Zdravá snídaně pro rychlé hubnutí

Zdravá a dietní snídaně pro rychlé hubnutí by naopak určitě neměla obsahovat nadměrnou dávku (rafinovaných) cukrů.

Pokud se snažíte shodit přebytečná kila, a jde vám především o rychlé hubnutí, pak vůbec to nejhorší, co můžete udělat, je vynechávání některých jídel. A především vynechávání snídaně. Už naše babičky věděli, že snídaně je základ. A Angličané to pak dovedli úplně do extrému.

Pokud se ráno do jedné hodiny od probuzení nasnídáte, budete mít rovnoměrnou hladinu krevního cukru (nebude vás během dopoledne trápit pocit hladu). Váš metabolismus (spalování kalorií) bude mnohem aktivnější a současně budete mít i nízkou hladinu LDL cholesterolu (to je ten „špatný“ cholesterol).

Zdravá a dietní snídaně pro rychlé hubnutí by měla zahrnovat bílkoviny (vejce, jogurt, sýr nebo jiné mléčné výrobky). Obiloviny nebo celozrnné pečivo, ořechy apod.

Zdravá a dietní snídaně pro rychlé hubnutí by naopak určitě neměla obsahovat nadměrnou dávku (rafinovaných) cukrů. Sladký muffin nebo koláč určitě není dietní snídaně. Sladké pečivo hned po ránu, vám výrazně zvýší hladin krevního cukru, ale ta už za krátkou dobu poklesne, a dostaví se pocit hladu.

Mohlo by vás zajímat: Nejrychlejší a nejlepší tipy jak zhubnout, Kolik se dá zhubnout za 14 dni

Hořčík (magnézium) je jedním z nejdůležitějších prvků pro naše tělo. Ovlivňuje činnost nervů (snižuje bolest hlavy, podrážděnost, nespavost). Ovlivňuje činnost svalů (omezuje svalové křeče). Hořčík je důležitý pro sportovce, těhotné nebo kojící ženy. Doporučená denní dávka hořčíku je 300 – 400 mg na den.

Hořčík (magnesium) – vliv na zdraví a hubnutí

Hořčík (magnesium, Mg), je jedním z nejdůležitějších minerálů, které naše tělo potřebuje. A přitom si to jen málo lidí uvědomuje. Hořčík je opravdu velmi důležitý prvek. V našem těle plní více než 300 různých funkcí. Hořčík mimo jiné zodpovídá za správnou činnost nervové soustavy a svalů. Podílí se také na regulaci hladiny cukru v krvi. Při nedostatku hořčíku […]

Přečíst více

Zvýšená nebo vysoká hladina cholesterolu je významné zdravotní riziko. Celková hladina cholesterolu v krvi by neměla být vyšší než 5,2 mmol/l. Současně je ale důležité, aby hladina „dobrého“ cholesterolu (HDL cholesterol) nebyla pod 1,4 mmol/l.

Jaká je správná hladina cholesterolu v krvi u dětí a dospělých?

Asi každý tuší, že zvýšená hladina cholesterolu znamená zdravotní riziko. Nebo alespoň někde zaslechl, že s cholesterolem mohou být nějaké problémy. Proč ale vlastně škodí vysoká hladina cholesterolu v krvi? Jaká jsou rizika, a co pomáhá na snížení? Proč se někdy mluví o dobrém a špatném cholesterolu? K čemu je dobrý cholesterol? Cholesterol je látka, která je běžnou […]

Přečíst více

Nabírání kil a ukládání tuku v oblasti břicha (ona nevzhledná pneumatika, která postihuje jak pány, tak i dámy), je z menší části podmíněna geneticky a také věkem

Jak shodit pneumatiku kolem pasu

Nelíbí se vám vaše postava? Máte pocit, že jste si vypěstovali „pneumatiku“ kolem pasu, a chtěli byste shodit svoje velké břicho? V tomto článku se podíváme na to, jak zhubnout břicho a být štíhlejší v pase. Tento návod je určený nejenom pro ženy, ale i pro muže. Zásady pro zaručené efektivní hubnutí břicha, se totiž nijak neliší. […]

Přečíst více