Jídelníček pro hubnutí břicha

Velkého břicha se nejlépe zbavíte vhodnou změnou jídelníčku (a určitě nic nezkazíte ani tím, že se začnete více hýbat).

Základem pro zhubnutí břicha, je především zdravý jídelníček. Jenom cvičením, se břicho hubne dost obtížně.

Za velké břicho, dost často může nejenom podkožní tuk (tukové faldy na břiše). Za velké břicho dost často může, i zvýšené množství vnitřního (viscerálního) tuku. Ten je obvykle zodpovědný za velké, vypouklé břicho.

Velkého břicha se nejlépe zbavíte vhodnou změnou jídelníčku (a určitě nic nezkazíte ani tím, že se začnete více hýbat).

Základ pro zdravý jídelníček pro hubnutí břicha, je dostatek zeleniny, komplexních sacharidů („pomalých“) a přiměřené množství bílkovin a tuků.

Opatrní byste měli být s ovocem. Ovoce je sice zdravé, obsahuje vitamíny atd. Ovoce, ale také často obsahuje velké množství jednoduchých cukrů (především se jedná o fruktózu). A ty nejsou při hubnutí zcela ideální. Neříkáme, že byste měli přestat jíst ovoce. Jen je potřeba si hlídat přiměřené množství.

Jídelníček pro hubnutí břicha, by měl zahrnovat pravidelné stravování. Rozhodně nevynechávat snídani nebo další jídla.

Některé dietní rady pro hubnutí, často doporučují jíst 5 menší jídel denně. Je to ale hodně individuální. Ne každý má čas na to, aby jedl v takto krátkých intervalech. A ne každý potřebuje jíst takto často.

Při hubnutí byste si měli hlídat především to, abyste neměli hlad. Pokud mezi snídaní a obědem nemáte hlad, není nutné tam zařazovat svačinu.

Jídelníček pro hubnutí břicha, by měl zahrnovat cca 50% sacharidů (především těch „pomalých“, komplexních sacharidů s nižším glykemickým indexem).

Dále by měl jídelníček obsahovat cca 30% bílkovin (50% rostlinných a 50% živočišných bílkovin).

A nakonec 20% tuků (zdravých tuků – olivový olej, mořské plody, semínka, ořechy, avokádo atp.).

Mohlo by vás zajímat: Jak se zbavit břicha po porodu, Jak zhubnout na břicho, Kolik za den kcal

Avokádo je velmi zdravé a dietní ovoce. Obsahuje sice vyšší obsah kalorií. Na to gramů má až 243 kalorií (kcal). To je dáno především vysokým obsahem tuků. Jedná se ale o zdravé tuky, které rozhodně patří na dietní jídelníček i při hubnutí.

Avokádo a hubnutí: Kolik kalorií má avokádo

Avokádo je velmi zdravé ovoce, které bývá velmi často doporučováno při hubnutí. A to hlavně proto, že obsahuje jen minimum cukrů, zato má ale hodně tuků a také vysoký obsah vitamínů. V avokádu najdeme především vitamíny C, E, K, H, B3 a B5. Avokádo je také bohaté na draslík a další minerály. Avokádo také pomáhá zrychlit […]

Přečíst více

Dobře hydratovaná pokožka způsobuje, že vaše pleť vypadá zdravěji a vizuální efekt vrásek je značně potlačen.

Jak na vrásky kolem očí a v obličeji

Zajímalo by vás, jak na vrásky kolem očí a v obličeji? Je asi nemožné zcela se zbavit vrásek v obličeji. Zejména ty „hluboké“ již zůstanou napořád. Pokud ale budete dodržovat několik základních pravidel, můžete minimalizovat jejich viditelnost a zároveň snížit výskyt a tvorbu nových vrásek, ve vašem obličeji. Jak na vrásky? Vyhýbejte se slunci Častou příčinou vzniku […]

Přečíst více

V tomto článku se podíváme na několik možností, s pomocí kterých můžete poměrně snadno a přesně zjistit, jak je na tom vaše tělo, kolik máte tělesného tuku.

Jak zjistit, kolik máte tělesného tuku bez vyšetření?

Chtěli byste se dozvědět, kolik máte v těle tuku a nechce se vám platit za specializované vyšetření? V tomto článku se podíváme na několik možností, s pomocí kterých můžete poměrně snadno a přesně zjistit, jak je na tom vaše tělo, kolik máte tělesného tuku. Nepřímé metody měření tělesného tuku Existuje několik metod, jak spočítat % tělesného tuku nepřímo […]

Přečíst více

Pravidelná konzumace zelí - čerstvého, kysaného nebo i jinak upraveného je velmi prospěšná našemu organismu.

Jak uvařit dietní polévku ze zelí

Zelná polévka je velmi dobré jídlo. Pokud si uvaříte dietní polévku ze zelí, pochutnáte si, a navíc můžete i zhubnout. Existuje dokonce dieta, která je založena na to, že po dobu jednoho týdne budete jíst tuto polévku, a díky tomu zhubnete o 5 – 7 kilo. To je ale poměrně extrémní dieta, která se nehodí […]

Přečíst více

Pro rychlé hubnutí bez cvičení je nutné volit nějakou redukční, nízkokalorickou dietu.

Chci zhubnout rychle a bez cvičení

„Chci zhubnout rychle a bez cvičení“, je podobné jako „chci mít hodně peněz a bez práce“. Oboje je možné, ale není to moc snadné, a nepovede se to každému. Jistě hubnout se dá i bez cvičení, jen to trvá déle, a je nutné pečlivě hlídat, co jíte. Zatímco při cvičení si díky vyššímu kalorickému výdeji […]

Přečíst více