Sportovní podprsenky nejenomže poskytují lepší podporu velkého poprsí, ale celkově zplošťují/zmenšují objem hrudi.

Jak zhubnout prsa? Zmenšení velikosti a objemu prsou

I když by se mohlo zdát, že velká prsa jsou vysněným ideálem každé ženy (nebo snad každého muže?), pravda může být úplně jiná. Nejedna žena s větším poprsím určitě potvrdí, že velké, objemné poprsí není až tak velká „výhra“. Velké poprsí může být značně nepohodlné, způsobuje bolesti zad, vadí při sportu a celkově může způsobovat pocit diskomfortu a nepohodlí.

Pokud byste se chtěla pokusit zhubnout prsa, zmenšit jejich velikost a objem, existuje hned několik věcí, které můžete udělat, aby vaše prsa byla menší (nebo alespoň tak vypadala).

Zmenšení velikosti a objemu prsou

Pokud vám nejde ani tak o skutečné hubnutí, ale pouze o vizuální zmenšení velikosti a objemu prsou, pak můžete začít používat speciální podprsenky, které nezvětšují objem prsou (jako to naopak dělají jiné typy podprsenek). To se může hodit, pokud potřebujete „zmenšit“ poprsí, abyste se vešla do nějakého konkrétního oblečení nebo i v jiných případech.

V takovém případě můžete použít například sportovní podprsenku. Sportovní podprsenky nejenomže poskytují lepší podporu velkého poprsí (takže vám pak velká prsa nepřekáží při sportu nebo jiné pohybové aktivitě) ale celkově zplošťují/zmenšují objem hrudi.

Jiným způsobem, jak „opticky“ zmenšit velikost prsou, je výběr vhodného oblečení. Těsné oblečení opticky zvětšuje velikost prsou. Naopak volnější oblečení spíše zmenšuje optickou velikost poprsí. Také byste se měla vyhýbat svetrům. Stejně tak můžete zvolit takový typ oblečení, který odvádí pozornost od velikosti vašeho poprsí. Třeba tím, že zvolíte sukni nebo kalhoty s jasnými barvami. Jasné barvy přirozeně přitahují pozornost. Můžete vyzkoušet například kombinaci tmavě modré halenky a bílých kalhot. Nebo můžete zvolit oblečení, které opticky zvětšuje objem boků a vaše postava pak vypadá opticky souměrnější.

Jak zmenšit velikost prsou přirozenými prostředky

Abyste zhubnuli prsa, resp. zmenšili jejich velikost/objem, měli byste se vyhýbat všemu, co zvětšuje objem prsou. Jednou z nejčastějších věcí, která má vliv na zvětšování poprsí jsou antikoncepční prostředky (hormonální). U velké většiny žen má pravidelná hormonální antikoncepce za následek zvětšení objemu poprsí. Vysazením antikoncepce byste měla dosáhnout alespoň částečného zmenšení objemu/velikosti prsou.

Pokud jste těhotná nebo kojíte, tak nezapomínejte na to, že se vám prsa přirozeně zvětšují. Toto zvětšení velikosti/objemu prsou asi nemá cenu řešit. Po skončení kojení se velikost obvykle zase zmenší (někdy i velmi výrazně).

Jak zhubnout prsa?

Vzhledem k tomu, že prsa jsou tvořena převážně tukovou tkání, tak pro zmenšení jejich objemu platí obecné postupy, stejné jako pro jakékoliv jiné hubnutí. Tím, že snížíte množství jídla (přijatých kalorií) a zvýšíte množství pohybu (vydaných kalorií), by mělo docházet k postupnému snižování váhy. Toto snižování váhy se pak zpravidla projevuje plošně – nedá se jednoduše zařídit, abyste hubla jen na prsou (nebo na zadku nebo na břiše).

Tím, že snížíte množství přijatých kalorií o cca 500 kcal denně (asi 1/4 vašeho běžného kalorického příjmu) a současně zvýšíte kalorický výdej o cca 500 kcal denně (jedna hodina intenzivnější pohybové aktivity navíc každý den), můžete dosáhnout hubnutí až o jedno kilo za týden.

Jídelníček na hubnutí prsou

Zkuste začít jíst menší porce jídla, ale častěji. Optimální rozložení příjmu potravy, pro efektivní snižování váhy, je 5 menších porcí jídla v průběhu dne. Díky tomu, že budete jíst častěji (ale malé porce), bude mít vaše tělo zajištěn pravidelný přísun energie. Neměly by vás tedy trápit nějaké pocity intenzivního hladu.

Proveďte revizi svého běžného jídelníčku. Přibližně 20 – 25% vašeho celodenního kalorického příjmu by měly tvořit bílkoviny. Tedy například sója, hrách, čočka (a jiné luštěniny), netučné drůbeží maso (kuřecí nebo krůtí), vejce, nízkotučné mléčné výrobky, ryby a mořské plody atd.

V jídelníčku byste naopak měli snížit množství sacharidů – omezit konzumaci bílého pečiva (pečivo z bílé mouky), těstovin (z bílé mouky), bílé rýže apod.

Také byste měli omezit konzumaci prázdných kalorií. Tedy sladkosti, cukrovinky, zákusky, sladké pečivo, sladké nápoje (Coca-Cola, energetické nápoje, slazené ovocné šťávy a džusy). Také se vyhýbejte nadměrné konzumaci alkoholu.

Chcete zhubnout prsa? Snažte se co nejvíce hýbat

Nejjednodušší způsob jak zhubnout (jak spalovat kalorie), je zvýšení množství pohybu. A nemusí to být jen nějaké konkrétní cvičení nebo sport. Už jen tím, že se pokusíte každý den více chodit, budete spalovat nezanedbatelné množství kalorií navíc.

Ideální je stav, pokud každý den ujdete alespoň 10000 kroků. Třeba tím, že každý den půjdete pěšky do práce nebo z práce (alespoň část cesty). Pokud jezdíte autem, tak zkuste zaparkovat o dvě ulice dál, a kousek cesty do kanceláře jít pěšky. Nebo tím, že si odpustíte jízdu výtahem a půjdete po schodech.

Trik jak urychlit spalování tuků (nejenom na prsou)

Vyzkoušejte jablečný ocet. Řada lidí, kteří se pokoušejí zhubnout, používá jablečný ocet. Ten, díky své kyselosti, funguje jako poměrně účinný prostředek pro efektivnější spalování tuků. Jablečný ocet je možné pít (zředěný vodou na nízkou koncentraci). Nebo můžete vyzkoušet masáž míst s nahromaděným tukem. Pořiďte si lahvičku s rozprašovačem a 2x denně aplikujte jablečný ocet (funguje ale i ten „obyčejný“ vinný) na místa, kde byste chtěla nejvíce zhubnout. Ocet pak pomocí prstů nebo hadříku vmasírujte do pokožky. Kombinace octa a masáže vede k rychlejšímu odbourávání tuků

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 1038 Průměr: 4.4]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar