Jídelníček pro rychlé hubnutí

Pokud chcete rychle zhubnout, pak je potřeba změna jídelníčku.

Pokud chcete rychle zhubnout, pak je potřeba změna jídelníčku. A celková změna vašeho životního stylu. Je potřeba, abyste jedli zdravěji, více se hýbali. Pak se dá zhubnout i velmi rychle.

Hodně lidí dělá při hubnutí stejnou chybu. Mají pocit, že čím méně budou jíst, tím rychleji budou hubnout. Takto jednoduše, ale hubnutí nefunguje.

Pokud se rozhodnete pro hladovění, nějakou drastickou dietu, založenou na radikálním omezení kalorického příjmu, tak si při hubnutí spíše uškodíte.

Na rychlé hubnutí nejlépe funguje jídelníček, který zahrnuje dostatečné množství bílkovin a zdravých tuků.

To, co je potřeba alespoň částečně omezit, jsou sacharidy. Především ty jednoduché. Jídelníček by měl také obsahovat dostatek vlákniny.

Díky bílkovinám a sacharidům (s nižším glykemickým indexem), vás nebude tolik trápit hlad i při sníženém kalorickém příjmu. Důležité je také eliminovat všechny nadbytečné „prázdné“ kalorie.

Pokud změny v jídelníčku zkombinujete s cvičením pro spalování tuků, a s cvičením na rozvoj svalové hmoty, pak může hubnout i velmi rychle.

Mohlo by vás zajímat: Jídelníček a dieta na zhubnutí, Jídelníček na zhubnutí břicha, Jídelníček tuková dieta

Patří brambory na dietní jídelníček? Ty vařené (ideálně ve slupce a v páře), mají jen okolo 70 kalorií (kcal) na 100 gramů. To je méně než má rýže nebo těstoviny. Takové brambory se určitě hodí i při hubnutí. Bramborové hranolky nebo jiné přílohy z brambor už mají ale příliš mnoho kalorií.

Kalorické tabulky brambory

Brambory jsou nedílnou součástí středoevropského jídelníčku. Brambory jíme od dětství a považujeme za něco zcela běžného (skoro jako v Asii mají rýži). Jak jsou na tom ale brambory z pohledu diety? Hodí se brambory při hubnutí? Kolik kalorií je v bramborách? Z pohledu obsahu kalorií, na tom nejsou brambory vůbec špatně. Klasické vařené brambory mají jen okolo 70 kalorií […]

Přečíst více

Chtěli byste zhubnout, shodit pár kilo, ale nechcete se pouštět do nějaké diety?

Jak rychle zhubnout bez diety

Chtěli byste zhubnout, shodit pár kilo, ale nechcete se pouštět do nějaké diety? Třeba proto, že už jste zkusili různé diety, a ani jedna nefungovala? Nebo proto, že vám váš běžný denní program příliš neumožňuje dodržování nějaké konkrétní diety? V tomto článku se podíváme na to, jak rychle zhubnout i bez diety Jak zhubnout bez diety […]

Přečíst více

Snažíte se zhubnout, a stále se vám to nedaří? Pokusíme se vám poradit, jak zhubnout i o 15 kg za 3 měsíce.

Návod jak zhubnout 15 kg za 3 měsíce

Snažíte se zhubnout, a stále se vám to nedaří? Pokusíme se vám poradit, jak zhubnout i o 15 kg za 3 měsíce. Tento návod, jak zhubnout o 15 kilo, vám poradí, jak si připravit plán na hubnutí. Co byste měli jíst – jakou zvolit dietu a jídelníček. Nebo i jak je to se cvičením. Chci […]

Přečíst více

Podle některých studií je pouze 5% lidí schopno přestat s kouřením „jen tak“ ze dne na den a vydržet to.

Jak přestat kouřit

Asi vás není potřeba přesvědčovat o tom, jak je kouření škodlivé. To byste asi ani nezačínali číst tento článek. Pokud se snažíte přestat s kouřením, zbavit se cigaret, pak vám nabízíme několik užitečných tipů a rad, jak se zbavit závislosti na nikotinu. Proč přestat s kouřením? Důvodů pro to, abyste přestali s kouřením, může být celá řada. Kouření […]

Přečíst více

Spočítejte si, kolik máte tělesného tuku – s pomocí naší kalkulačky pro výpočet množství tělesného tuku můžete získat orientační představu o tom, kolik máte tělesného tuku.

Kalkulačka na výpočet tělesného tuku

Spočítejte si, kolik máte tělesného tuku – s pomocí naší kalkulačky pro výpočet množství tělesného tuku můžete získat orientační představu o tom, kolik máte tělesného tuku. Tento výpočet je sice pouze orientační, ale případná chyba výpočtu není příliš velká. Výsledky z této kalkulačky jsou srovnatelné s jinými nepřímými metodami měření množství tuku. Pokud byste chtěli zjistit množství vašeho […]

Přečíst více