Existuje i několik cviků a doporučení, díky kterým můžete vypadat lépe v obličeji, bez celkového hubnutí celého těla.

Chci zhubnout v obličeji

Máte pocit, že máte baculaté tváře? Nelíbí se vám, jak vypadá vaše tvář při pohledu do zrcadla? Říkáte si „chci zhubnout v obličeji“ a nevíte, jak na to? I když nejefektivnější metodou hubnutí v obličeji, je celkové zhubnutí. Existuje i několik cviků a doporučení, díky kterým můžete vypadat lépe v obličeji, bez celkového hubnutí celého těla. Podívejte se na následující rady, která vám pomohou zase získat hezkou tvář.

Jak zhubnout v obličeji? Musíte pít hodně vody

Pokud pijte málo a nepravidelně, může se snadno stát, že vaše tělo bude zadržovat vodu. Při nepravidelném pitném režimu si totiž naše tělo vytváří zásoby „na horší časy“. To je často důvodem baculatého (oteklého / odulého) obličeje. Toho se zbavíte jedině tak, že budete pít hodně vody. Měli byste vypít nejméně 8 velkých sklenic vody (cca 3 litry denně). Díky tomu bude vaše tělo dostatečně hydratované a vaše tvář pak nebude tak nateklá (a nejenom tvář).

Chci mít hezký obličej, musím si dávat pozor na sůl

Pokud jíte hodně slaných pochoutek (arašídy, tyčinky, brambůrky, krekry ap.), nebo pokud jíte hodně jídel připravovaných z různých polotovarů (konzervy, dehydratované „pytlíkové“ omáčky a polévky, koncentrované bujóny apod.), vaše tělo tím přijímá násobně větší dávku soli, než ve skutečnosti potřebuje.

Vaše tělo se pak nadměrnému příjmu soli brání tím, že zadržuje další vodu. Pro fungování metabolismu je totiž důležitá rovnováha sodíkových iontů. Pokud je v těle hodně soli, musí tělo mít i hodně vody, aby udrželo rozumnou koncentraci těchto iontů. Zbavte se přebytečné soli, zbavíte se i přebytečné vody.

Jak na hezký obličej? Přestaňte pít alkohol

Obecně pití alkoholu může způsobovat celou řadu zdravotních problémů. Alkoholické nápoje také obsahují hodně (prázdných) kalorií. A kromě toho, pití alkoholu vede k tomu, že vaše tváře nebo oční víčka výrazně natékají. Jen si vzpomeňte, jak jste naposledy vypadali ráno po prohýřené noci. Zbavte se alkoholu a vaše tvář to ocení.

Jaký jídelníček na „štíhlý“ obličej?

Jezte více ovoce a zeleninu. Nejenomže přidání ovoce a zeleniny prospěje celému vašemu tělu, pomůže vám to i zhubnout v obličeji. Ovoce a zelenina obsahují velký podíl vody. Pomůžete tak zlepšit hydrataci vašeho organismu a zabránit zbytečnému zadržování vody v těle. Ovoce a zelenina také obsahují hodně vlákniny. Po jídle obsahujícím zeleninu se budete déle cítit najezení a nebudete mít potřebu mlsat.

Co pomáhá na hubnutí v obličeji?

Jezte potraviny s vysokým obsahem vápníku. Dobrým zdrojem vápníku jsou například mléčné výrobky jako jogurty, sýry. Dostatek vápníku opět pomáhá předcházet oteklému obličeji

Co dalšího vám může pomoci?

Žvýkejte pravidelně žvýkačku. Při žvýkání se zapojují různé skupiny svalů, které se podílí na formování vzhledu vaší tváře. Jejich pravidelným procvičováním je zpevníte. Díky tomu se zbavíte povislé kůže a váš obličej bude hezčí.

Jaké cviky a cvičení na hubnutí v obličeji

Velmi dobré jsou i různé cviky. Patří sem například X – O cvik. Zkuste (někde o samotě) vyslovovat střídavě nahlas písmeno „X“ a písmeno „O“. Do výslovnosti zapojujte co nejvíce svaly v obličeji. Každé písmeno vyslovte 15x. Pak si dejte pauzu. Celé cvičení opakujte 3x.

Dalším cvikem je otevírání pusy. Otevřete pusu, co nejvíce to jde (opět asi někde o samotě, v tramvaji byste se asi stali středem pozornosti). Vaše rty by měly vytvořit veliký kroužek. Takto otevřenou pusu ponechte několik sekund. Pak ji zavřete a celý cvik opakujte 9x. Následuje, kráká pauza. Celou sérii cviků opakujete 3x.

Dalším cvikem je „výtah“. Zkuste svoje tváře posunout co nejblíže k očím. Uděláte to tak, že použijete koutky úst – jako byste chtěli udělat jakýsi „podivný úsměv“, oči můžete klidně zavřít. Zvednuté tváře držte asi 10 sekund a celé cvičení opakujte asi 10x.

Tyto cviky a cvičení můžete opakovat i několikrát za den. Při pravidelném cvičení se vaše tvář vyhladí a zpevní. Povislá kůže se stáhne a váš obličej získá hezký, štíhlý vzhled. Ve spojení s úbytkem vody a vhodně zvolenou čistící a hydratační kosmetikou (s ohledem na váš věk, typ kůže apod.), bude váš obličej vypadat zase velmi hezky.

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 346 Průměr: 4.2]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

  1 Komentář

  1. Potřebuju zhubnout   •  

    chci sice zhubnout, ale podle článku mi vyšlo, že změna se mne bude týkat pouze v tom, že si dám druhou večeři a pokoj si provoním mátou.

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar