Aby se vám povedlo rychle zhubnout břicho, musíte začít cvičit. Cvičením

Jak nejlépe zhubnout v oblasti břicha a zbavit se břišního tuku

Nelíbí se vám, jak vypadá vaše břicho, a chtěli byste co nejrychleji zhubnout právě v této oblasti? Možná se vám nedávno narodilo miminko, nebo prostě nejste spokojená s tím, co vidíte v zrcadle. Nebojte se, poradíme vám, jak nejlépe zhubnout v oblasti břicha a co platí na břišní tuk.

Jak zhubnout na břiše?

Aby se vám podařilo rychle a účinně zbavit vaše břicho přebytečného tuku, bude nutné provést několik kroků. Ty zahrnují jak změny ve vašem jídelníčku, tak i přiměřenou porci cvičení. Co nejlépe funguje na hubnutí břicha, je popsáno v následnících odstavcích.

Štíhlé břicho = bílá mouka musí pryč

Aby vaše břicho zase bylo hezky štíhlé, musíte ze svého jídelníčku úplně vyřadit bílou mouku. Tedy především pečivo z bílé mouky (rohlíky, koláče, housky, obyčejný chleba, světlé bagety, apod.), dále pak těstoviny z bílé mouky, knedlíky, atd.

Váš jídelníček by měl naopak obsahovat co nejvíce zeleniny. A to především listové zeleniny, nebo obecně zeleniny, která má vyšší podíl vlákniny. Velmi dobrá je třeba i brokolice, listový salát, mrkev a další druhy zeleniny.

Zapomeňte na cukr, čokoládu a mlsání

Abyste se rychle zbavili přebytečného tuku v oblasti břicha, je nutné odstranit z vašeho jídelníčku cukr. Takže si přestaňte sladit kávu nebo čaj. Přestaňte pít slazené limonády a džusy (ty obsahují extrémně velké množství cukrů). Také žádné sladké sušenky, čokolády, zákusky, sladké koláče apod. Pokud se vám poveden výrazně omezit množství zkonzumovaných cukrů, budete se až sami divit, jak rychle budete ztrácet váhu.

Jezte pravidelně, abyste měli hezké břicho

Nejenom pro hubnutí břicha platí, že byste měli jíst pravidelně menší porce jídla. Váš kalorický příjem musí být rozložen v průběhu celého dne. Naučte se jíst alespoň 5 menších jídel – tedy snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři. Díky pravidelnému stravování, kdy jíte cca každé 2 – 3 hodiny, vás nebude trápit hlad. I když budou jednotlivá jídla jen malá, zasytí vás právě na tu dobu, která uplyne do dalšího jídla.

Měli byste se také naučit vyváženě kombinovat všechny důležité složky potravy – tedy jak bílkoviny, tak i sacharidy a vlákninu. Je velmi vhodné jíst co nejvíce čerstvých potravin. A vyhýbat se průmyslově zpracovaným potravinám nebo polotovarům. Ty totiž velmi často obsahují hodně soli a mnoho různých přidaných látek. Čerstvé potraviny jsou pro váš trávicí trakt snadněji zpracovatelné.

Nezapomínejte na přísun tekutin

Žádné hubnutí nemůže být úspěšné bez dobrého pitného režimu. Nezapomínejte vypít ke každému jídlu (nebo v průběhu celého dne) dostatek vody. Můžete pít vodu, neslazené minerálky, zelený čaj, bílý čaj nebo i různé bylinkové čaje. Naopak si dávejte pozor na slazené nápoje.

Jak rychle zhubnout břicho? Bez cvičení to nepůjde

Aby se vám povedlo rychle zhubnout břicho, musíte začít cvičit. Cvičením urychlíte spalování tuků a při vhodné volbě cviků si také zpevníte břišní svaly. Vaše cvičení by se tak mělo skládat ze dvou částí. Tou první je nějaká aerobní aktivita – běh, jízda na kole, jízda na rotopedu, jízda na kolečkových bruslích, aerobic apod. Tato část cvičení by měla být dlouhá min. 30 minut (může být až 60 minut) a měli byste se jí věnovat nejméně 3x týdně (ideálně pak 4 – 5x týdně).

