Jak zhubnout 5 kilo za měsíc

Abyste tedy zhubli o 5 kilo za měsíc, musíte najít vhodnou kombinaci snížení přijatých kalorií a zvýšení kalorického výdeje.

Zajímalo by vás, jak (a jestli vůbec) se dá zhubnout o 5 kilo za měsíc? Ano je to možné, a ve výsledku to nemusí být až tak nějaký nepřekonatelný problém. Stačí jen pevná vůle, vhodně zvolený jídelníček a dostatek cvičení nebo nějakého pohybu.

Pro jakékoliv hubnutí platí základní rovnice. Abyste hubnuli, musíte přijmout méně kalorií, než jich vydáte. Řekněme, že průměrný kalorický výdej běžné průměrné ženy bude cca 2000 kcal za den (konkrétní hodnota se pak liší podle věku, aktuální výška a váhy, podle pohlaví, podle míry aktivity apod.)

Jedno kilo tělesného tuku pak představuje asi 7500 kcal. Tedy abyste zhubnuli o 5 kilo za měsíc jen tím, že budete méně jíst, znamenalo by to snížit kalorií příjem asi na 800 kcal denně po celý měsíc, tedy na jednu třetinu. Což byste už ale určitě neměli dělat. Takové hubnutí by nebylo ani trochu zdravé. Kalorický příjem byste měli snížit maximálně o jednu čtvrtinu nebo výjimečně od jednu třetinu. Více určitě ne.

Jedna hodina běhu (8 km po rodině) odpovídá kalorickému výdeji cca 500 kcal. Abyste tedy zhubli o 5 kilo za měsíc, znamenalo by to každý den (při zachování stejného jídelníčku) běhat asi 2,5 hodiny. A zaběhnout každý den přes 20 kilometrů také není příliš zdravé. Zvláště u netrénovaného jedince je to spíše likvidační.

Abyste tedy zhubli o 5 kilo za měsíc, musíte najít vhodnou kombinaci snížení přijatých kalorií a zvýšení kalorického výdeje. Třeba tím, že snížíte kalorický příjem o jednu čtvrtinu, tedy o 500 kcal. A současně každý den spálíte asi 500 kcal navíc.

Mohlo by vás zajímat: Dá se zhubnout o 5 kilo za týden?, Jak zhubnout o 5 kilo bez diety?

Zhubnout o 5 kg nemusí být až tak složité. Základem, pro úspěšné hubnutí je vyvážený jídelníček. Tek musí zahrnovat přiměřené množství sacharidů, bílkovin, zdravých tuků a vlákniny. Při hubnutí nejde o počítání kalorií. Zhubnout se dá i bez diety, trvá to ale dlouho.

Jak zhubnout 5 kg – co jíst a jak cvičit

Mít 5 kg navíc není žádná tragédie. Zhubnout o 5 kilo nemusí být nic těžkého. Chce to jen trochu sebekázně a vytrvalosti. Zhubnout o 5 kilo můžete už za měsíc, ale lepší je zbytečně nespěchat a rozložit si hubnutí alespoň na 2 – 3 měsíce. Díky tomu pak máte jistotu, že zhubnete doopravdy. A že […]

Přečíst více

Až 20% ve věku 12 až 15 roků trpí nadváhou nebo je obézních. Při hubnutí ve 12 letech platí obecné zásady, jak zhubnout. Znamená to mít více pohybu a jíst zdravěji. Tedy hlavně omezit cukry a nevhodné potravinové doplňky.

Hubnutí pro děti: Jak zhubnout ve 12 letech

S nadváhou a obezitou, se nepotýkají jenom dospělí. Týká se i velkého počtu dětí. Podle aktuálních statistik, má až 20% dětí ve věku 12 až 15 roků nadváhu. Nebo je dokonce obézních. A tato čísla mají (podobně jako u zbytku populace), spíše rostoucí tendenci. Nadváha a obezita u dětí Počet dětí s nadváhou, se každý rok zvyšuje. […]

Přečíst více

Říkáte si, že byste chtěli zhubnout o 5 kilo? To není nic hrozného. O 5 kilo se dá zhubnout poměrně snadno. Není to žádná velká, radikální změna, jako hubnutí o 10 nebo 20 kilo. Připravili jsme pro vás návod, jak zhubnout o 5 kg tak, aby se vám to povedlo.

Chci zhubnout 5 kg – návod jak zhubnout o 5 kilo

Říkáte si, že byste chtěli zhubnout o 5 kilo? To není nic hrozného. O 5 kilo se dá zhubnout poměrně snadno. Není to žádná velká, radikální změna, jako hubnutí o 10 nebo 20 kilo. Připravili jsme pro vás návod, jak zhubnout o 5 kg tak, aby se vám to povedlo. A hlavně, abyste si svoji […]

Přečíst více

Správný způsob, jak doopravdy zhubnout, je začít dělat postupné změny. Začít postupně měnit jídelníček. Postupně se více hýbat.

Návod jak začít správně hubnout

Říkáte si, že už máte dost toho, jak vypadáte? Toho, kolik vám ukazuje vaše váha? Chcete začít hubnout? A udělat to správně? Už dlouho se chystáte udělat něco se svojí váhou, ale pořád to odkládáte? Nebo už jste zkoušeli začít hubnout a výsledek se nedostavil? Poradíme vám, jak začít správě hubnout. Tak aby se výsledek […]

Přečíst více

Chcete zhubnout, a chcete zhubnout opravdu rychle? Sestavili jsme pro vás žebříček, těch nejlepších tipů, jak opravdu úspěšně zhubnout.

10 tipů jak zhubnout co nejrychleji – už za měsíc

Chcete zhubnout, a chcete zhubnout opravdu rychle? Sestavili jsme pro vás žebříček, těch nejlepších tipů, jak opravdu úspěšně zhubnout. Pokud se jimi budete řídit, uvidíte, že se vám opravdu povede zhubnout velmi rychle. Už za měsíc, poznáte rozdíl. Vaše váha půjde dolů. A vy se budete cítit mnohem lépe. Když to nevzdáte, a budete se […]

Přečíst více