Pravidelná konzumace zelí - čerstvého, kysaného nebo i jinak upraveného je velmi prospěšná našemu organismu.

Jak uvařit dietní polévku ze zelí

Zelná polévka je velmi dobré jídlo. Pokud si uvaříte dietní polévku ze zelí, pochutnáte si, a navíc můžete i zhubnout. Existuje dokonce dieta, která je založena na to, že po dobu jednoho týdne budete jíst tuto polévku, a díky tomu zhubnete o 5 – 7 kilo. To je ale poměrně extrémní dieta, která se nehodí pro každého. My se nyní podíváme jenom na to, jak si uvařit dobrou a dietní zelnou polévku.

Pravidelná konzumace zelí – čerstvého, kysaného nebo i jinak upraveného je velmi prospěšná našemu organismu. Hlávkové zelí dokáže plnohodnotně saturovat naši běžnou denní potřebu různých vitamínů – především vitamínu C. Obsahuje i řadu minerálních látek – jako třeba sodík, draslík, vápník nebo fosfor. Zelí už od pradávna bylo běžnou součástí evropského jídelníčku (zelí se jedlo už ve starověku) a dodnes tvoří nedílnou součást české, rakouské, německé kuchyně.

Dietní zelná polévka

Zelí je zdravé, obsahuje hodně vitamínu C. Ingredience, které jsou potřeba pro přípravu této polévky, jsou levné, snadno dostupné a polévku je možné uvařit velmi rychle. Na přípravu dietní zelné polévky tak budeme potřebovat tyto suroviny:

  • Hlávkové zelní (1 menší hlávka)
  • Mrkev (3 středně velké kusy)
  • Cibule (3 velké cibule)
  • Papriky (2 kusy)
  • Celer (2 stonky)
  • 2 plechovky loupaných rajčat
  • 1 plechovka zelených fazolek
  • Rajský protlak
  • Černý pepř

Postup vaření zelné polévky

Nejprve je nutné očistit veškerou zeleninu. Vezměte tedy papriky, zelím, mrkev, celer a vše důkladně umyjte pod studenou vodou.

Následně si připravte zeleninu. Odřízněte vršek papriky a rozkrojte ji na dva plátky. Odstraňte semena a membránu. Papriku pak nakrájejte na malé kousky. Oloupejte cibuli a mrkev a oboje nakrájejte nadrobno. Dále pak ještě nakrájejte celer a listy zelí na malé kousky.

Připravenou zeleninu dejte do hrnce a nechte ji chvíli podusit. Pak zalijte vodou a vařte do měkka. Jakmile je zelenina měkká, přidejte rajčatovou šťávu a přiveďte do varu. Jakmile začne polévka vařit, stáhnete plamen a vařte na mírném ohni. Nakonec přidáme do polévky fazole a rajčata z plechovky a dochutíme trochou černého pepře. Do polévky je možné přidat i sušené houby. Polévku pak necháme vařit ještě asi hodinu před tím, než ji podáváme k jídlu.

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 379 Průměr: 4.4]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar