Chci zhubnout bez diety

Myslíte si, že zhubnout se dá jen s pomocí nějaké diety? To ale vůbec nemusí být pravda.

Myslíte si, že zhubnout se dá jen s pomocí nějaké diety? To ale vůbec nemusí být pravda. Často jsou naopak diety spíše kontraproduktivní, nebo dokonce i škodlivé. Zhubnout se dá i bez diety, bez toho, že byste se zbytečně trápili hlady.

Nikdo ale pochopitelně netvrdí, že můžete jíst, co chcete a v libovolném množství a přesto budete hubnout. Podobné bezpracné hubnutí vám možná mohou slibovat v nějaké reklamě na zázračné prášky na hubnutí. Tohle ale reálně nikdy nefunguje.

K tomu, abyste hubnuli, musí být váš kalorický příjem (to co sníte) nižší, než kalorický výdej (to co spálíte). Takže na to, abyste hubnuli, je nutné abyste si hlídali co jíte. Rozhodně to ale nemusí být nějaká striktní dieta.

Úplně postačí, pokud si budete dávat pozor na nejrizikovější potraviny – sladkosti, sladké pečivo, sladké limonády, nadměrná konzumace alkoholu, bílé pečivo, polotovary a konzervované potraviny, tučná jídla.

Pokud budete naopak jíst více zeleniny a ovoce, preferovat čistou vodu, jíst celozrnné pečivo a nízkotučné mléčné výrobky nebo libové maso, měli byste hubnout i bez diety.

Mohlo by vás zajímat: Nejrychlejší a nejlepší tipy jak zhubnout, Optimální tepová frekvence pro spalování

Přerušovaný půst (pravidelné střídání doby, kdy jíme a doby, kdy hladovíme), vám může pomoci zhubnout. Díky přerušovanému půstu, dochází k efektivnějšímu spalování tukové tkáně. Existuje několik variant přerušovaného půstu, podle délky doby hladovění (bez příjmu potravy).

Jak zhubnout – přerušovaný půst při hubnutí opravdu funguje!

V různých návodech jak zhubnout, můžete často najít i zcela protichůdné informace. Někde doporučují jíst minimálně 5x za den po malých porcích. Podle jiných návodů stačí jen 3 jídla denně. A jinde vám poradí, že stačí jíst dokonce i méně často – například jen dvě jídla za den. Jak často jíst při dietě a hubnutí? V názorech […]

Přečíst více

Nadváha (obezita), nemusí být důsledkem nadměrného příjmu kalorií (přejídání). Naopak je to spíše tak, že přejídání, je důsledkem obezity. Čím více toho sníme (potravin s vysokou glykemickou zátěží), tím rychleji máme opět hlad. Zhubnout se dá i bez počítání kalorií. Rozhodující je skladba jídelníčku.

Jak zhubnout bez počítání kalorií – nezáleží na tom, kolik toho sníte!

Drtivá většina návodů na hubnutí, vás bude nutit omezovat množství přijatého jídla (počítání kalorií, apod.). A také se co nejvíce se hýbat. I v různých diskuzích o hubnutí, velmi často narazíte na „chytré“ rady typu „chceš zhubnout, tak nežer!“. Často se argumentuje také tím, že celé hubnutí, je jen jednoduchá fyzikální rovnice. Na jedné straně je […]

Přečíst více

Snažíte se zhubnout už několik týdnů nebo měsíců? A stále se vám to nedaří? Možná se snažíte jíst zdravě a pravidelně cvičit. Ale kila neubývají. Důvodů, proč se vám nedaří zhubnout, může být více. Nyní se pokusíme podívat na ty nejčastější důvody, proč se vám nedaří hubnout, nebo jen pomalu.

Jím zdravě, cvičím a nehubnu. Proč se mi nedaří zhubnout?

Hlídáte si jídelníček, snažíte se jíst zdravě, pravidelně sportujete a stále se vám nedaří zhubnout? Nebo jste sice shodili pár kilo, ale pak se hubnutí zastavilo, a vy to nedokážete změnit? Podobný problém trápí řadu lidí, co se snaží něco udělat se svojí váhou. Lidé se snaží, někdy i řadu týdnů a měsíců, a výsledky […]

Přečíst více

Chtěli byste zhubnout, shodit pár kilo, ale nechcete se pouštět do nějaké diety?

Jak rychle zhubnout bez diety

Chtěli byste zhubnout, shodit pár kilo, ale nechcete se pouštět do nějaké diety? Třeba proto, že už jste zkusili různé diety, a ani jedna nefungovala? Nebo proto, že vám váš běžný denní program příliš neumožňuje dodržování nějaké konkrétní diety? V tomto článku se podíváme na to, jak rychle zhubnout i bez diety Jak zhubnout bez diety […]

Přečíst více