Raw food jídelníček

Jídelníček raw food je založen především na rostlinné stravě.

Raw food, neboli syrová strava, neboli také živá strava, vychází z principu, že bychom neměli jíst jídlo, které projde tepelnou úpravou při teplotě vyšší než 42 stupňů celsia (některé zdroje zmiňují 43 stupňů). Při této a vyšší teplotě, má docházet k rozkladu některých důležitých enzymů a živin.

Jídelníček raw food je založen především na rostlinné stravě. Názory na to, zda na raw jídelníček patří i potraviny živočišného průvodu se liší. Někdo je striktně odmítá, někdo zase akceptuje třeba nepasterizované mléko a mléčné výrobky, nebo třeba i některé druhy masa – především rybí (třeba v podobě sushi).

Na raw food jídelníčku by tak nemělo chybět ovoce a zelenina. A to jak čerstvé ovoce a zelenina, tak i sušené plody. Své místo zde mají i různá semena, ořechy. Nebo třeba také luštěniny jako jsou fazole, čočka nebo hrách (které jsou mimo jiné bohaté na bílkoviny). Na raw jídelníčku pak mohou být i nepasterizované mléčné výrobky nebo třeba vejce. Také různé bylinky a koření, olivový olej (nebo i jiné druhy).

Mohlo by vás zajímat: Raw dieta a hubnutí, BIO potraviny a hubnutí, Sůl a hubnutí, HCG dieta

Raw food, tedy syrová (nebo někdy i živá), strava zahrnuje především potraviny rostlinného původu, které neprošly tepelnou úpravou.

Raw food dieta: syrová strava a hubnutí

Raw food, neboli „syrová strava“ (nebo také „živá strava“), je základem vitariánství. Co je to vitariánství, jaké jsou zásady raw jídelníčku, a jak efektivní může být raw dieta při hubnutí, se pokusíme popsat v tomto článku. Nutno ale říci, že rozsah tohoto článku ani zdaleka neposkytuje dostatek prostoru, pro shrnutí všech principů raw stravy a vitariánství. […]

Přečíst více