Jak zhubnout na břicho

Zhubnout břicho nemusí být, až tak složité. Jistě, vystouplé břicho trápí mnoho mužů i žen.

Zhubnout břicho nemusí být, až tak složité. Jistě, vystouplé břicho trápí mnoho mužů i žen. Při správném jídelníčku a vhodném cvičení, se s tím ale určitě dá něco dělat.

Pro zhubnutí přebytečného tuku na břiše, je poměrně zásadní jídelníček. Tuk v oblasti břicha, se ukládá buď jako podkožní tuk, nebo jako vnitřní tuk. Hromadění tuku na břiše je přirozený fyziologický jev. Mohou ta to hormony a genetika. S tím se jen obtížně bojuje.

Hromadění tuku uvnitř břicha (vnitřní – viscerální tuk), je pak následkem nezdravého životního stylu. Nezdravý jídelníček, málo pohybu. A to je potřeba změnit.

Pro zhubnutí břicha, je potřeba změnit jídelníček. Vyřadit z něj zbytečné kalorie – zbytečné cukry (slazené nápoje, nadbytek alkoholu, rychlé cukry v podobě různých sladkostí).

Pro zhubnutí potřebujete dostatek bílkovin a přiměřené množství sacharidů (maximálně 50% jídelníčku). Je také důležité, abyste začali jíst spíše „pomalé“ sacharidy – to znamená omezit pečivo z bílé mouky, pozor na těstoviny, vařené nebo smažené brambory apod.

Samotný jídelníček sice hraje poměrně zásadní roli při hubnutí (až 70% úspěchu při hubnutí je dáno tím, co jíme). Bez pohybu, bez cvičení, je ale hubnutí obtížnější.

Pravidelný pohyb, alespoň 20 – 30 minut denně, je nezbytný pro celkové zdraví. Není to jen o hubnutí. Pravidelný pohyb nám pomáhá udržovat kondici, zlepšuje imunitu, je celkově prospěšný pro naše zdraví.

Na zhubnutí břicha, je nejlepší kombinovat aerobní (kardio) cvičení, s cviky zaměřenými přímo na břicho.

Mezi aerobní aktivity na hubnutí, patří například rychlá chůze, pomalejší běh, aerobic, jízda na kole apod. Jakýkoliv pohyb, který provozujeme dostatečně dlouho (při vhodné intenzitě), aby se spalovaly tuky.

Cvičení zaměřené přímo na břicho, pak napomáhá zpevnit a vytvarovat břišní a bederní svaly (core – střed těla). Díky tomu pak, i bez velkého úbytku tukové tkáně, může naše břicho vypadat podstatně lépe.

Mohlo by vás zajímat: Dieta a hubnutí břicha, Nejefektivnější cviky na břicho, Jak zhubnout co nejrychleji břicho

Pokud chcete zhubnout přes břicho, pak musíte změnit jídelníček a stravovací návyky. Jenom cvičení, vám s hubnutím břicha moc nepomůže. Základem je zelenina, bílkoviny, zdravé tuky. Omezte konzumaci alkoholu a jídla z fast-food.

Hubnutí břicha bez cvičení – jak úspěšně zhubnout přes břicho?

Trápí vás velké břicho, kterého se nemůžete zbavit, ať děláte, co děláte? Chtěli byste se zbavit nadbytečného břišního tuku i bez cvičení? S hubnutím břicha, vám nepomůže žádné cvičení, které by se zaměřovalo jenom na oblast břicha. Základem je zdravá strava a pravidelný pohyb. Zvláště u břicha, je to ale velmi důležitý právě jídelníček. Co nejlépe […]

Přečíst více

Pokud chcete doopravdy zhubnout, pak zapomeňte a na zázračné a zaručené rady na hubnutí. Velmi často se jedná o nesmysly. Při hubnutí je potřeba změnit stravovací návky (ale rozhodně to nemusí být nějaká přísná dieta). Pro zhubnutí se také musíte více hýbat (ale ani množství pohybu se nesmí přehánět).

7 tipů jak doopravdy zhubnout: základní pravidla pro úspěšné hubnutí

Pokud chcete zhubnout, a vyhledáváte si informace o hubnutí na internetu, tak můžete narazit na velmi mnoho informací, které jsou ale často zcela protichůdné, nebo úplně nesmyslné. Hubnutí, je velký „business“, na kterém se snaží přiživit řada firem i jednotlivců. Pokud byste se měli řídit tím, co najdete na internetu, tak by se vám asi […]

Přečíst více

Určitě je možné začít hubnout a už za dva týdny vidět výsledek. Poradíme vám, jak zhubnout břicho a boky už za dva týdny.

Jak zhubnout břicho a boky za dva týdny

Potřebujete rychle zhubnout břicho a boky do plavek, nebo i z jiného důvodu? Chtěli byste už za dva týdny vidět výsledek vaší snahy o zhubnutí břicha a na bocích? Určitě je možné začít hubnout a už za dva týdny vidět výsledek. Poradíme vám, jak zhubnout břicho a boky už za dva týdny. Jak se zbavit tuku […]

Přečíst více

Pokud se snažíte shodit kila po porodu, pak byste se měla snažit jíst zdravě a vyhýbat se zbytečným kaloriím

Jak shodit kila po porodu – cvičení a dieta

Narodilo se vám miminko, a vy nyní přemýšlíte, jak shodit kila, které jste nabrala během těhotenství? Zajímalo by vás, jak shodit kila po porodu? Jaké je vhodné cvičení a dieta? V tomto článku se podíváme na to, jak zhubnout po porodu, a na co si dát pozor, aby vaše snaha byla úspěšná. Jak zhubnout kila po […]

Přečíst více

Možná nepotřebujte hubnout o 10 kilo, ale potřebujte zpevnit ochablé svaly.

Chci zhubnout a nevím jak na to

Také chcete zhubnout, a nevíte jak na to? Zkoušíte diety, ale buď to nefunguje, nebo nemáte dost pevnou vůli, abyste to vydrželi? Zkoušíte cvičit, ale stále není pořádně vidět žádný výsledek? Trápíte se už několik týdnů nebo měsíců, a přitom jste nic neshodili nebo jen málo? Nebojte se, v následujícím článku se vám pokusíme poradit, jak […]

Přečíst více

Aby se vám povedlo rychle zhubnout břicho, musíte začít cvičit. Cvičením

Jak nejlépe zhubnout v oblasti břicha a zbavit se břišního tuku

Nelíbí se vám, jak vypadá vaše břicho, a chtěli byste co nejrychleji zhubnout právě v této oblasti? Možná se vám nedávno narodilo miminko, nebo prostě nejste spokojená s tím, co vidíte v zrcadle. Nebojte se, poradíme vám, jak nejlépe zhubnout v oblasti břicha a co platí na břišní tuk. Jak zhubnout na břiše? Aby se vám podařilo rychle a […]

Přečíst více