Dobře hydratovaná pokožka způsobuje, že vaše pleť vypadá zdravěji a vizuální efekt vrásek je značně potlačen.

Jak na vrásky kolem očí a v obličeji

Zajímalo by vás, jak na vrásky kolem očí a v obličeji? Je asi nemožné zcela se zbavit vrásek v obličeji. Zejména ty „hluboké“ již zůstanou napořád. Pokud ale budete dodržovat několik základních pravidel, můžete minimalizovat jejich viditelnost a zároveň snížit výskyt a tvorbu nových vrásek, ve vašem obličeji.

Jak na vrásky? Vyhýbejte se slunci

Častou příčinou vzniku vrásek je nadměrné vystavení pokožky slunci. Podle různých studií má právě slunce na svědomí největší množství vrásek v obličeji. Vyhýbejte se tedy příliš dlouhému pobytu na přímém slunečním světle. V létě pak noste třeba klobouk se širokým okrajem, který váš obličej zastíní. Vyhýbejte se také pobytu na slunci v době, kdy je jeho intenzita nejvyšší (tedy kolem poledne).

Pozor také třeba při zimním lyžování někde v Alpách. Díky vyšší nadmořské výšce, může být na horách intenzita slunce často stejná nebo i vyšší, než v létě někde u moře.

Především v létě, u moře nebo i při lyžování na horách používejte opalovací krémy s vysokým faktorem. Minimálně s faktorem 30, ještě lépe pak faktor 50. Zvláště na horách nebo u moře pak používejte opalovací krém na obličej, i když je zataženo. Krém používejte, i když jste už hezky opálená.

Jak na vrásky? Péče o pleť

Pečlivě pečujte o pleť na vašem obličeji. Ten byste měli dvakrát denně pečlivě umýt. Ale ne častěji. Příliš časté umývání obličeje vede k nadměrnému vysoušení pokožky, což pak způsobuje vznik a prohlubování vrásek.

Na pleť v obličeji a okolo očí používejte kvalitní hydratační krém. Je celá řada druhů, které jsou určeny právě na potlačení a zabránění vzniku vrásek. Hydratační krém byste měli aplikovat 2x denně, vždy po ranním a večerním umytí obličeje. Je také vhodné zvážit používání dvou odlišných typů krémů (denní a noční).

Jak na vrásky? Hlídejte si svůj životní styl

Pokud kouříte, tak ihned přestaňte. Různé studie potvrdili, že cigaretový kouř velmi výrazně škodí vaší pokožce. To je dáno z velké části tím, že při kouření je uvolňován enzym, který pak v pokožce štěpí kolagen a elastin. Tím je pak pokožka méně pružná a vznikají vrásky.

Vyhýbejte se alkoholu. Nadměrná konzumace alkoholu poškozuje krevní cévy v kůži, což pak zhoršuje její vzhled. Nadměrná konzumace také může poškodit játra, což pak (mimo jiné) vede i ke vzniku dalších vrásek.

Pijte hodně vody. Při nedostatečném pitném režimu, když jste dehydratovaná, vznikají nové vrásky nebo se prohlubují ty, co již máte. Dobře hydratovaná pokožka způsobuje, že vaše pleť vypadá zdravěji a vizuální efekt vrásek je značně potlačen.

Při dodržování optimálního pitného režimu, byste měla každý den přijmout asi 50 ml tekutiny, na každý kilogram tělesné váhy. Při váze 60 kilo je to tedy přibližně 3 litry tekutin. Část tekutin přijímáte třeba i v ovoci a zelenině, nebo v jiných potravinách. Formou nápojů (hlavně tedy vody), by to tak mělo být asi 2 litry. Tento údaj se pak ale značně liší podle ročního období, podle míry fyzické aktivity atd.

Jak se zbavit vrásek? Hlídejte si, co jíte

Snažte se jíst co nejvíce ovoce a zeleniny. Různé druhy obsahují i velká množství antioxidantů, což jsou vaši velmi dobří spojenci, v boji proti vráskám. Antioxidanty, jako je vitamin E, C, A, a B jsou nezbytné pro zdravou kůži.

Jezte tedy rajčata, mrkev, citrusové plody, listovou zeleninu a další druhy ovoce a zeleniny. Také je dobré, aby váš jídelníček zahrnoval potraviny s vyšším obsahem vitamínu C. I ten poměrně významně pomáhá snižovat množství vrásek v obličeji.

Na vašem jídelníčku by neměly chybět ani ořechy, celozrnné potraviny, kvalitní, libové bílkoviny, ryby, sója, luštěniny, různá semena apod.

Naopak se vyhýbejte nadměrnému příjmu cukru a soli. Zkuste tedy omezit konzumaci sladkostí, pití sladkých limonád, přislazovaných džusů, míchaných alkoholických nápojů. Vyhýbejte se průmyslovým potravinám (nejrůznější polotovary a instantní jídla).

Po hezký obličej potřebujete dostatek spánku

Na vzhledu vašeho obličeje, a množství vrásek, se nezanedbatelným způsobem podílí i dostatek spánku. Když máte nedostatek spánku, tělo ve zvýšené míře produkuje hormon kortizol, který mimo jiné štěpí i kožní buňky. Naopak při dostatečném a kvalitním spánku vypadá vaše pleť silnější a pružnější.

Omezte množství stresu

Podobně jako u nedostatku spánku, i při nadměrném stresu, lidské tělo uvolňuje vyšší množství kortizolu. To je primární stresový hormon. Ten také mimo jiné štěpí kožní buňky a podporuje tvorbu vrásek. Mimo to, nadměrný stres vede i častějšímu „mračení se“, čímž vznikají vrásky kolem rtů, na čele, mezi obočím. Snížením množství stresu omezíte tvorbu vrásek.

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 550 Průměr: 4.3]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

  1 Komentář

  1. výživa v těhotenství   •  

    Tak si to užijte, tvorbu i papání a hodně zdraví!??

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar