Jak rychle zhubnout stehna cviky

Při cvičení na stehna je dobré volit takové cviky, které optimálně zapojí i zadek (hýžďové svaly) a břicho.

Mnoho žen trápí, jak vypadají jejich stehna. To je jedna z partií, kde se u žen často ukládá tuk (záleží na typu postavy). Zhubnout stehna můžete díky vyváženému jídelníčku, přiměřenému množství pohybu a vhodně zvoleným cvikům na stehna.

Při cvičení na stehna je dobré volit takové cviky, které optimálně zapojí i zadek (hýžďové svaly) a břicho. To jsou zpravidla ty nejproblematičtější partie.

Tím, že do cvičení zapojíte více velkých svalových skupin, budete spalovat i více kalorií. Cvičení na stehna je pak dobré doplnit i nějakou aerobní pohybovou aktivitou na spalování tuků (rychlá chůze, běh, jízda na kole, plavání apod.).

Na stehna velmi dobře fungují široké dřepy. Při nich se široce rozkročíte, kolena a špičky směřují od sebe a zadek by měl při dřepu klesat pod úroveň kolen.

Existuje ale více variant dřepů – dřepy s výkopem, sumo dřepy, úzké dřepy, klasické dřepy, dřep s výskokem, s výkopem a jiné. Ty všechny jsou dobré na posílení a zpevnění stehen a zadku.

Mezi další dobré cviky na stehna, patří třeba roznožování. Při něm stojíte rovně (můžete se rukou opřít o stěnu) a jednu nohu plynule roznožujete do strany a zpět. Pohyb by měl být pozvolný, plynulý tak abyste co nejvíce zatížili stehenní sval.

Klasickým cvikem na stehna jsou výpady. U nich začínáte ve stoje a střídavě děláte výpady jednou nohou vpřed. Tělo (záda) jsou po celou dobu cviku rovně. Cvik můžete doplnit i o lehké činky, které držíte v rukou.

Cviků na stehna je velké množství. Je dobré průběžně cviky obměňovat a zkoušet různé nové. Díky tomu je pak i cvičení pestřejší.

Mohlo by vás zajímat: Které partie se hubnou při běhu?, Kolik sníst za den, Jídelníček tuková dieta

Běhání je velmi dobrý způsob, jak zhubnout, jak shodit přebytečná kila. Při běhání není důležitá rychlost, nebo počet naběhaných kilometrů. Důležité je běhat správně (se správnou tepovou frekvencí pro spalování tuků) a dostatečně dlouho – 40 až 60 minut, 4x až 5x za týden.

Jak zhubnout při běhání – začínáme běhat

Zhubnout se dá mnoha různými způsoby. Každý člověk je individuální, a tak u každého bude na hubnutí fungovat trochu něco jiného. Vždy ale platí určitá obecná pravidla pro úspěšné hubnutí, ze kterých se dá vycházet. Jak doopravdy zhubnout? Hubnutí není jenom o tom, co jíme, nebo jak moc se hýbeme. Vždy by se mělo jednat […]

Přečíst více

Jak zhubnout stehna a zadek? Připravili jsme pro vás 10 tipů, jak začít hubnout na zadku. Základe je zdravý a rozumný jídelníček. Hodně zeleniny bílkoviny a „pomalé“ sacharidy. Také se musíte více hýbat a zařadit i cviky na stehna a zadek.

10 tipů jak zhubnout zadek

Mnoho žen trápí to, jak vypadá jejich zadek. Právě zadek (nebo stehna či břicho), patří bezesporu mezi nejčastější partie, o jejichž vzhledu máme jinou představu, než jaká je skutečnost. Jak zařídit to, aby zadek a stehna byla štíhlejší? V tomto článku se podíváme na to, jak zhubnout zadek, co nejlépe funguje na hubnutí v této oblasti. Jak […]

Přečíst více

Abyste se zbavili nevzhledné celulitidy, musíte se starat o své tělo.

Jak se zbavit celulitidy na zadní straně stehen

To, jestli se vám na stehnech, na zadku nebo na břiše objeví celulitida, je do značné míry podmíněno geneticky. Vzniku (a rozvoji) celulitidy ale napomáhá i nezdravý životní styl – příliš sladkého, tučného nebo slaného jídla, nedostatek pohybu, atd. Nemůžeme vám nabídnout žádný zázračný, a 100% zaučený recept, jak se zbavit celulitidy. Ono to dost […]

Přečíst více

Pokud chcete doopravdy shodit pár kilo (a ne jenom o tom pořád mluvit), tak se podívejte na co si dát pozor.

Jak se vyhnout chybám když se snažíte zhubnout

Tisíce lidí se každý rok snaží zhubnout a mnoha z nich se to nepovede. Protože dělají všichni ty stejné chyby. Podívejte se, jaké jsou ty nejčastější chyby při hubnutí. Vyvarujete-li se úspěšně těchto chyb, podaří se vám i úspěšně zhubnout. Pokud chcete doopravdy shodit pár kilo (a ne jenom o tom pořád mluvit), tak se podívejte […]

Přečíst více

Abyste se zbavili tuku v oblasti stehen, nevystačíte si s klasickým aerobním cvičením, jako je třeba běh, jízda na kole nebo na rotopedu.

Chci zhubnout stehna

Trápí vás to, jak vypadají vaše stehna nebo i zbytek postavy? Říkáte si „chci zhubnout stehna“ a nevíte, co bude nejlepší pro redukci tuku v těchto partiích? Podívejte se na užitečný návod, jak zhubnout stehna a mít zase hezkou postavu. Jak zhubnout stehna snadno a rychle? Tuk se v těle jen málokdy ukládá rovnoměrně. To je z části […]

Přečíst více

Dělená strava ale sází na to, že jíte pouze kombinace potravin, které jsou vzájemně kompatibilní.

Dělená strava – hubnutí bez hladovění

Dělená strava, je název pro dietu, která vám může pomoci zhubnout pár kilo bez velkého hladovění. Základním principem dělené stravy totiž není omezování množství jídla (jako u některých jiných redukčních diet), ale oddělení jednotlivých složek potravy, tak aby byly pro vaše tělo co nejsnáze stravitelné. Jak funguje dělená strava Asi pro vás není žádným velkým […]

Přečíst více