Fitness náramek Garmin Vívo Fit umí sledovat vaši aktivitu, a upozornit vás, když se dlouho nehýbete. Spočítá vám, kolik jste za den měli pohybu, jakou jste urazili vzdálenost, kolik jste spálili kalorií.

Test fitness náramku – Garmin Vívo Fit

Pokud se snažíte zhubnout a hledáte nějakou šikovnou pomůcku, která by vám s tím pomohla, pak jsme pro vás připravili test fitness náramku od společnosti Garmin. Fitness náramek Garmin Vívo Fit umí sledovat vaši aktivitu, a upozornit vás, když se dlouho nehýbete. Spočítá vám, kolik jste za den měli pohybu, jakou jste urazili vzdálenost, kolik jste spálili kalorií. Umí také monitorovat i váš spánek.

Co jsou to fitness náramky a k čemu jsou dobré?

Fitness náramky, jsou poměrně „mladá“ záležitost. Objevily se až v posledních dvou letech. Je to umožněno díky miniaturizaci elektroniky. V současné době je na trhu k dispozici i několik desítek různých modelů od různých výrobců. Některé jsou jen velmi jednoduché, jiné mají poměrně slušnou výbavu a umí hodně funkcí.

Fitness náramek se hodí k celodennímu nošení, tedy ne pouze při samotném cvičení (i když ho pochopitelně není nezbytně nutné nosit celý den, třeba k večerním šatům by se asi moc nehodil). Kromě samotných monitorovacích funkcí (počet kroků, vzdálenost, kalorie, spánek, tep a jiné) má většina fitness náramků i poměrně velkou motivační funkci.

Díky mobilní nebo webové aplikaci vidíte přehledné grafy, jak moc jste ten který den aktivní. Můžete si nastavovat cíle (typu „dnes urazím alespoň 10 000 kroků“ apod.). Některé náramky jsou pak rozšířené i o „sociální“ funkce. Můžete soutěžit s jinými lidmi.

Pokud máte alespoň trochu hravou a soutěživou náladu, pak vás právě fitness náramek může „nabudit“ k tomu abyste byli více aktivní.

Fitness náramek Garmin Vívo Fit

Náramek od společnosti Garmin (ta má ve své nabídce více různých modelů, lišících se jak barevným provedením, tak i funkcemi) je na první pohled poměrně jednoduchý. Malý display a jedno tlačítko. Náramek toho ale umí poměrně dost. Mezi základní funkce patří:

 • Sledovat počet kroků, které uděláte za den
 • Nastavit cíl a následně zobrazovat „odpočet“ kolik vám ještě zbývá ke splnění cíle
 • Sledovat ušlou vzdálenost
 • Sledovat spálené kalorie
 • Zobrazit datum/čas (hodinky)
 • Sledovat váš spánek (lehký nebo hluboký)

Mezi velké výhody tohoto náramku také patří velká výdrž. Zatímco jiné fitness náramky je nutné i několikrát týdně nabíjet, tento náramek využívá speciální pasivní display, takže by vám měl vydržet až jeden rok (nenabíjí se, je v něm baterie).

Další výhodou je vodotěsnost. Takže se nemusíte trápit, pokud si náramek zapomenete sundat při sprchování nebo při plavání v bazénu.

A nakonec – velmi užitečnou funkcí je i sledování „neaktivity“ – prostřednictvím několika barevných čárek vás náramek bude upozorňovat, jak dlouho se už nehýbete, a že byste s tím měli něco udělat.

Fitness náramek Garmin Vívo Fit a hubnutí

Všechna data „nasbíraná“ náramkem pak můžete velmi snadno přenést do mobilní nebo webové aplikace (oboje je zdarma). A zde pak vidíte různé grafy, jak jste byli aktivní v průběhu dne, můžete si zobrazit historické přehledy za předchozí dny, týdny nebo měsíce.

Webová aplikaci Garmin Conect zobrazuje historii kroků, spánku, „odznaky“ ap.

Webová aplikaci Garmin Conect zobrazuje historii kroků, spánku, „odznaky“ ap.

Každý týden také budete zařazeni do náhodně sestavené skupiny lidí a můžete s nimi soutěžit v tom, kdo toho za celý týden nejvíce nachodí / naběhá apod.

Pokud patříte mezi ty, kdo jen horko-těžko hledají nějakou motivaci k tomu, aby vyrazili na procházku, šli si zaběhat nebo zacvičit, pak Garmin Vívo Fit je poměrně dobrý pomocník. Sednete si k počítači, tam vidíte, že váš „soupeř“ vede o 2000 kroků a to vás přinutí vyrazit ještě na chvíli ven, projít se nebo zaběhat si a „nasbírat“ nějaké kroky.

Plusy a mínusy – fitness náramek Garmin Vívo Fit

Hlavní plusy tohoto náramku:

 • Velká výdrž, nepotřebuje několikrát týdně nabíjet
 • Vodotěsnost
 • Malý lehký, jednoduché ovládání
 • Přehledná mobilní a webová aplikace

Hlavní mínusy tohoto náramku:

 • Občas neměří 100% přesně (některé pohyby ruky jako třeba čištění zubů ho dokáží zmást a počítá to jako kroky)
 • Vzdálenost a kalorie měří jen přibližně (kalorie na základě aktivity a vašich osobních údajů, jako váha, věk, pohlaví, vzdálenost pak na základě toho, že si nastavíte průměrnou délku kroku)
 • Cena lehce přes 2000 Kč

Tento fitness náramek je vhodným doplňkem spíše pro ty, kdo začínají s cvičením, nebo hledají nějakou pomůcku, která by jim pomohla s motivací.

Pro někoho kdo je zvyklý pravidelně cvičit, často chodit běhat, plavat nebo jezdit na kole je určitě vhodnější nějaký jiný model. Takový, který by už případně obsahoval i GPS (pro přesné měření vzdálenosti) nebo třeba měřič tepu (pro kontrolu optimální tepové frekvence).

Po několikatýdenním zkoušení ale můžeme potvrdit, že náramek opravdu poměrně dobře funguje jako motivační prvek. Takže pak člověk, než aby jel tramvají, raději jde pěšky, aby nasbíral nějaké kroky apod. Pokud chcete začít s hubnutím a potřebujete nějakého pomocníka, který vás bude trochu nutit do pohybu, pak tento fitness náramek nemusí být špatnou volbou.

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 485 Průměr: 4.3]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar