Obvod krku u ženy

Pro dospělé ženy platí, že obvod krku nad 38 centimetrů, už sebou nese větší míru zdravotního rizika.

Se širokým krkem nebývá spojena jen samotná nadváha nebo obezita. Není to tedy jen o tom, že široký krk nemusí vypadat hezky. Obezita, ve spojení s velkým obvodem krku, může být příčinou některých zdravotních poruch. Patří sem hlavně spánková apnoe, cukrovka nebo vysoký krevní tlak.

Pro dospělé ženy platí, že obvod krku nad 38 centimetrů, už sebou nese větší míru zdravotního rizika. Pro dívky je doporučený obvod krku 26,9 centimetrů (do 6 roků), 30,5 centimetrů (do 10 roků), 32 centimetrů (do 14 roků) a 34,5 centimetru (do 18 roků).

Mnoho lidí se zajímá o výpočet BMI. Ten posuzuje poměr váhy k výšce. Výpočet BMI je tak značně zavádějící. Neříká nic o tom, kolik máte svalů a kolik tuku. Právě parametry, jako obvod krku, nebo obvod pasu, řeknou o vaší váze (a jestli máte nadváhu) mnohem více.

Obvod krku je pochopitelně podmíněn i geneticky. Nebo množstvím svalové hmoty a dalšími faktory. Pokud bychom ale srovnali obvod krku, obvod přes břicho, nebo přes boky, a i tyto parametry byly zvýšené, pak je to jednoznačným příznakem hrozících zdravotních komplikací.

Mohlo by vás zajímat: Obvod pasu u ženy, Obvod zápěstí u ženy, Obvod boků u ženy

Pokud tedy přizpůsobíte svůj jídelníček svojí krevní skupině, měla by být taková strava pro vaše tělo „příjemnější“.

Dieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupin vychází z toho, že protilátky v krvi, díky kterým je pak tělo schopné odlišovat cizorodé elementy, reagují odlišně na různé typy potravin (resp. na různé druhy živin na které je potrava dále štěpena). Pokud tedy přizpůsobíte svůj jídelníček svojí krevní skupině, měla by být taková strava pro vaše tělo „příjemnější“. Podívejte se na […]

Přečíst více

Kalorické tabulky - ryby

Kalorické tabulky – ryby

U většiny dietních jídelníčků narazíte na doporučení, že byste měli jíst především drůbeží nebo rybí maso. To obsahuje méně kalorií než vepřové a hovězí, a dále pak i méně tuků. Pozor ale na to, že jakékoliv rybí maso neznamená automaticky „málo“ kalorií. Všechny druhy ryb si nejsou rovny – jiné množství kalorií obsahuje maso z lososa, […]

Přečíst více