Optimální příjem kalorii za den

Pokud je kalorický příjem vyšší než spotřebované kalorie, pak budete kila nabírat.

Optimální příjem kalorií za den, není nějaké absolutně platné číslo, které by bylo stejné pro všechny. Vždy bude záležet na vaší váze, výšce, pohlaví, metabolickém typu nebo míře aktivity. Také záleží na tom, jestli usilujete o hubnutí nebo jen o udržování aktuální váhy.

I když v reklamách nabízí spousty zázračných prášků na hubnutí, které slibují, jak po nich okamžitě zhubnete. A bez námahy, bez cvičení. Tomu asi ale žádný rozumný člověk neuvěří. Přesto je hubnutí poměrně jednoduchý proces (alespoň tedy z fyzikálního pohledu).

Pokud je kalorický příjem vyšší než spotřebované kalorie, pak budete kila nabírat. Pokud je příjem kalorií a jejich výdej v rovnováze, pak si budete udržovat svojí váhu. A pokud chcete zhubnout, pak musí být kalorický příjem nižší než výdej.

Toho lze dosáhnout různými způsoby. Třeba tím, že omezíte množství kalorií v jídelníčku. Nebo tím, že budete častěji cvičit. Nebo se jen více se hýbat a tak zvýšíte množství spotřebovaných kalorií apod.

Mohlo by vás zajímat: Kolik za den kcal, Kalkulačka kcal na den, Kalkulačka optimální váhy

Bazální metabolismus je klidová spotřeba energie ve vašem organismu – slouží jako základ pro výpočet denní spotřeby kalorií.

Kalkulačka bazální metabolismus podle věku a pohlaví

Zajímalo by vás, jaký by měl být váš doporučený denní kalorický příjem? S odpovědí na tuto otázku vám pomůže naše kalkulačka pro výpočet hodnoty bazálního metabolismu. Bazální metabolismus představuje množství energie, které lidské tělo spotřebuje pro udržování základních životních funkcí. Na stanovení hodnoty bazálního metabolismu má vliv jak výška, tak i váha, věk a pohlaví. U […]

Přečíst více

Kolik kalorií je jeden kilojoul a kolik kilojoulů je jedna kalorie?

Kalkulačka převody jednotek: kalorie na kilojouly

Hlídáte si svůj jídelníček? Kolik kalorií nebo kilojoulů obsahují jednotlivé potraviny? Máte občas problém spočítat si, co znamenají kilojouly, a kolik je to kalorií nebo naopak? Naše kalkulačka pro převod jednotek umí převádět kalorie na jouly, resp. kilokalorie na kilojouly. Snadno a rychle si tak můžete spočítat potřebné jednotky. Kalkulačka – převod kalorie na jouly […]

Přečíst více

V zásadě existují dva doporučované způsoby detoxikace organismu. Tím prvním je úplné hladovění (půst). Tím druhým je pak čistící dieta resp. detoxikační kůra.

Dietní čistící detoxikační kůra

V lidském těle se hromadí celá řada toxinů a škodlivých látek. Proto je dobré, čas od času udělat menší „úklid“. K tomu složí detoxikační čistící dieta. Tak je vhodná třeba na jaře, po vánocích, nebo i když třeba plánujete začít s hubnutím. Čistící dieta, vám pomůže odlehčit vašemu organismu, tak aby vaše následné hubnutí bylo úspěšné. Čistící dieta […]

Přečíst více