Jak dlouho vydrží člověk bez vody

To, jak dlouho člověk vydrží bez vody, hodně závisí na vnějších podmínkách.

Lidské tělo je z větší části tvořeno právě z vody. Udává se, že 70 – 80% naší hmotnosti tvoří právě voda. Jak dlouho ale člověk vydrží bez vody? Tedy bez přísunu tekutin?

Na tuto otázku asi neexistuje 100% přesná odpověď. To, jak dlouho člověk vydrží bez vody, hodně závisí na vnějších podmínkách.

Něco jiného bude vydržet bez vody při pohybu v rozpáleném saharském podnebí, a něco jiného pak bude vydržet bez pití doma při ležení na gauči.

V extrémních případech (jako zmíněná Sahara, nebo rozpálené auto v létě na parkovišti), může dojít k dehydrataci a následné smrti již za pár hodin.

Při běžných podmínkách je pak možné bez vody přežít i týden nebo i více.

Mohlo by vás zajímat: HCG dieta, Zdravý a vyvážený jídelníček, Výpočet tepové frekvence

Pro dodržování správného pitného režimu je také velmi důležitá pravidelnost. Určitě není správné jednorázově vypít velké množství vody (nebo jiného nápoje).

Pitný režim při hubnutí

Dodržovat správný pitný režim je důležité nejenom při hubnutí. Správný přísun tekutin by si měli hlídat všichni, kdo se věnují nějakému sportu nebo jiné náročnější fyzické aktivitě. Také v době letních veder by si všichni měli pohlídat, aby jejich tělo nebylo dehydratováno. A týká se to především starších lidí nebo malých dětí. Proč je správný pitný […]

Přečíst více

Tuková dieta, která se často nazývá ketodieta, nebo také proteinová dieta nebo také Atkinsonova dieta je založena na radikálním omezení příjmu sacharidů.

Tuková dieta – opravdu to může fungovat?

Co je to tuková dieta a jak to funguje? Dá se opravdu zhubnout s takovou dietou? Copak tuk není hlavním nepřítelem hubnutí? V tomto článku se podíváme podrobněji na tukovou dietu a povíme si, jaké potraviny při ní můžete jíst a kterým je nutné naopak se vyhnout. Ketogení, tučná, proteinová nebo také Atkinsonova dieta Tuková dieta, která […]

Přečíst více

Kalorické tabulky - hovězí, vepřové a drůbeží maso

Kalorické tabulky – hovězí, vepřové a drůběží maso

Kalorické tabulky vám nabízí přehled o tom, kolik jednotlivé druhy masa obsahují kalorií. Podívejte se, které maso je při dietě vhodnější. Není totiž maso jako maso. Obsah kalorií v hovězím, vepřovém nebo drůbežím mase se značně liší. A nejsou to jenom kalorie. Obecně platí, že nejméně kalorií obsahuje drůbeží maso – tedy například kuřecí nebo krůtí […]

Přečíst více