Naprostým základem pro hubnutí je konzumovat více zeleniny, zdravé tuky a libové bílkoviny.

Chci zhubnout za týden – návod jak zhubnout

Zhubnout zpravidla není nijak snadné. A ještě náročnější to je, když chcete zhubnout rychle, třeba už za týden. Hubnutí zpravidla trvá mnohem delší dobu. Ale i tak se dá, i za takto krátkou dobu, shodit pár kilo dolů. Už za týden je možné pozorovat úbytek váhy.

Připravili jsme pro vás podrobný návod, jak zhubnout pár kilo, už za jeden týden. Zaměříme se hubnutí zdravým způsobem. Co jíst, čemu se vyhýbat, jak cvičit a na co si dát pozor. Pokud se tímto návodem budete řídit, sami uvidíte, že se výsledek dostaví.

Co jíst abyste zhubnuli už za týden

Naprostým základem pro hubnutí je konzumovat více zeleniny, zdravé tuky a libové bílkoviny. Vaše tělo ke svému správnému fungování vyžaduje optimální poměr právě bílkovin, tuků a sacharidů. A také pochopitelně všechny důležité vitamíny a minerály.

Mezi vhodné zdroje bílkovin patří třeba vaječné bílky, sója a výrobky ze sóji, libové kuřecí maso, ryby jako je třeba losos, pstruh. Nebo také mořské plody.

U zeleniny je pak dobré preferovat ty druhy, které mají vyšší podíl vlákniny. Patří sem třeba brokolice, špenát, kapusta, květák, zelí, různé listové saláty, okurky nebo třeba mrkev či celer. Zeleninu je ideální konzumovat buď syrovou (různé saláty a zeleninové přílohy), nebo připravenou v páře. Tím zachováte všechny živiny, vitamíny a antioxidanty.

Zdravé zdroje tuků pak zahrnují ořechy, olivový nebo kokosový olej, semena některých rostlin apod.

Naopak se vyhýbejte potravinám s vysokým obsahem škrobů a sacharidů. Také všem smaženým jídlům (hranolky, bramborové chipsy apod.). Ani bílé pečivo, či obecně výrobky s vysokým podílem bílé mouky nejsou příliš vhodné pro hubnutí.

Stejně jak se pokuste maximálně omezit „umělé“ cukry. Sladké není zcela zakázáno, ale preferujte buďto přírodní cukry – třeba med, různé druhy sladkého ovoce, případně kvalitnější druhy čokolády s vyšším obsahem kakaa.

Dietní plán pro hubnutí

Aby se vám povedlo shodit pár kilo už za týden, naplánujte si sedmidenní jídelníček. Dietní plán pro každý den by měl zahrnovat 3 hlavní jídla (snídaně, oběd a večeře), které byste si měli naplánovat na stejnou denní dobu. A dále by dietní plán měl zahrnovat další dvě menší jídla (dopolední a odpolední svačina). Tím zajistíte, že vaše tělo bude mít po celý den průběžný přísun energie. Tím také omezíte pocit hladu. Celodenní jídelníček, pro rychlé hubnutí, by měl zahrnovat přibližně 1400 kcal (může se lišit podle věku, pohlaví, výšky, aktuální váhy apod.)

Nezapomínejte ani na to co pijete. Zkuste na celý týden vysadit všechny sladké nápoje. A to včetně slazeného čaje nebo kávy. Zkuste po celý týden pít jen vodu. Žádné slazené džusy, žádné sladké limonády, žádný alkohol.

Naplánujte si pravidelné cvičení

Aby se vám podařilo zhubnout už za týden, musíte se více hýbat. Naplánujte si na každý den v týdnu (optimálně 5x za týden), cvičení. V závislosti na vaší aktuální fyzické kondici si zvolte vhodné cvičení nebo jiné pohybové aktivity (běh, rychlá chůze, jízda na kole, Zumba, Pilates apod.). Pro někoho bude vhodnější každý den lehčí cvičení. Pro jiného může být vhodnější intenzivnější cvičení jeden den a druhý den jako odpočinek.

Ideální je, pokud vám váš běžný denní program umožní cvičit pravidelně každý den ve stejnou dobu. Třeba ráno, než jdete do práce nebo školky. Nebo naopak odpoledne či v podvečer.

Cvičení by určitě mělo zahrnovat nějakou aerobní pohybovou aktivitu – běh, chůzi, protažení. To jednak nastartuje váš metabolismus, a jednak si prohřejete a protáhnete svaly před dalším cvičením.

Zvolte si několik vhodných cviků – třeba se zaměřením na břišní svaly – a každý den provádějte několik sérií cvičení. Pro hubnutí a formování postavy je vhodnější větší počet opakování s nižší zátěží.

Na co si dát při hubnutí především pozor?

Vyhýbejte se nepravidelnému a náhodnému stravování. Pizza prodávaná ve stánku u metra možná hezky voní a vypadá lákavě, ale to jsou právě ty kalorie „navíc“, které byste si měli pečlivě ohlídat.

Dopřejte si dostatek spánku. Právě nedostatek spánku a s tím spojená únava a stres je jedním z nejčastějších důvodů, proč lidé nabírají kila. Naučte se chodit pravidelně každý den spát ve stejnou dobu.

Průběžně sledujte váhu, například se můžete každé ráno hned po probuzení zvážit. Dosažené výsledky si pečlivě zapisujte. Pokud budete dodržovat všechny naše rady, už za týden byste měli vidět úbytek váhy nejméně v rozsahu 1 až 2 kila.

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 883 Průměr: 4.8]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

  Komentáře: 5

 1. Custom avatar Mariett   •  

  Mně pomohlo cvičení doma a rychlá chůze.
  Jedlá jsem jídlo z Bio obchodu a brambůrkům jsem se a stále se vyhýbám.
  Pokuď vás ale cvičení nebaví, nemá cenu cvičit.
  Chce to výdrž a hlavně nehubněte kvůli někomu jinému než sobě.

 2. Custom avatar Eliska   •  

  Děkuji za rady.A zeptam se můžou takhle cvičit i 11 lete děti? Mám totiž 11 a mám 50 kilo :O . chci to změnit.Mate na to nějaké rady??? 🙁 děkuji

 3. Custom avatar Olga   •  

  Já bych také potřebovala zhubnout 25 kilo, ale stále mě to nejde

  • Custom avatar Pavel   •  

   Věř tomu,že to jde…za půl roku jsem zhubnul 13kg….a dodržoval jsem v zásadě co tady píšou…omezil jsem žravost a po 17hodině nic nejím a více pohybu skoro každý den jezdím na rotopedu asi půl hodiny a do i z práce chodím zásadně pěšky. Chce to jen motivaci a výdrž a jde všechno…a věř mi.. cítím se velmi dobře… Pavel

 4. Custom avatar Martin   •  

  Také bludy, vyhybať sa žĺtkam? Veď to je najzdravší zdroj tukov, skôr by som sa vyhol sóji, ktorá znižuje testosteron (jediný zlý tuk je hydrogenizovany + rastlinné stužené). Orechy, vajcia, kvalitná masť/maslo, tučné ryby a mäso pre zdravie.

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar