Hormon estrogen: Ten který brání hubnutí

Hormon estrogen, je společně s progesteronem, významně spojený s menstruačním cyklem.

Hormon estrogen, je společně s progesteronem, významně spojený s menstruačním cyklem. Ideální je situace, kdy jsou tyto dva hormony v rovnováze.

Bohužel to ale příroda zařídila tak, že s postupujícím věkem ženy hladiny těchto hormonů klesají. Svého vrcholu dosahují hladiny těchto hormonů zhruba okolo věku 35 roků. A pak už se jejich množství jenom snižuje.

Hladina progesteronu ale klesá mnohem rychleji. Zatímco hladina progesteronu může poklesnout až o 75%, u estrogenu dojde za stejnou dobu k poklesu jen o 30-35%.

Následná hormonální nerovnováha pak vede k řadě negativních projevů.

Estrogen se významně podílí třeba na ukládání tuku. Zvláště na břiše, nebo také na bocích a na zadku. V určitém věku ženy, je tak velmi těžká jakákoliv snaha hubnutí. Příroda zařídila tak, že její tělo je proti tomu.

Zvláště při hubnutí po čtyřicítce je potřeba více dbát na jídelníček, který dokáže částečně vyrovnávat hladinu estrogenu.

Mohlo by vás zajímat:Chci zhubnout bez diety, Hormon ghrelin,Hormon kortizol, Hormon leptin

U žen nad 35 roků se postupně snižuje produkce progesteronu a to až o 75%. Během stejné doby ale hladina estrogenu poklesne jen o 35%. Díky tomu pak estrogen získává dominantní vliv.

Hubnutí a estrogen: Jak hormony ovlivňují hubnutí?

Za to, jak vypadáme, jak se chováme a mnoho dalšího, mohou v nemalé míře hormony. Hormony ovlivňují hlad, naše chutě, nebo i to, kde se v těle ukládá tuk. Mají podstatný vliv na hubnutí nebo naopak přibírání na váze. Pokud se vám nedaří zhubnout, možná za to mohou právě hormony. Jaké hormony mají vliv na hubnutí? Je […]

Přečíst více