BIO potraviny a hubnutí

Tím, že ale budete jíst jenom BIO potraviny, nezhubnete.

Je nějaká souvislost mezi konzumací biopotravin a hubnutím? Pomůže při snižování váhy nějak to, že budete preferovat bio potraviny? Možná vás zklameme, ale není vůbec žádná přímá souvislost mezi biopotravinami a snižováním váhy. Pokud je zde nějaká souvislost, pak pouze nepřímá.

BIO potraviny, jsou potraviny rostlinného nebo živočišného původu, které vznikají jako produkty ekologického zemědělství. Platí pro ně poměrně přísné podmínky a regulace. Patří sem třeba i zákaz používání umělých hnojiv, pesticidů a další „chemie“. Pěstování BIO potravin by určitě mělo být šetrnější k okolní přírodě. A BIO potraviny by měly určitě méně zatěžovat lidský organismus, díky nižšímu obsahu nejrůznějších chemických látek.

Tím, že ale budete jíst jenom BIO potraviny, nezhubnete. Při hubnutí je podstatné to, abyste v jídle přijímali méně kalorií, než kolik jich během dne spotřebujete. To jestli tyto kalorie pocházejí z BIO potravin nebo z běžných potravin už nehraje roli.

Ano, je pravděpodobné, že když budete jíst kvalitní a čerstvé potraviny, připravovat si jídla z čerstvých surovin, bude to pro vaše zdraví prospěšnější než nějaké konzervy a polotovary z obchodů. Neplatí ale, že stačí začít jíst „bio“ v jakémkoliv množství a hned budete hubnout.

Mohlo by vás zajímat: Raw food jídelníček, Pepř a hubnutí, Výpočet glykemického indexu, Jogurtová dieta

Raw food, tedy syrová (nebo někdy i živá), strava zahrnuje především potraviny rostlinného původu, které neprošly tepelnou úpravou.

Raw food dieta: syrová strava a hubnutí

Raw food, neboli „syrová strava“ (nebo také „živá strava“), je základem vitariánství. Co je to vitariánství, jaké jsou zásady raw jídelníčku, a jak efektivní může být raw dieta při hubnutí, se pokusíme popsat v tomto článku. Nutno ale říci, že rozsah tohoto článku ani zdaleka neposkytuje dostatek prostoru, pro shrnutí všech principů raw stravy a vitariánství. […]

Přečíst více