Raw food jídelníček

Jídelníček raw food je založen především na rostlinné stravě.

Raw food, neboli syrová strava, neboli také živá strava, vychází z principu, že bychom neměli jíst jídlo, které projde tepelnou úpravou při teplotě vyšší než 42 stupňů celsia (některé zdroje zmiňují 43 stupňů). Při této a vyšší teplotě, má docházet k rozkladu některých důležitých enzymů a živin.

Jídelníček raw food je založen především na rostlinné stravě. Názory na to, zda na raw jídelníček patří i potraviny živočišného průvodu se liší. Někdo je striktně odmítá, někdo zase akceptuje třeba nepasterizované mléko a mléčné výrobky, nebo třeba i některé druhy masa – především rybí (třeba v podobě sushi).

Na raw food jídelníčku by tak nemělo chybět ovoce a zelenina. A to jak čerstvé ovoce a zelenina, tak i sušené plody. Své místo zde mají i různá semena, ořechy. Nebo třeba také luštěniny jako jsou fazole, čočka nebo hrách (které jsou mimo jiné bohaté na bílkoviny). Na raw jídelníčku pak mohou být i nepasterizované mléčné výrobky nebo třeba vejce. Také různé bylinky a koření, olivový olej (nebo i jiné druhy).

Mohlo by vás zajímat: Raw dieta a hubnutí, BIO potraviny a hubnutí, Sůl a hubnutí, HCG dieta

Nejrychlejší způsob, jak zhubnout tuky, nabízí dieta bez sacharidů. Pokud omezíte množství sacharidů na jídelníčku na maximálně 5 – 10% (cca 20 gramů na den), pak můžete zhubnout i 2 kila za týden. Není tak problém zhubnout o 5 kilo za měsíc.

Jak zhubnout tuky – dieta a hubnutí bez sacharidů

Hodně lidí se snaží zhubnout a moc se jím to nedaří. Zkouší různé diety, omezují množství kalorií, ale výsledek se moc neprojevuje. Často je to dáno tím, že když omezíte množství kalorií, tělo se „přepne“ do módu hladovění, při kterém využívá dostupné kalorie mnohem efektivněji. A vy tak hubnete jen minimálně. Pokud chcete opravdu zhubnout […]

Přečíst více

Raw food, tedy syrová (nebo někdy i živá), strava zahrnuje především potraviny rostlinného původu, které neprošly tepelnou úpravou.

Raw food dieta: syrová strava a hubnutí

Raw food, neboli „syrová strava“ (nebo také „živá strava“), je základem vitariánství. Co je to vitariánství, jaké jsou zásady raw jídelníčku, a jak efektivní může být raw dieta při hubnutí, se pokusíme popsat v tomto článku. Nutno ale říci, že rozsah tohoto článku ani zdaleka neposkytuje dostatek prostoru, pro shrnutí všech principů raw stravy a vitariánství. […]

Přečíst více