Raw dieta a hubnutí

Samotná raw dieta ale nemusí být předpokladem pro hubnutí.

Raw dieta je jídelníček založený na konzumaci převážně syrové stravy (resp. potravin, které neprošly tepelnou úpravou – neměla by být překročena teplota 42 stupňů celsia). Tedy především čerstvé ovoce, čerstvá zelenina, sušené ovoce, rostlinné oleje (např. olivový), semena, ořechy, luštěniny, případně i nepasterizované mléko a výrobky z něj.

Samotná raw dieta ale nemusí být předpokladem pro hubnutí. Ano, díky malému podílu živočišných potravin a tím i nezdravých tuků ap., je tato dieta méně kalorická než běžný jídelníček. Syrová zelenina a ovoce, je pak také „obtížněji“ stravitelná než ta vařená. Pořád ale platí, že pokud nebude váš kalorický příjem v souladu s kalorickým výdejem, resp., pokud nebudete přijímat méně kalorií, než kolik jich spotřebujete, tak hubnout nebudete.

Tedy i u raw jídelníčku by se dalo bez větších problémů přibrat pár kilo. Je to vždy otázka přiměřeného množství zkonzumovaného jídla. Pravda, u ovoce a zeleniny byste toho museli sníst opravdu hodně, aby se vám povedlo přibírat. Možné to ale je.

Raw dieta je určitě zajímavá volba. A nemusí se ani jednat o nějakou striktní formu. Při hubnutí by vám mohlo pomoci už jen to, že do běžného jídelníčku zařadíte jedno nebo dvě jídla na principu raw food.

Mohlo by vás zajímat: BIO potraviny a hubnutí, Raw food jídelníček, Zázvor a hubnutí, Bezlepková dieta

Nejrychlejší způsob, jak zhubnout tuky, nabízí dieta bez sacharidů. Pokud omezíte množství sacharidů na jídelníčku na maximálně 5 – 10% (cca 20 gramů na den), pak můžete zhubnout i 2 kila za týden. Není tak problém zhubnout o 5 kilo za měsíc.

Jak zhubnout tuky – dieta a hubnutí bez sacharidů

Hodně lidí se snaží zhubnout a moc se jím to nedaří. Zkouší různé diety, omezují množství kalorií, ale výsledek se moc neprojevuje. Často je to dáno tím, že když omezíte množství kalorií, tělo se „přepne“ do módu hladovění, při kterém využívá dostupné kalorie mnohem efektivněji. A vy tak hubnete jen minimálně. Pokud chcete opravdu zhubnout […]

Přečíst více

Kdy jindy, než v létě, máte šanci zhubnout pár kilo dolů? Vyzkoušejte letní dietu, kde by neměly chybět i jahody a melouny

Letní dieta: Jezte červené ovoce – jahody a melouny

Pomalu začíná léto a s ním souvisí i změna jídelníčku. V létě máme možnost jíst více čerstvé zeleniny a ovoce. Dnes bychom se chtěli podívat na typicky letní ovoce a zeleninu – jahody a melouny, které určitě patří na dietní jídelníček. V čem jsou dobré jahody a melouny na hubnutí? Kolik kalorií mají jahody? Kdo by neměl rád […]

Přečíst více

Raw food, tedy syrová (nebo někdy i živá), strava zahrnuje především potraviny rostlinného původu, které neprošly tepelnou úpravou.

Raw food dieta: syrová strava a hubnutí

Raw food, neboli „syrová strava“ (nebo také „živá strava“), je základem vitariánství. Co je to vitariánství, jaké jsou zásady raw jídelníčku, a jak efektivní může být raw dieta při hubnutí, se pokusíme popsat v tomto článku. Nutno ale říci, že rozsah tohoto článku ani zdaleka neposkytuje dostatek prostoru, pro shrnutí všech principů raw stravy a vitariánství. […]

Přečíst více