Jídelníček na zhubnutí břicha

Chtěli byste se zbavit nadbytečného tuku, který se vám nahromadil v oblasti břicha? Pak je možná čas na změnu toho co jíte, na nový jídelníček.

Chtěli byste se zbavit nadbytečného tuku, který se vám nahromadil v oblasti břicha? Pak je možná čas na změnu toho co jíte, na nový jídelníček.

Při hubnutí (a platí to nejenom pro břicho), si nemůžete vybrat, kde budete hubnout. Nejde cvičit jenom na břicho a doufat, že budete hubnout právě tady. Hubnutí je složitější.

Pokud změníte svůj jídelníček (a nemusí to být nutně nějaká redukční dieta), začnete jíst zdravěji, pak je velká pravděpodobnost, že začnete postupně hubnout. A to se projeví i na břiše. Zdravý jídelníček by pak měl být spojen i se zvýšeným množstvím pohybu.

Zdravý jídelníček, díky kterému budete hubnout i na břiše, by měl zahrnovat hodně zeleniny. Ta je dobrá kvůli vyššímu obsahu vody a vlákniny. Měli byste jíst i ovoce (tam ale pozor na to, že některé druhy ovoce obsahují poměrně hodně cukru).

Co na zdravém jídelníčku pro hubnutí určitě nesmí chybět, jsou bílkoviny. A to jak ty živočišné (kvalitní hovězí nebo kuřecí maso, ryby, mořské plody), tak i ty rostlinné (luštěniny, sója, avokádo).

Vyhýbejte se potravinám na bázi bílé mouky (pečivo, těstoviny, atd.). Nahraďte je celozrnnou alternativou.

Jídelníček při hubnutí by měl být pestrý. Žádná jednostranně zaměřená dieta, není dlouhodobě efektivní. Při hubnutí, byste se neměli trápit dietou nebo zbytečným počítáním kalorií. Často totiž nejde ani tak o celkové množství kalorií, jako spíše o jejich skladbu.

Mohlo by vás zajímat: Rychlé hubnutí do plavek, Mohu zhubnout za týden 10 kilo?, Kolik sníst za den

Pokud chcete zhubnout přes břicho, pak musíte změnit jídelníček a stravovací návyky. Jenom cvičení, vám s hubnutím břicha moc nepomůže. Základem je zelenina, bílkoviny, zdravé tuky. Omezte konzumaci alkoholu a jídla z fast-food.

Hubnutí břicha bez cvičení – jak úspěšně zhubnout přes břicho?

Trápí vás velké břicho, kterého se nemůžete zbavit, ať děláte, co děláte? Chtěli byste se zbavit nadbytečného břišního tuku i bez cvičení? S hubnutím břicha, vám nepomůže žádné cvičení, které by se zaměřovalo jenom na oblast břicha. Základem je zdravá strava a pravidelný pohyb. Zvláště u břicha, je to ale velmi důležitý právě jídelníček. Co nejlépe […]

Přečíst více

Borůvky jsou velmi zdraví prospěšné. Zlepšují zrak, snižují hladinu cholesterolu, regulují hladinu krevního cukru. Mají vliv i na redukci tuku (zvláště na břiše). Jsou velmi dobré na průjem, nebo pomohou i při bolestivé menstruaci. Mají protizánětlivý účinek. Stačí jen malá hrst 3x týdně.

Borůvky a hubnutí: Jak prospívají zdraví, kdy a kde sbírat?

Borůvky patří určitě mezi superpotraviny. Obsahují řadu zdraví prospěšných látek. Jsou dobré na oči, umí pomoci při průjmu nebo mají preventivní účinek proti některým typům rakoviny. Borůvky vám ale mohou pomoci i při hubnutí. Zvláště při hubnutí břicha. Sběr borůvek patří mezi oblíbený „český národní sport“. Hned po houbách je to asi druhý nejčastější cíl […]

Přečíst více

Chcete úspěšně zhubnout? Pak to nevzdávejte. Připravte se na to, že hubnutí je vždy „běh na dlouhou trať“.

Jak zhubnout břicho u muže: pryč s pivním mozolem!

Pivní mozol je často používané synonymum pro tukový polštář v oblasti břicha, který se objevuje třeba u mužů, kteří mají zálibu v pití piva. Je ale pravda, že „pivní“ mozol nemusí souviset jen s pitím piva. Často to může být jen následek nezdravého životního stylu nebo přibývajícího věku. „Pivní mozol“ tak může být záležitostí nejenom mužů, ale i […]

Přečíst více

Při odbourání tuků na břiše pak nezapomínejte ani na intenzivnější, silový trénink zaměřený na břišní svaly.

Jak se zbavit břišního tuku

Zbavit se břišního tuku může být poměrně obtížné. Zatímco nahromaděný tuk, na jiných částech těla (například stehna, lýtka, zadek apod.), je možné poměrně „snadno“ odbourat pravidelným cvičením, u toho břišního to až tak moc nefunguje. Nicméně s trochu tvrdé práce a odhodláním se můžete zbavit přebytečných kila a nahromaděného břišního tuku. Dosáhnete toho tak, že změníte […]

Přečíst více

Podívejte se jak, postupovat, aby se vám podařilo snížit vaši váhu. Není na tom pranic složitého.

Chci zhubnout za měsíc

Chcete zhubnout rychle? Nejraději byste zhubli za jeden měsíc? Poradíme vám jak na to. V následujícím článku na téma, jak zhubnout za měsíc, jsme připravili praktický a přehledný návod, jak shodit kila dolů, už za 4 týdny, resp. do měsíce. Podívejte se jak, postupovat, aby se vám podařilo snížit vaši váhu. Není na tom pranic složitého. […]

Přečíst více

V tomto článku najdete návod, jak zhubnout břicho, a dlouhodobě zlepšit své zdraví.

Chci zhubnout břicho

Nejdou vám najednou zapnout vaše oblíbené kalhoty, nebo je vám těsná vaše nejmilejší sukně? Nelíbí se vám vaše břicho a chcete zhubnout? Zbavit se tuku v oblasti břicha nemusí být dobré jenom kvůli tomu, jak vypadáte. Větší množství břišního tuku totiž rapidně zvyšuje pravděpodobnost vzniku celé řady nemocí, včetně cukrovky, infarktu (srdeční mrtvice), mozkové mrtvice nebo […]

Přečíst více