Kolik se dá zhubnout za 14 dni

Jeden kilogram tělesného tuku odpovídá hodnotě asi 7000 kalorií (resp. kcal).

Jeden kilogram tělesného tuku odpovídá hodnotě asi 7000 kalorií (resp. kcal). Abyste za týden zhubnuli o jedno kilo, znamená to každý den spálit o 500 kalorií více nebo naopak omezit jídelníček o stejnou hodnotu.

Běžný kalorický příjem, u člověka, který neprovozuje žádnou náročnější pohybovou aktivitu, se bude pohybovat kolem 2000 kcal – 2500 kcal/denně (konkrétní hodnota pak závisí na věku, tělesné výšce, hmotnosti, pohlaví a množství fyzické aktivity).

Pokud byste 14 dní vůbec nic nejedli, měli byste „zhubnout“ asi o 4 – 5 kilo. To byste ale pochopitelně za pár týdnů umřeli.

Optimální hodnota hubnutí by se měla pohybovat v rozmezí 0,5 – 1 kilo za týden. Za 14 dní by to tedy bylo 1 – 2 kila. Hubnout se dá pochopitelně i rychleji, s vyšším úbytkem váhy ale současně roste riziko, že shozená kila zase rychle naberete zpět.

Mohlo by vás zajímat: Kdy tělo nejvíc spaluje tuky, Kolik má kalorie kilojoulů, Nejrychlejší redukční dieta

Možná nepotřebujte hubnout o 10 kilo, ale potřebujte zpevnit ochablé svaly.

Chci zhubnout a nevím jak na to

Také chcete zhubnout, a nevíte jak na to? Zkoušíte diety, ale buď to nefunguje, nebo nemáte dost pevnou vůli, abyste to vydrželi? Zkoušíte cvičit, ale stále není pořádně vidět žádný výsledek? Trápíte se už několik týdnů nebo měsíců, a přitom jste nic neshodili nebo jen málo? Nebojte se, v následujícím článku se vám pokusíme poradit, jak […]

Přečíst více

Podívejte se, co dělat, abyste potlačili chuť k jídlu, a snědli toho méně. Díky tomu se vám podaří nastartovat hubnutí a shodíte kila dolů.

Jak omezit chuť k jídlu a sníst toho méně

Trápí vás neustálá chuť na něco k jídlu, pořád vás to nutí mlsat a vy nevíte co s tím? Chtěli byste se naučit jíst méně, abyste shodili pár kilo? Chcete zhubnout, ale zatím jste nenašli žádnou dobrou dietu, nebo prostě jen nemáte dost pevnou vůli, a vždy vás přemůže chuť na jídlo? Podívejte se, co dělat, abyste […]

Přečíst více

Pokud je vaším cílem zhubnout po vánocích o 5 kilo, měli byste vsadit na kombinaci zdravého jídelníčku a cvičení.

Chci zhubnout po vánocích – 5 kilo musí dolů

Máte za sebou pohodu vánočních svátků a teď, po Novém roce na váš přišlo „vystřízlivění“? Stoupnete si na váhu, a vůbec se vám nelíbí to číslo, které vám ukazuje? Říkáte si „chci zhubnout po vánocích o 5 nebo 10 kilo“? Poradíme vám, jak zahájit nový rok s úspěšnou redukční dietou. Hubnutí po vánocích, aneb „proč jsem […]

Přečíst více

Během náročné fyzické aktivity jako je třeba běhání se v mozku uvolňuje hormon Endorfin. Endorfin je také někdy nazývaný jako „hormon štěstí“.

Chcete zhubnout? Pořiďte si závislost na běhání!

Pokud nechodíte pravidelně cvičit nebo běhat, tak asi nebudete vědět o, co jde. Pokud ale pravidelněji sportujete, tak určitě minimálně tušíte. Při pravidelném cvičení (třeba běhání) se u mnoha lidí se dostaví stav plně srovnatelný s jakoukoliv jinou fyzickou závislostí. Ale na rozdíl od kouření nebo pití alkoholu, je tahle závislost veskrze pozitivní. Existuje závislost na […]

Přečíst více