Během běhání nebo jiné aktivity, byste měli udržovat tepovou frekvenci na 60 – 70% vašeho tepového maxima. Určitě se nesmíte zadýchávat tak, že byste nebyli schopni plynule mluvit nebo nemohli popadnout dech. Výše uvedená tepová frekvence je nejlepší pro spalování tuků. Při vyšší nebo nižší intenzitě cvičení není spalování tuků tak efektivní.

Druhou složkou cvičení pak musí být cviky, které se zaměřují na břišní svaly. To jsou různé sedy-lehy, sklapovačky a další cviky, kterými zapojíte především svaly v oblasti břicha. Cviky byste měli provádět v delších sériích – větší počet opakování, několik sérií po sobě.

Chcete mít hezké břicho?

Neztrácejte odhodlání. Výsledky změn ve vašem jídelníčku a pravidelného cvičení se naplno projeví až po několika týdnech. Už po 2 týdnech byste mohli začít pozorovat změny, ale plnohodnotný efekt vašeho úsilí se dostaví za 6 – 8 týdnů. Pokud z počátku budete mít pocit, že i když se snažíte, tak se nic neděje, neutrácejte odhodlání. Chce to vydržet a uvidíte, že výsledek se brzy dostaví.

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 457 Průměr: 4.4]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

  Komentáře: 20

 1. Custom avatar Karel Nývlt   •  

  s těmi procenty jste úplně vedle, 60-70% nespaluje tuky, ale přidává na vytrvalosti!!!

  0–90% MTF – optimální tepová frekvence pro cvičení (pod hranicí 40% MTF cvičíme neefektivně a v našem těle se nic moc neděje)
  40–50% MTF – zóna nízké intenzity vhodná pro starší osoby
  55–65% MTF – zóna střední intenzity vhodná pro vysokou kalorickou spotřebu a redukci podílu tuků v těle
  60–75% MTF – zóna vyšší intenzity vhodná pro rozvoj vytrvalosti a kondice (tzv. aerobní trénink)
  75–90% MTF – zóna vysoké intenzity, je zónou výkonnostní a doporučujeme ji pouze trénovaným jedincům (tzv. anaerobní trénink)

 2. Custom avatar Vaše jméno   •  

  Hlavně se netrápit sám! Je nutné se naučit správně stravovat a žít, proto doporučuji odborníka. V Pardubicích jsem zkusila EMS od FitRevolution (vede jej Andrea Mikulková) a jsem nadšená, hubnu a cítím se skvěle. Navíc mě přestala bolet hlava, asi kvůli jídelníčku 🙂

 3. Custom avatar devil   •  

  Aby spalovat tuk třeba cvičit, přede všim. Kromně to piju stale mineralku a beru bylinkové pilulky. Dřím dietu.
  Všechno to dělám a už vidím, že břicho je měnší 😉

 4. Custom avatar alena84   •  

  @devil – které bylinné pilulky berete? Fungují toto??

 5. Custom avatar devil   •  

  Beru Piperine Forte, obsahují nejvyšší koncentrovaný výtažek s pepře, který potlačuje nadměrnou chuť k jídlu a pomaha spalovat tuk.

 6. Custom avatar alena84   •  

  @devil díky za doporučení, myslim že také objednam ty tablety… a kolik kilo jste zhubl??

  • Custom avatar devil   •  

   Zhubl jsem 9 kilo za 3 měsice! Doufám, že také dosáhneš dobrý učinek 🙂

 7. Custom avatar devil   •  

  9 kilo za 7 týdnů, pro mě je to velký úspěch, pivné břicho už není 😉

 8. Custom avatar monika   •  

  Tak hodně dobrých věci jsem četlá o té piperyně, že jsem dneska objednalá to Piperine Forte.
  uvidíme co bude dal. 🙂

 9. Custom avatar devil   •  

  Uvidite ž3 bude fungovat. Poku fungovalo pro tak velkého chlapa jak ja bude fungovat také pro Vas!

 10. Custom avatar Veronika   •  

  Piperine forte? Na netu o něm není ani zmínka. Kde se dá objednat? Prosím odkaz. Díky!

 11. Custom avatar Nejfitzu   •  

  Pilulkám bych nevěřila :)) Podle mě to je jen doplněk stravy, ale viditelné výsledky..? Jestli nejste moc na cvičení a pocení v tělocvičně, tak zkuste EMS. Nahradí dvě hodiny cvičení za krátkou dobu, skoro bez námahy. Já chodím v Pardubicích do FitRevolution by EMS od Andrejky Mikulkové a jsem tam spokojená, už tam chodím déle a fakt vidím výsledky! :))

 12. Custom avatar Petr   •  

  Upřímně, bez pohybu to opravdu nejde. Najednou jsem měl 100,5 kg a na horách při zavazování lyžáků jsem zjistil, že jsem asi fakt tlustý. Vždy jsem měl rád pohyb a sport a tak jsem upravil stravu na 5 krát denně malé porce a to i včetně oběda. Přiznávám, že jsem to viděl v televizi, kdy jedna celebrita zhubla právě díky úpravě stravovacích návyků. Běžně TV nesleduji, ale každá rada drahá :-). K tomu jsem přidal 3 krát týdně 20 km na spinningu a po měsíci k tomu i 60 minut posilovacích cviků. Bylo to opravdu velmi těžké, hlavně zpočátku. Vymýšlel jsem tisíc důvodů, proč právě dnes nemohu. Byly chvíle, kdy jsem téměř plakal vysílením. Nakonec jsem to dal a zvykl si na to. Dnes, po třech letech mám váhu 88 kg, jezdím cca 2 600 km ročně na kole po horách a k tomu celou zimu dávám spinning a posilování. Když nemám pohyb, chybí mi to a poznají to i kolegové v práci okamžitě na mé náladě. Břicho zmizelo, tělo se zpevnilo a já se stal závislým na pohybu. Za rok mi bude padesát a já zjistil, že má kondice i tělo je zcela jinde, než před 20 lety. Musíte jen vydržet, překlenout tu prvotní nechuť a opravdovou bolest při cvičení. Vše je jen o vůli a já po tom všem přiznávám, že to bylo opravdu velmi těžké. Výsledek ale stojí opravdu za to. Šel jsem o 4 konfekční velikosti níže a ten pocit, kdy si navlíknete džíny a nepřetéká vám břicho, je opravdu skvělý. Je to super motivace. Držím vám všem palce!

 13. Custom avatar Jana   •  

  Hentu nekdo na hubnuti? Jmenujinse Jana a bude mi pade v breznu 🙂

 14. Custom avatar Jana   •  

  Je tu někdo na hubnutí? V březnu mi bude pade a potřebuji parťáka či parťačku

  • Custom avatar Háña   •  

   Ahoj Jani, můžem makat spolu 🙂 jsem z LB Háña 26

  • Custom avatar Milan   •  

   Ahoj Jano.Od kud jsi. Bude mně taky pade, tak někoho hledám na cvičo.M

 15. Custom avatar Romana   •  

  Pohyb je dobrý na vytvarování břišních svalů po zhubnutí tuku a toho opravdu dosáhnete pouze změnou stravy!

 16. Custom avatar Zdenda Benda   •  

  Nejlepší dieta je nežrat 😀 …..teď vážně,s běháním opatrně,při vyšší frekvenci se pálí i svaly,při nižší zase jen cukry…na tuky si každej musí najít to svoje…ale jde to těžko..vytrvat!!!

 17. Custom avatar Adéla   •  

  Zdravím, začala jsen cvičit doma sama asi před rokem, během 3 měsíců jsem zhubla 13 kg a ti změnou stravy a zapojení rychlé chůze, pak jsem začala chodit do posilovny a tam už chodím 9 měsíců. Můj trénink se skládá z 15 minut cardia na začátek, pak 50 minut silový trénink a to dřepy, cvičení na strojích na nohy, kvadriceps, biceps a triceps.
  A nakonec 30 minut cardio. Jím pořd stejně, ale asi 5 měsíců uż se nic neděje, jen mám větší svalstvo na nohách a rukách. Chtěla bych se zbavit podkožního tuku. Mám si pořídit nějaký spalovač? Nebo něco takového?? Protože to s tukem nehne, nějaké rady? Mám začít cvičit i břicho? Chodím do posilovny 3x-5x týdně.
  Nebo jsem slyšela něco o vacuum crunches, je to efektivní????

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar