Jak shodit 5 kilo za měsíc

Jedno kilo tuku odpovídá cca 7500 kcal. 5 kilo je tedy cca 37500 Kcal.

Zhubnout o 5 kilo za měsíc nemusí být ve výsledku nic až tak složitého. Měsíc je dlouhá doba. A 5 kilo není až tak moc. Samozřejmě záleží na tom, jaká je vaše vstupní váha. Jiné to bude u někoho, kdo má třeba 120 kilo, a jiné to bude u někoho, kdo má třeba jen 55 kilo (tam by hubnutí o 5 kilo za měsíc už bylo poměrně náročné).

Každopádně zde platí základní rovnice hubnutí. Na to, abyste shodili kila dolů, musí být váš kalorický příjem nižší, než váš kalorický příjem.

Jedno kilo tuku odpovídá cca 7500 kcal. 5 kilo je tedy cca 37500 Kcal. Abyste za měsíc (30 dní) zhubnuli o 5 kilo, musíte mít každý den rozdíl mezi kalorickým příjmem a výdejem cca 1250 kcal.

Průměrný člověk má kalorický příjem někde mezi 1800 – 2500 kcal (záleží na věku, váze, výšce nebo i pohlaví). „Ušetřit“ 1250 kcal jenom v jídelníčku by bylo extrémně náročné, bylo by to již na hraně hladovění.

Proto je lepší pokusit se jídelníček omezit o cca 500 kcal (1/4 kalorického příjmu) a současně zvýšit kalorický výdej o cca 600 – 800 kcal denně. To je cca 1,5 – 2 hodiny cvičení každý den (záleží na zvolené fyzické aktivitě a její náročnosti.)

Mohlo by vás zajímat: Výpočet ideální váhy, Zdravý a vyvážený jídelníček, Kolik kilo zhubnout za měsíc

Pokud chcete doopravdy zhubnout, pak zapomeňte a na zázračné a zaručené rady na hubnutí. Velmi často se jedná o nesmysly. Při hubnutí je potřeba změnit stravovací návky (ale rozhodně to nemusí být nějaká přísná dieta). Pro zhubnutí se také musíte více hýbat (ale ani množství pohybu se nesmí přehánět).

7 tipů jak doopravdy zhubnout: základní pravidla pro úspěšné hubnutí

Pokud chcete zhubnout, a vyhledáváte si informace o hubnutí na internetu, tak můžete narazit na velmi mnoho informací, které jsou ale často zcela protichůdné, nebo úplně nesmyslné. Hubnutí, je velký „business“, na kterém se snaží přiživit řada firem i jednotlivců. Pokud byste se měli řídit tím, co najdete na internetu, tak by se vám asi […]

Přečíst více

Průměrná délka kroku je asi 42% vaší výšky. Bude tedy někde v rozmezí od 60 do 80 centimetrů. Z toho pak vyplývá, že 1 km je asi 1500 až 1200 kroků. Jeden kilometr pak ujdeme (podle rychlosti) za 30 až 10 minut.

Chůze 10000 kroků denně – kolik je to km a spálených kalorií?

Pokud chcete zhubnout, pak byste mohli vyzkoušet začít více chodit. Je nezpochybnitelný fakt, že zhubnout můžete právě díky zvýšení množství pohybu (fyzické aktivity). Jednou z možností, jak mít ve svém životě více fyzické aktivity, je více chodit. To je ideální pro ty, kdo s hubnutím začínají. Je to relativně jednoduchý způsob, jak se začít více hýbat, i […]

Přečíst více

Zhubnout o 5 kg nemusí být až tak složité. Základem, pro úspěšné hubnutí je vyvážený jídelníček. Tek musí zahrnovat přiměřené množství sacharidů, bílkovin, zdravých tuků a vlákniny. Při hubnutí nejde o počítání kalorií. Zhubnout se dá i bez diety, trvá to ale dlouho.

Jak zhubnout 5 kg – co jíst a jak cvičit

Mít 5 kg navíc není žádná tragédie. Zhubnout o 5 kilo nemusí být nic těžkého. Chce to jen trochu sebekázně a vytrvalosti. Zhubnout o 5 kilo můžete už za měsíc, ale lepší je zbytečně nespěchat a rozložit si hubnutí alespoň na 2 – 3 měsíce. Díky tomu pak máte jistotu, že zhubnete doopravdy. A že […]

Přečíst více

Až 20% ve věku 12 až 15 roků trpí nadváhou nebo je obézních. Při hubnutí ve 12 letech platí obecné zásady, jak zhubnout. Znamená to mít více pohybu a jíst zdravěji. Tedy hlavně omezit cukry a nevhodné potravinové doplňky.

Hubnutí pro děti: Jak zhubnout ve 12 letech

S nadváhou a obezitou, se nepotýkají jenom dospělí. Týká se i velkého počtu dětí. Podle aktuálních statistik, má až 20% dětí ve věku 12 až 15 roků nadváhu. Nebo je dokonce obézních. A tato čísla mají (podobně jako u zbytku populace), spíše rostoucí tendenci. Nadváha a obezita u dětí Počet dětí s nadváhou, se každý rok zvyšuje. […]

Přečíst více