné, jako dopolední/dopolední svačina.

4. Jezte ořechy a semena

Velmi vhodnou a dietní svačinou mohou být i různé ořechy nebo semínka. Různé ořechy a semena obsahují mono nenasycené tuky, které jsou zdravější než běžné živočišné tuky. Pozor ale na to, že solené arašídy, pistácie nebo kešu oříšky ap., nejsou ani trochu vhodné. Nadměrný příjem soli (sodíku) vede k vyššímu zadržování vody v těle.

Jedna hrst ořechů nebo semínek, tak může být vhodná svačina nebo také „rychlá záchrana“, když vás přepadne hlad, nebo začne „honit mlsná“.

5. Dejte si šálek kávy

Kofeinová káva je přírodní (mírné) diuretikum. Napomáhá tedy k „odvodnění“ organismu. Díky eliminaci přebytečné vody, bude vaše postava vypadat štíhleji. Stimulační účinky kávy (kofeinu), napomáhají udržovat metabolismus na vyšší úrovni – což vede k rychlejšímu spalování.

6. Nevynechávejte snídani

Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne. Tím, že budete vynechávat snídani, nezhubnete. Spíše naopak. Zdravá snídaně vám pomůže hned po ránu nastartovat metabolismus. A také zabrání tomu, abyste se v průběhu dopoledne trápili hlady. Na snídani jsou dobré cereálie a mléčné výrobky nebo ovoce. Naopak se vyhýbejte sladkému pečivu.

7. Jezte v klidu

Při jídle není důležité jenom to, co jíte, ale i to jak jíte. Když do sebe jídlo v rychlosti „nahážete“, ve výsledku sníte větší porci, než když si jídlo v klidu vychutnáte. Každé sousto byste se měli snažit pečlivě rozžvýkat. Jíst po menších soustech a jídlo zapíjet vodou. Tělo potřebuje určitý čas než si „uvědomí“, že už je zasycené. Při rychlé konzumaci jídla tak často sníte mnohem větší porci, než kolik doopravdy potřebujete k ukojení hladu.

8. Po jídle si dejte žvýkačku

Po jídle si nezapomeňte vyčistit zuby nebo si alespoň vzít žvýkačku. Existují, studie prokazující, že lidé, kteří si po jídle vyčistí zuby nebo žvýkají žvýkačku, začnou cítit hlad až po delší době, než lidé, kteří tak nedělají. Mohou za to zbytky jídla v mezizubních prostorech, které spouští produkci slin a aktivují celý proces přípravy na trávení jídla.

9. Naučte se odpočívat

Když jste neustále v pohybu a ve stresu, vaše tělo produkuje steroidy a stresové hormony, které negativně ovlivňují metabolismus a zažívání. Nadměrný stres vede ke zvýšené produkci hormonu kortizolu. Lidé s nedostatkem odpočinku a spánku, pak mají mnohem větší tendence k přejídání.

10. Hýbejte se

Ani ta nejlepší dieta vám nepomůže zhubnout, pokud nebudete mít dostatek pohybu. A pohyb není jenom cvičení. Vlastně nepotřebujete vůbec cvičit. Musíte se ale hýbat. Třeba už jen tím, že budete chodit. Kamkoliv je to alespoň trochu možné, tam jděte pěšky. Procházka vám poskytne přirozený a zdravý pohyb. Také si během ní můžete trochu odpočinout a vyčistit si hlavu. Určitě to je lepší, než sezení v přeplněném autobuse, tramvaji, nebo nervózní popojíždění v autě uprostřed dopravní zácpy.

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 271 Průměr: 3.8]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar