Jídelníček pro hubnutí břicha

Velkého břicha se nejlépe zbavíte vhodnou změnou jídelníčku (a určitě nic nezkazíte ani tím, že se začnete více hýbat).

Základem pro zhubnutí břicha, je především zdravý jídelníček. Jenom cvičením, se břicho hubne dost obtížně.

Za velké břicho, dost často může nejenom podkožní tuk (tukové faldy na břiše). Za velké břicho dost často může, i zvýšené množství vnitřního (viscerálního) tuku. Ten je obvykle zodpovědný za velké, vypouklé břicho.

Velkého břicha se nejlépe zbavíte vhodnou změnou jídelníčku (a určitě nic nezkazíte ani tím, že se začnete více hýbat).

Základ pro zdravý jídelníček pro hubnutí břicha, je dostatek zeleniny, komplexních sacharidů („pomalých“) a přiměřené množství bílkovin a tuků.

Opatrní byste měli být s ovocem. Ovoce je sice zdravé, obsahuje vitamíny atd. Ovoce, ale také často obsahuje velké množství jednoduchých cukrů (především se jedná o fruktózu). A ty nejsou při hubnutí zcela ideální. Neříkáme, že byste měli přestat jíst ovoce. Jen je potřeba si hlídat přiměřené množství.

Jídelníček pro hubnutí břicha, by měl zahrnovat pravidelné stravování. Rozhodně nevynechávat snídani nebo další jídla.

Některé dietní rady pro hubnutí, často doporučují jíst 5 menší jídel denně. Je to ale hodně individuální. Ne každý má čas na to, aby jedl v takto krátkých intervalech. A ne každý potřebuje jíst takto často.

Při hubnutí byste si měli hlídat především to, abyste neměli hlad. Pokud mezi snídaní a obědem nemáte hlad, není nutné tam zařazovat svačinu.

Jídelníček pro hubnutí břicha, by měl zahrnovat cca 50% sacharidů (především těch „pomalých“, komplexních sacharidů s nižším glykemickým indexem).

Dále by měl jídelníček obsahovat cca 30% bílkovin (50% rostlinných a 50% živočišných bílkovin).

A nakonec 20% tuků (zdravých tuků – olivový olej, mořské plody, semínka, ořechy, avokádo atp.).

Mohlo by vás zajímat: Jak se zbavit břicha po porodu, Jak zhubnout na břicho, Kolik za den kcal

Při hubnutí břicha a přes boky, záleží na zdravém jídelníčku a na pravidelném cvičení. Pro zhubnutí přes břicho, potřebujete kardio cvičení na spalování kalorií. A také posilování. Jídelníček by měl při hubnutí obsahovat dostatek zeleniny, vlákniny, bílkovin, komplexních sacharidů a zdravých tuků.

Jak zhubnout břicho a boky – jídelníček, cvičení, rychlost hubnutí

Hubnutí břicha nebo přes boky, vyžaduje komplexní přístup. Nestačí jen nějaké cvičení, zaměřené na boky nebo na břicho. A rozhodně neexistuje nějaký speciální jídelníček, jenom na zhubnutí břicha. Při hubnutí, je nutný vyvážený jídelníček, mírný kalorický deficit, a pravidelné cvičení pro spalování kalorií. Co je důležitější – cvičení nebo jídelníček? Při hubnutí se nedá jednoduše […]

Přečíst více

Pokud chcete zhubnout přes břicho, pak musíte změnit jídelníček a stravovací návyky. Jenom cvičení, vám s hubnutím břicha moc nepomůže. Základem je zelenina, bílkoviny, zdravé tuky. Omezte konzumaci alkoholu a jídla z fast-food.

Hubnutí břicha bez cvičení – jak úspěšně zhubnout přes břicho?

Trápí vás velké břicho, kterého se nemůžete zbavit, ať děláte, co děláte? Chtěli byste se zbavit nadbytečného břišního tuku i bez cvičení? S hubnutím břicha, vám nepomůže žádné cvičení, které by se zaměřovalo jenom na oblast břicha. Základem je zdravá strava a pravidelný pohyb. Zvláště u břicha, je to ale velmi důležitý právě jídelníček. Co nejlépe […]

Přečíst více

Bílkoviny, jsou jednou z nejdůležitějších součástí zdravého jídelníčku. Ideální poměr, je 50% rostlinných a 50% živočišných bílkovin. Rostlinné bílkoviny, jsou pro lidské tělo hůře využitelné – musíme jich mít na jídelníčku větší množství, než u živočišných bílkovin.

Zdravý jídelníček při hubnutí – bílkoviny v potravinách (rostlinné i živočišné)

Zdravý jídelníček, by měl obsahovat především vyvážený poměr bílkovin, sacharidů a tuků (zdravé tuky). Příslušný poměr jednotlivých makroživn, se může lišit. Záleží na tom, zda se snažíte zhubnout, udržet si svoji váhu, nabrat svalovou hmotu, nebo jste například žena po menopauze či muž v andropauze. Od toho se odvíjí optimální poměr bílkovin, tuků a sacharidů. V tomto […]

Přečíst více

Avokádo je velmi zdravé a dietní ovoce. Obsahuje sice vyšší obsah kalorií. Na to gramů má až 243 kalorií (kcal). To je dáno především vysokým obsahem tuků. Jedná se ale o zdravé tuky, které rozhodně patří na dietní jídelníček i při hubnutí.

Avokádo a hubnutí: Kolik kalorií má avokádo

Avokádo je velmi zdravé ovoce, které bývá velmi často doporučováno při hubnutí. A to hlavně proto, že obsahuje jen minimum cukrů, zato má ale hodně tuků a také vysoký obsah vitamínů. V avokádu najdeme především vitamíny C, E, K, H, B3 a B5. Avokádo je také bohaté na draslík a další minerály. Avokádo také pomáhá zrychlit […]

Přečíst více

Dobře hydratovaná pokožka způsobuje, že vaše pleť vypadá zdravěji a vizuální efekt vrásek je značně potlačen.

Jak na vrásky kolem očí a v obličeji

Zajímalo by vás, jak na vrásky kolem očí a v obličeji? Je asi nemožné zcela se zbavit vrásek v obličeji. Zejména ty „hluboké“ již zůstanou napořád. Pokud ale budete dodržovat několik základních pravidel, můžete minimalizovat jejich viditelnost a zároveň snížit výskyt a tvorbu nových vrásek, ve vašem obličeji. Jak na vrásky? Vyhýbejte se slunci Častou příčinou vzniku […]

Přečíst více

V tomto článku se podíváme na několik možností, s pomocí kterých můžete poměrně snadno a přesně zjistit, jak je na tom vaše tělo, kolik máte tělesného tuku.

Jak zjistit, kolik máte tělesného tuku bez vyšetření?

Chtěli byste se dozvědět, kolik máte v těle tuku a nechce se vám platit za specializované vyšetření? V tomto článku se podíváme na několik možností, s pomocí kterých můžete poměrně snadno a přesně zjistit, jak je na tom vaše tělo, kolik máte tělesného tuku. Nepřímé metody měření tělesného tuku Existuje několik metod, jak spočítat % tělesného tuku nepřímo […]

Přečíst více