Jak zhubnout 5 kilo za měsíc

Abyste tedy zhubli o 5 kilo za měsíc, musíte najít vhodnou kombinaci snížení přijatých kalorií a zvýšení kalorického výdeje.

Zajímalo by vás, jak (a jestli vůbec) se dá zhubnout o 5 kilo za měsíc? Ano je to možné, a ve výsledku to nemusí být až tak nějaký nepřekonatelný problém. Stačí jen pevná vůle, vhodně zvolený jídelníček a dostatek cvičení nebo nějakého pohybu.

Pro jakékoliv hubnutí platí základní rovnice. Abyste hubnuli, musíte přijmout méně kalorií, než jich vydáte. Řekněme, že průměrný kalorický výdej běžné průměrné ženy bude cca 2000 kcal za den (konkrétní hodnota se pak liší podle věku, aktuální výška a váhy, podle pohlaví, podle míry aktivity apod.)

Jedno kilo tělesného tuku pak představuje asi 7500 kcal. Tedy abyste zhubnuli o 5 kilo za měsíc jen tím, že budete méně jíst, znamenalo by to snížit kalorií příjem asi na 800 kcal denně po celý měsíc, tedy na jednu třetinu. Což byste už ale určitě neměli dělat. Takové hubnutí by nebylo ani trochu zdravé. Kalorický příjem byste měli snížit maximálně o jednu čtvrtinu nebo výjimečně od jednu třetinu. Více určitě ne.

Jedna hodina běhu (8 km po rodině) odpovídá kalorickému výdeji cca 500 kcal. Abyste tedy zhubli o 5 kilo za měsíc, znamenalo by to každý den (při zachování stejného jídelníčku) běhat asi 2,5 hodiny. A zaběhnout každý den přes 20 kilometrů také není příliš zdravé. Zvláště u netrénovaného jedince je to spíše likvidační.

Abyste tedy zhubli o 5 kilo za měsíc, musíte najít vhodnou kombinaci snížení přijatých kalorií a zvýšení kalorického výdeje. Třeba tím, že snížíte kalorický příjem o jednu čtvrtinu, tedy o 500 kcal. A současně každý den spálíte asi 500 kcal navíc.

Mohlo by vás zajímat: Dá se zhubnout o 5 kilo za týden?, Jak zhubnout o 5 kilo bez diety?

Abyste zhubnuli, třeba o 5 kg za 3 týdny, pak s tím hlavně musíte začít. Nemá cenu to odkládat

Jak zhubnout 5 kg za 3 týdny bez jo-jo efektu

Chtěli byste zhubnout o 5 kg za 3 týdny? Poradíme vám jak na to. Zhubnout o 5 kg nemusí být tak těžké, jak by to mohlo na první pohled vypadat. Chce to hlavně pozitivní přístup. Chcete opravdu zhubnout? Pak se vám to určitě povede! Jak určitě nezhubnete! Abyste zhubnuli, třeba o 5 kg za 3 […]

Přečíst více

I když jsem hubnul bez diety, svůj „jídelníček“ jsem přece jenom trochu upravil

Jak jsem zhubnul o 5 kilo za 8 týdnů

Rád bych se s vámi podělil o svoji zkušenost, jak se mi podařilo zhubnout. Během posledních 8 týdnů jsem zhubl o víc než 5 kilo, popravdě, než jsem se dostal k tomu, abych tohle napsal, tak už je to spíše 6 a kousek. Podařilo se mi zhubnout bez toho, že bych dodržoval nějakou konkrétní dietu. Rozhodnutí: Musím […]

Přečíst více

Krabičková dieta je založena na principu pravidelného stravování a kontroly množství kalorií.

Krabičková dieta – recepty s jídelníčkem

Co je to krabičková dieta a jak to celé funguje? Kolik se dá zhubnout s touto dietou, a je lepší připravovat si jídlo doma, nebo vsadit na některou z nabídek, na hotové jídlo, které vám každý den dovezou až k vám? Pro koho se hodí krabičková dieta? Co je to krabičková dieta a jak se s ní hubne? Krabičková […]

Přečíst více

Kalorické tabulky - ryby

Kalorické tabulky – ryby

U většiny dietních jídelníčků narazíte na doporučení, že byste měli jíst především drůbeží nebo rybí maso. To obsahuje méně kalorií než vepřové a hovězí, a dále pak i méně tuků. Pozor ale na to, že jakékoliv rybí maso neznamená automaticky „málo“ kalorií. Všechny druhy ryb si nejsou rovny – jiné množství kalorií obsahuje maso z lososa, […]

Přečíst více