Zázvor a hubnutí

Zázvor také vstupuje do metabolismu tuků a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu

Zázvor má celou řadu pozitivních účinků na lidský organismus. A to jak v čerstvé podobě syrového kořenu tak i v sušené podobě, třeba jako rozemletý prášek. Zázvor totiž obsahuje antioxidant gingerol, éterické oleje a zázvorové silice i celou řadu vitamínů a minerálů.

Pravidelná konzumace zázvoru (ať již ve formě zázvorového čaje, nebo jídel kořeněných zázvorem) může mít významný vliv na vaše hubnutí. Díky výrazně ostré chuti zázvor zvyšuje teplotu těla. Tím se zrychluje metabolismus a zvyšuje energetický výdej. Neznamená to ale pochopitelně, že když si jídlo posypete zázvorem, tak ho pak můžete sníst, kolik chcete.

Zázvor také vstupuje do metabolismu tuků a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu (toho špatného). Zázvorový čaj také podporuje trávení. Ne nadarmo se zázvorový čaj doporučuje jako přírodní lék při poruchách trávení.

Mohlo by vás zajímat: Jídelníček banánová dieta, Jaké vitamíny při hubnutí, Jak zhubnout bez diety

Raw food, tedy syrová (nebo někdy i živá), strava zahrnuje především potraviny rostlinného původu, které neprošly tepelnou úpravou.

Raw food dieta: syrová strava a hubnutí

Raw food, neboli „syrová strava“ (nebo také „živá strava“), je základem vitariánství. Co je to vitariánství, jaké jsou zásady raw jídelníčku, a jak efektivní může být raw dieta při hubnutí, se pokusíme popsat v tomto článku. Nutno ale říci, že rozsah tohoto článku ani zdaleka neposkytuje dostatek prostoru, pro shrnutí všech principů raw stravy a vitariánství. […]

Přečíst více

V obecném slova smyslu se termín „koření“ používá pro označení sušených nebo čerstvých částí rostlin.

Koření na hubnutí – jsou zdravá kořeněná jídla?

Nakolik jsou zdravá, a zdraví prospěšná, kořeněná jídla? Může nadměrný příjem koření (nadměrně kořeněná jídla) škodit? Nebo vám naopak koření může zlepšit zdraví nebo třeba pomoci při hubnutí? Je snad nějaké koření na hubnutí? Poradíme vám! Co je koření a proč ho používáme? Kořením může být téměř cokoliv. V obecném slova smyslu se termín „koření“ používá […]

Přečíst více