Raw dieta a hubnutí

Samotná raw dieta ale nemusí být předpokladem pro hubnutí.

Raw dieta je jídelníček založený na konzumaci převážně syrové stravy (resp. potravin, které neprošly tepelnou úpravou – neměla by být překročena teplota 42 stupňů celsia). Tedy především čerstvé ovoce, čerstvá zelenina, sušené ovoce, rostlinné oleje (např. olivový), semena, ořechy, luštěniny, případně i nepasterizované mléko a výrobky z něj.

Samotná raw dieta ale nemusí být předpokladem pro hubnutí. Ano, díky malému podílu živočišných potravin a tím i nezdravých tuků ap., je tato dieta méně kalorická než běžný jídelníček. Syrová zelenina a ovoce, je pak také „obtížněji“ stravitelná než ta vařená. Pořád ale platí, že pokud nebude váš kalorický příjem v souladu s kalorickým výdejem, resp., pokud nebudete přijímat méně kalorií, než kolik jich spotřebujete, tak hubnout nebudete.

Tedy i u raw jídelníčku by se dalo bez větších problémů přibrat pár kilo. Je to vždy otázka přiměřeného množství zkonzumovaného jídla. Pravda, u ovoce a zeleniny byste toho museli sníst opravdu hodně, aby se vám povedlo přibírat. Možné to ale je.

Raw dieta je určitě zajímavá volba. A nemusí se ani jednat o nějakou striktní formu. Při hubnutí by vám mohlo pomoci už jen to, že do běžného jídelníčku zařadíte jedno nebo dvě jídla na principu raw food.

Mohlo by vás zajímat: BIO potraviny a hubnutí, Raw food jídelníček, Zázvor a hubnutí, Bezlepková dieta

Kdy jindy, než v létě, máte šanci zhubnout pár kilo dolů? Vyzkoušejte letní dietu, kde by neměly chybět i jahody a melouny

Letní dieta: Jezte červené ovoce – jahody a melouny

Pomalu začíná léto a s ním souvisí i změna jídelníčku. V létě máme možnost jíst více čerstvé zeleniny a ovoce. Dnes bychom se chtěli podívat na typicky letní ovoce a zeleninu – jahody a melouny, které určitě patří na dietní jídelníček. V čem jsou dobré jahody a melouny na hubnutí? Kolik kalorií mají jahody? Kdo by neměl rád […]

Přečíst více

Raw food, tedy syrová (nebo někdy i živá), strava zahrnuje především potraviny rostlinného původu, které neprošly tepelnou úpravou.

Raw food dieta: syrová strava a hubnutí

Raw food, neboli „syrová strava“ (nebo také „živá strava“), je základem vitariánství. Co je to vitariánství, jaké jsou zásady raw jídelníčku, a jak efektivní může být raw dieta při hubnutí, se pokusíme popsat v tomto článku. Nutno ale říci, že rozsah tohoto článku ani zdaleka neposkytuje dostatek prostoru, pro shrnutí všech principů raw stravy a vitariánství. […]

Přečíst více