Krátkodobá intenzivní dieta a hubnutí

Typickým příkladem krátkodobé intenzivní diety může být nějaká detoxikační dieta.

Nejprve je nutné říci, že krátkodobá intenzivní dieta sice dokáže zařídit, abyste shodili i několik kilo již za pár dní. Třeba i 3 kila za dva dny nebo 5 kilo za týden. Ale současně platí, že takto rychlé snížení váhy zpravidla nemá trvalý charakter. Při takto rychlém hubnutí se zpravidla jedná jen o krátkodobý úbytek váhy.

Typickým příkladem krátkodobé intenzivní diety může být nějaká detoxikační dieta. Určitě můžete vyzkoušet hubnutí, při kterém radikálně omezíte množství kalorií. Pokud je váš běžný kalorický příjem cca 2000 kcal/den, tak zkuste na několik dní snížit kalorický příjem o polovinu. Tedy jen na 1000 kcal denně. Výraznější snížení kalorického příjmu už ale není vhodné, mohlo by být spojeno s řadou zdravotních rizik.

Základem intenzivní diety by mělo být jen ovoce a zelenina (druhy s nízkým obsahem cukrů). K pití pak jen pramenitá voda. Během tohoto krátkodobého hubnutí byste si kalorický příjem měli rozpočítat na 5 malých porcí. Díky tomu nebudete pociťovat tak intenzivní pocit hladu. Současně s tím byste měli alespoň dvě hodiny denně cvičit. Díky tomu je pak možné zhubnout i o několik kilo za pár dní.

Mohlo by vás zajímat: Jídelníček banánová dieta, Čistící dieta po vánocích, Dieta jen ovoce a zelenina

Pokud pod slovem „hubnutí“ máme na mysli spalování tělesného tuku, pak je nemožné zhubnout o 10 kilo za týden.

Jak rychle zhubnout 10 kg za týden

Zajímalo by vás, jestli se dá opravdu zhubnout o 10 kilo za týden? Je to vůbec ve fyziologických možnostech lidského těla? Kolik zhubnete, když nebudete týden nic jíst? Podíváme se na to, jak rychle zhubnout, co nejvíce kil dolů. I když to možná nebude přesně 10 kilo. Dá opravdu se zhubnout 10 kg za týden? […]

Přečíst více