Hormon ghrelin: Hormon který řídí hlad

Hladina hormonu ghrelinu je nejnižší po jídle, když máte plný žaludek.

Hladina hormonu ghrelinu je nejnižší po jídle, když máte plný žaludek. S postupem času se ale jeho množství postupně zvyšuje. Po cca 2 – 3 hodinách od posledního jídla, se začíná zvyšovat hladina ghrelinu. A to do mozku signalizuje, že máte hlad.

Negativnímu vlivu tohoto hormonu se můžete zbavit tak, že budete pravidelně jíst. Tím se vám povede omezit pocit hladu, který vás zvláště při hubnutí, může často trápit.

Při hubnutí je nejlepší jíst několikrát za den. Je lepší sníst 5 malých porcí jídla, než tři nebo dokonce jenom dvě velká jídla za celý den.

Tím, že budete pravidelně jíst, s menšími časovými odstupy, udržíte nízkou hladinu hormonu ghrelinu, který se podílí na vyvolávání pocitu hladu.

Pravidelné jezení malých porcí jídla ale neznamená zvýšení celkového kalorického příjmu. Při hubnutí, vám velmi dobrou službu udělá zelenina. Ta obsahuje až 90% vody. Díky tomu nemá zelenina skoro žádné kalorie. Zaplní vám žaludek a zažene pocit hladu. A při tom sníte jen málo kalorií.

Mohlo by vás zajímat:Chci zhubnout bez diety, Hormon estrogen, Hormon kortizol, Hormon leptin

U žen nad 35 roků se postupně snižuje produkce progesteronu a to až o 75%. Během stejné doby ale hladina estrogenu poklesne jen o 35%. Díky tomu pak estrogen získává dominantní vliv.

Hubnutí a estrogen: Jak hormony ovlivňují hubnutí?

Za to, jak vypadáme, jak se chováme a mnoho dalšího, mohou v nemalé míře hormony. Hormony ovlivňují hlad, naše chutě, nebo i to, kde se v těle ukládá tuk. Mají podstatný vliv na hubnutí nebo naopak přibírání na váze. Pokud se vám nedaří zhubnout, možná za to mohou právě hormony. Jaké hormony mají vliv na hubnutí? Je […]

Přečíst více