Pravidelné pití zeleného čaje taká pomáhá zvýšit rychlost metabolismu a spalování tuků.

Redukční dieta se zeleným čajem

Zelený čaj je velmi efektivní pomocník při hubnutí. To, že má zelený čaj blahodárný účinek pro lidský organismus, věděli velmi dobře už starověcí Číňané. Zelený čaj především napomáhá spalovat tuky, a má antioxidační účinky – chrání tak vaše tělo před nemocemi. Celá řada studií doporučuje pravidelné pití zeleného čaje každý den – i když se zrovna nesnažíte zhubnout. A pokud se snažíte shodit pár kilo, pak se podívejte, jak funguje redukční dieta se zeleným čajem.

Jak zhubnout se zeleným čajem

Pokud chcete zhubnout a máte zájem vyzkoušet zelený čaj, pak ho začněte pít i několikrát za den. Zelený čaj můžete pít jak studený tak i teplý. Pro maximální efekt na snižování váhy se ale doporučuje pít studený čaj – vaše tělo tak spotřebuje více energie už jen na to, aby přijatou tekutinu ohřálo na běžnou tělesnou teplotu.

Každé ráno byste měli začínat šálkem nebo sklenicí zeleného čaje. Vaše tělo díky tomu získá odolnost proti volným radikálů (zelený čaj má výrazné antioxidační účinky a pomáhá potlačovat množství volných radikálů, které způsobují různá onemocnění). Pravidelné pití zeleného čaje taká pomáhá zvýšit rychlost metabolismu a spalování tuků. Pokud navíc před každým jídlem vypijte šálek zeleného čaje, zjistíte, že se vám snížila chuť na jídlo, a budete se tak cítit sytější i když sníte menší porci.

Pijte zelený čaj před snídaní

Před snídaní vypijte jednu sklenici zeleného čaje, dříve než se pustíte do snídaně. Na snídani si pak dejte nízkotučný jogurt, cereální pečivo, ovoce nebo ořechy či cereálie. Jídlu byste měli věnovat dostatečné množství času. Rychlá, uspěchaná snídaně je nepřítelem vaší postavy. Na každé jídlo během dnes si snažte najít dostatek času, tak abyste se mohli najíst v klidu, bez zbytečného stresu.

Pijte zelený čaj před obědem

I před obědem byste neměli zapomenout vypít další sklenici zeleného čaje. Díky tomu pak vaše tělo bude spalovat více tuků a kalorií. Díky pití čaje před jídlem, se také zmenší váš pocit hladu. Uvidíte, že pak sníte menší porci jídla než obvykle. Vhodný dietní oběd by pak měl zahrnovat například zeleninový salát s kousky kuřecího nebo rybího masa. Nebo si dopřejte lahodnou dietní zeleninovou polévku.

Při pravidelném pité zeleného čaje pak nesmíte zapomínat, že zelený čaj – podobně jako většina čajů způsobuje rychlejší odvodňování organismus. Kromě pití zeleného čaje tak musíte pít i dostatečné množství vody. Ke každému jídlu – tedy i na oběd – byste kromě zelného čaje měli vypít ještě velkou sklenici vody.

Pijte zelený čaj před večeří

Další porci zelného čaje byste měli vypít před večeří. Ideálně by to měla být už nejméně 3 nebo 4 denní dávky. To je minimální množství, při kterém se může naplno projevit blahodárný efekt zelného čaje. Dietní večeře pak může představovat zeleninový salát, celozrnné pečivo s nízkotučným sýrem nebo kvalitní šunkou apod.

U zeleného čaje bylo prokázáno, že funguje v boji proti volným radikálům, které způsobují onemocnění jako je třeba rakovina. Zelný čaj je tak vhodné pravidelně pít, i když se zrovna nesnažíte zhubnout. Uvidíte, že díky pití zeleného čaje se budete cítit mnohem lépe, budete fit a zdravější.

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 379 Průměr: 4.3]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

  1 Komentář

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar