10 kilo za dva dny opravdu nezhubnete. I kdybyste dva dny nic nejedli a pořád jen cvičili.

Jak zhubnout za 2 dny

Vyzkoušejte dvoudenní dietu. Je to skvělý způsob, jak nastartovat váš metabolismus. Třeba po vánocích, kdy jste se doma jen „váleli“ a „přejídali“. Dvoudenní dieta také může být jakási příprava na dlouhodobější hubnutí. Je asi jasné, že za dva dny nezhubnete o 5 nebo 10 kilo. Podobné očekávání je pochopitelně nerealistické. Není ale až tak těžké za dva dny zhubnout i o 1,5 – 2,5 kila.

Kolik se dá zhubnout za dva dny

Pokud chcete vyzkoušet hubnutí během několika málo dní (zde konkrétně už za dva dny), začněte tím, že si nastavíte nějaký reálný cíl. Třeba 2 kila za dva dny nebo něco podobného. Musí to být ale něco, čeho je skutečně možné dosáhnout. 10 kilo za dva dny opravdu nezhubnete. I kdybyste dva dny nic nejedli a pořád jen cvičili. To už spíše zkolabujete, než zhubnete.

Jak zhubnout za dva dny bez hladovění

Krátkodobý půst v délce jeden až dva dny určitě není nic škodlivého nebo nic co by vám mohlo ublížit. Ale to vám nyní radit nebudeme. Obecně totiž hladovění není příliš efektivní způsob hubnutí. Krátkodobý půst je dobrý spíše na pročištění organismu.

Abyste za dva dny o něco málo zhubnuli, budete ale muset upravit svůj jídelníček a omezit kalorický příjem. Snížení kalorií v kombinaci s vhodným cvičením pak zajistí, že už za dva dny zaznamenáte změnu své váhy. Opravdu!

Začínáme hubnout

Už den před tím, než se pustíte do tohoto dvoudenního hubnutí, si pohlídejte, co jíte. Určitě byste se neměli připravovat tím, že v očekávání následujících dvou dní „sníte na co přijdete“. Večer před zahájením hubnutí si dejte spíše lehčí večeři (třeba nějaký zeleninový salát), nejpozději 3 hodiny před spaním a pak již nic dalšího nejezte. Večer před spaním se pak nezapomeňte zvážit a to samé pak udělejte ráno po probuzení.

Jídelníček a cvičení

Ráno si dopřejte jen lehkou snídani – jeden malý nízkotučný jogurt (nejlépe neslazený, neochucený) a jeden kousek celozrnného pečiva. K pití pak jen čistou, pramenitou vodu. Ještě než půjdete do školy nebo do práce, zkuste si jít třeba na půl hodiny zaběhat. Nebo si chvíli zacvičte doma. Pár jednoduchých cviků, protažení celého těla, apod. Zde nejde ani tak o nějaký extra vysoký kalorický výdej díky vysoké intenzitě cvičení. Ale o to, abyste hned po ránu nastartovali svůj metabolismus.

Pokud je to pak možné, zkuste jít do práce nebo do školy pěšky.

Během dopoledne si dopřejte maximálně nějakou lehkou svačinu (pár kousků ovoce, zeleniny nebo hrst ořechů). K obědu pak například zeleninový salát (bez dresinků bez pečiva, bez masa).

Odpoledne nebo v podvečer si pak dopřejte alespoň 1 – 1,5 hodiny středně intenzivního cvičení (běh, jízda na kole, aerobic, plavání, cvičení ve fitness centru nebo v posilovně apod.)

K večeři si pak opět dejte jen lehčí jídlo (opět jezte naposledy nejméně 3 hodiny před tím, než jdete spát).

Během těchto dvou dní omezte příjem cukrů na minimum. Tedy všechny slazené nápoje včetně sladkých limonád, doslazovaných džusů, žádné sladkosti, čokoládu, dortíky a ani nic podobného. Zkuste také dva dny vydržet bez mlsání. Pijete jen čistou, pramenitou vodu, nebo neslazený čaj. Také žádný alkohol apod.

Během celé doby si hlídejte, co jíte – váš celodenní kalorický příjem by neměl překročit cca 1000 kcal (tedy cca 4000 kJ).

Co pomáhá urychlit hubnutí

Poměrně dobře pomáhá urychlit hubnutí konzumace pikantních jídel. Pokud si dopřejete nějaké ostřejší jídlo, zvýší se vaše tělesná teplota a zrychlí se metabolismus.

Vyzkoušejte třeba také jednoduchý nápoj – smíchejte šťávu z jednoho citrónu, přidejte trochu skořice a jednu lžičku javorového sirupu. Šťáva z citrónu (nebo i z jiných citrusů – třeba limety), napomáhá v efektivnějším spalování tuků. Vyzkoušejte to a uvidíte.

Zkuste také zajít na masáž. Důkladná masáž celého těla napomáhá k lepšímu prokrvení všech svalů a také zrychluje metabolické procesy. Nejen že je příjemná a uvolní vás, ale pomáhá vám i hubnout.

Zkuste také zajít do sauny. Při delším pobytu v sauně (alespoň 30 minut), se z těla vyplavují nejrůznější „škodliviny“. V sauně se také prohřeje celé vaše tělo, což má opět za následek aktivaci metabolismu a rychlejší spalování.

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar