Jak zhubnout přebytečný tuk na stehnech?

Na hubnutí stehen, je pak dobré zvolit i nějaké cviky, na posílení svalů na stehnech.

Trápí vás silná stehna, a rádi byste s tím něco udělali? Hromadění tuku na stehnech, je do značné míry podmíněno genetikou. Zvláště u žen, je poměrně běžné, že se tuk ukládá především na stehnech, na bocích, na zadku a na břiše.

Je ale nutné se smířit s tím, že není žádné cvičení nebo nějaká speciální dieta, která by vám pomohla zhubnout jenom na stehnech. Takto jednoduše totiž hubnutí nikdy nefunguje. A to na žádné části vašeho těla.

Pro hubnutí nadbytečného tuku (nejenom na stehnech), je potřeba změnit jídelníček a více se hýbat.

Změna jídelníčku, ale určitě není o tom, že byste měli začít hladovět, nebo se trápit s nějakou drastickou dietou. Tím byste si při hubnutí spíše uškodili. Pro hubnutí je nejlepší rozumný jídelníček, který zahrnuje optimální poměr bílkovin, sacharidů a tuků.

S hubnutím vám hodně pomůže pravidelný pohyb. Nejenom, že při vhodné pohybové aktivitě, spalujete tuky. Zároveň tím můžete i zvýšit objem svalové hmoty. A svaly, i když jsou v klidu, spotřebují více kalorií.

Na hubnutí stehen, je pak dobré zvolit i nějaké cviky, na posílení svalů na stehnech. Jedná se například o různé typy dřepů, výpadů a další cviky, které komplexně zapojí všechny svaly na stehnech.

Mohlo by vás zajímat: Za jak dlouho zhubnou stehna?, Jak zhubnout stehna za týden, Cviky na vnitřní stranu stehna

Jak zhubnout stehna a zadek? Připravili jsme pro vás 10 tipů, jak začít hubnout na zadku. Základe je zdravý a rozumný jídelníček. Hodně zeleniny bílkoviny a „pomalé“ sacharidy. Také se musíte více hýbat a zařadit i cviky na stehna a zadek.

10 tipů jak zhubnout zadek

Mnoho žen trápí to, jak vypadá jejich zadek. Právě zadek (nebo stehna či břicho), patří bezesporu mezi nejčastější partie, o jejichž vzhledu máme jinou představu, než jaká je skutečnost. Jak zařídit to, aby zadek a stehna byla štíhlejší? V tomto článku se podíváme na to, jak zhubnout zadek, co nejlépe funguje na hubnutí v této oblasti. Jak […]

Přečíst více

U zdravé ženy je přiměřené množství tuku asi 18 – 20%. U zdravého muže je to nižší číslo. Přiměřené množství tuku u zdravého, aktivního muže, je „jenom“ 10 – 15%.

Tuk na břiše u mužů a žen – jaké jsou rozdíly?

Existuje mnoho fyziologických rozdílů mezi mužem a ženou. Některé rozdíly jsou vidět na první pohled, jiné nemusí být tak zjevné. Jedním z rozdílů mezi mužem a ženou je i to, že se jim tuk ukládá rozdílným způsobem. Každé pohlaví (muž x žena) to má jinak. Není ale jednoznačně možné říci, že by na tom některé pohlaví […]

Přečíst více

Sportovní podprsenky nejenomže poskytují lepší podporu velkého poprsí, ale celkově zplošťují/zmenšují objem hrudi.

Jak zhubnout prsa? Zmenšení velikosti a objemu prsou

I když by se mohlo zdát, že velká prsa jsou vysněným ideálem každé ženy (nebo snad každého muže?), pravda může být úplně jiná. Nejedna žena s větším poprsím určitě potvrdí, že velké, objemné poprsí není až tak velká „výhra“. Velké poprsí může být značně nepohodlné, způsobuje bolesti zad, vadí při sportu a celkově může způsobovat pocit […]

Přečíst více

Abyste se zbavili nevzhledné celulitidy, musíte se starat o své tělo.

Jak se zbavit celulitidy na zadní straně stehen

To, jestli se vám na stehnech, na zadku nebo na břiše objeví celulitida, je do značné míry podmíněno geneticky. Vzniku (a rozvoji) celulitidy ale napomáhá i nezdravý životní styl – příliš sladkého, tučného nebo slaného jídla, nedostatek pohybu, atd. Nemůžeme vám nabídnout žádný zázračný, a 100% zaučený recept, jak se zbavit celulitidy. Ono to dost […]

Přečíst více

Abyste se zbavili tuku v oblasti stehen, nevystačíte si s klasickým aerobním cvičením, jako je třeba běh, jízda na kole nebo na rotopedu.

Chci zhubnout stehna

Trápí vás to, jak vypadají vaše stehna nebo i zbytek postavy? Říkáte si „chci zhubnout stehna“ a nevíte, co bude nejlepší pro redukci tuku v těchto partiích? Podívejte se na užitečný návod, jak zhubnout stehna a mít zase hezkou postavu. Jak zhubnout stehna snadno a rychle? Tuk se v těle jen málokdy ukládá rovnoměrně. To je z části […]

Přečíst více

ýpočet BMI pro děti a náctileté ve věku 2 – 20 roků se provádí stejně jako pro dospělé, ale výsledky se pak interpretují jinak.

BMI kalkulačka pro děti a náctileté

BMI je číslo, které vyjadřuje poměr tělesné hmotnosti k výšce konkrétního jedince. V závislosti na výsledné hodnotě BMI se pak mluví o ideální váze, nadváze nebo naopak podvýživě. Výpočet BMI pro děti a náctileté ve věku 2 – 20 roků se provádí stejně jako pro dospělé, ale výsledky se pak interpretují jinak. Kalkulačku pro výpočet BMI dospělých […]

Přečíst více