Podívejte se na tento návod, jak zhubnout po porodu, kde najdete užitečné rady a informace pro maminky po porodu.

Chci zhubnout po porodu

Narodilo se vám snad nedávno miminko, a vy teď přemýšlíte, co dělat, abyste co nejdříve měla zase hezkou a štíhlou postavu? Říkáte si „chci zhubnout po porodu“ ale nevíte, jaký je správný postup pro hubnutí během kojení? Podívejte se na tento návod, jak zhubnout po porodu, kde najdete užitečné rady a informace pro maminky po porodu.

Nelíbí se mi, jak vypadám po porodu

Tak přesně tento pocit mají snad všechny maminky. Když pomineme prvních pár dní, kdy je snad každá maminky současně unavená z porodu a současně v euforii z toho nádherného miminka, tak se velmi rychle dostaví rozčarování z toho, jak vypadají.

Na to, že mají obrovské břicho, stehna nebo zadek si už během těhotenství zvykly, a utěšovaly se, že se to po porodu spraví. Prvních pár týdnů po narození dítě, je tak mnohá maminka poněkud rozčarována.

Zde musíme zdůraznit, že opravdu nelze čekat, že by se vám hned po porodu vrátila zpět vaše původní postava. Možná máte před očima představu nějaké těhotné herečky nebo zpěvačky či modelky, které už po několika málo týdnech po porodu vypadají opravdu skvěle. Trochu ale zapomínáte na to, že ony mají k dispozici zpravidla celý tým vizážistů, osobních trenérů, výživových poradců a také i třeba chůvy, které jim pomáhají pečovat o dítě. Mohou se tak snadno soustředit jen na své tělo.

Mám už druhé, třetí dítě, to už se mi moje bývalá postava nikdy nevrátí

Tak tohle určitě také není dobrý přístup. Je to ten druhý extrém. Mnoho maminek, zvlášť s druhým nebo třetím dítětem už poněkud rezignuje na to, aby se starali, jak vypadá jejich postava. Snaha usilovat o původní váhu, byla-li v normě, je rozhodně žádoucí. S nadměrnou váhou je spojena celá řada zdravotních potíží.

Není tedy dobrý ani jeden extrém – nemáte se ani příliš stresovat nad tím, kolik zrovna vážíte nebo že neoblečete svoje nejoblíbenější šaty. Neměli byste ale ani rezignovat a začít nakupovat oblečení XXXL.

Jak zhubnout po porodu

Pro hubnutí po porodu je důležité být rozumná. Těhotenství trvalo devět měsíců a během celé té doby probíhala v ženském těle celá řada změn. Všechny tyto změny prostě a jednoduše nemohou zmizet ze dne na den. Obvyklá doba – než se vaše postava vrátí zpět k původnímu tvaru a váze – je minimálně 6 měsíců a častěji spíše jeden rok.

Hlavně ze začátku, během šestinedělí, nebo prvních měsíců, se s tím, jak vypadáte, příliš netrapte. Sami uvidíte, že vaše krásné miminko vám dá v této době pořádně „zabrat“, a pomůže vám tak spálit opravdu hodně kalorií.

Nejefektivnější metoda hubnutí po porodu?

Možná vás to překvapí, ale jedním z nejlepších receptů na hubnutí po porodu je kojení. Během každého kojení ztrácí vaše tělo poměrně značné množství kalorií – jak na proces vytváření mateřského mléka, tak i na samotné kojení.

S kojením pak souvisí i to, že si musíte hlídat, co jíte. Hned po porodu určitě není vhodná doba na nějakou radikální redukční dietu. Při kojení vaše tělo potřebuje zdravý a vyvážený jídelníček, se zvýšeným množství mléka a mléčných výroků. To vám ale nijak nebrání, abyste si hlídala, co jíte. Zdravý jídelníček bez zbytečných tuků, prázdných kalorií a nadbytečného množství sacharidů, vám jenom prospěje.

Nebojte se aktivního pohybu

I když – zejména prvních několik týdnů / měsíců – budete „uvázaná“ k dítěti, nebojte se začít s aktivním pohybem. Pokud pomineme děti narozené uprostřed zimy, kdy je potřeba být přece jen trochu opatrnější (čerstvě narozená miminka a velký mráz nejdou příliš dohromady), pak vám nic nebrání, abyste si s dítětem postupně vytvořila pravidelný režim, zahrnující co nejvíce aktivního pohybu. Do fitness centra se pravidelně 3x týdně asi hned tak nedostanete, to vám ale nebrání v tom, abyste každý den nenachodila třeba 10 kilometrů s kočárkem. A pokud si vyberete nějakou trasu, kde bude část cesty do kopce, uvidíte, že se to rychle projeví i na vaší váze.

Začněte chodit na dlouhé procházky s kočárkem. Pokud se na to cítíte, zkuste popřemýšlet o nějakém sportovním kočárku, abyste mohla i s malým chodit běhat nebo jezdit na kolečkových bruslích.

Když dítě doma usne, udělejte si pár minut čas a zkuste několik jednoduchých cviků, které vám pomohou se zpevňováním svalů na břiše, svalů pánevního dna atd.

Na co si dát pozor při hubnutí s malým dítětem?

Až vaše malé dítě začne přecházet na pevnou stravu, hlídejte si, abyste po něm nedojídala. Dojídání je opravdu velký nepřítel hezké postavy u všech maminek. Nastavte si svůj vlastní pravidelný stravovací režim a ten dodržujte. Pokud bytostně nesnášíte plýtvání jídlem, naučte se pro své dítě chystat menší porce jídla, a raději mu kaši (nebo cokoliv jiného), udělejte na dvakrát. Nedojedené jídlo po dítěti je prostě tabu!

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 353 Průměr: 4.5]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar