Ke zhubnutí pak stačí už jen to, že každý den uděláte alespoň 10.000 kroků.

Jak zhubnout? Chůze vám pomůže!

Máte pocit, že máte nadváhu? Chtěli byste shodit pár kilo, abyste se zase vešli do svých oblíbených kalhot nebo šatů? Není to tak těžké, jak by se to na první pohled mohlo zdát. Stačí jen trocha úsilí, trocha času, a i vám se může podařit shodit pár kilo dolů!

Jak zhubnout s pomocí chození

Hubnutí má vždy dvě strany. Na jednu stranu záleží na tom, co jíte, na druhou stranu pak záleží na tom, kolik kalorií v průběhu dne spálíte. Tedy, čím méně kalorií příjmete a čím více kalorií spálíte, tím rychleji budete hubnout.

Ke zhubnutí pak stačí už jen to, že každý den uděláte alespoň 10.000 kroků. Nevěříte? Opravdu je tomu tak. Pokud každý den ujdete 10.000 kroků, tak s velikou pravděpodobností začnete hubnout! Dlouhodobé výzkumy prokázali, že pokud každý den ujdete 10 tisíc kroků (nebo vykonáte ekvivalentní fyzickou aktivitu), tak prodloužíte dobu svého života o 2 až 3 roky.

Chození je ideální způsob, jak začít hubnout. Přece jen, každý z nás musí každý den chodit. Do práce, do školy, na nákupy apod. Postačí tedy, pokud si budete více „hlídat“, kolik toho za den nachodíte. Stačí, když vystoupíte z autobusu nebo z tramvaje nebo z metra o jednu nebo dvě stanice dříve, a zbytek dojdete pěšky. Nebo, když namísto jízdy výtahem, vyšlápnete schody.

Krokoměr nebo fitness náramek

Velmi dobrým pomocníkem při chození je krokoměr, nebo nějaký fitness náramek. Ten nejobyčejnější krokoměr se dá při nejrůznějších slevových akcích (třeba v obchodě Lidl nebo Tesco) koupit už za cenu okolo 200 – 300 Kč.

Sofistikovanější fitness náramky se pak dají koupit už za cenu okolo 1 – 2 tisíce korun. Pokud si pořídíte nějaký takový přístroj, tak budete mít neustálý přehled o tom, kolik korků jste ten který den udělali. Zkuste to. Uvidíte, že stačí 10.000 kroků denně, a vaše tělo začne hubnout.

Hubnutí bez diety?

Hubnutí, ale není jednostranná záležitost. Nestačí jen to, že se začnete trochu víc “hýbat“. Platí totiž, že jste to „co jíte“. A pozor, neříkáme zde, že byste měli začít s nějakou redukční dietou. To určitě ne. Spíše naopak. Velká většina diet je spíše škodlivých.

I tak ale záleží na tom, co jíte. Pokud budete pravidelně chodit, běhat nebo cvičit ale nijak nezměníte svůj jídelníček, tak se hubnutí dostaví jen s obtížemi, a za dlouhou dobu. Vhodnou úpravou jídelníčku svému hubnutí hodně pomůžete!

A opět, nebavíme se o nějaké drastické redukční dietě. Ono postačí, pokud uděláte několik „drobných“ změn v jídelníčku. Už jen to bohatě postačí k tomu, abyste začali hubnout. Opravdu!

Zkuste ze svého jídelníčku vynechat všechny slazené nápoje (limonády džusy, sirupy), zkuste omezit množství cukru (čaj, káva, sladkosti). Zkuste dát přednost celozrnnému pečivu před tím, které se peče z bílé mouky. To samé pak platí i pro těstoviny nebo rýži.

Snažte se, aby Váš jídelníček tvořila z 50% procent zelenina a ovoce. Jinak jezte jídla, na která jste zvyklí. Tak abyste se nemuseli trápit hlady, nebo se nutit do nějaké diety, která vám není příliš „po chuti“. Už jen tohle stačí k tomu, abyste začali hubnout.

Jak určitě zhubnout?

Když se snažíte zhubnout, určitě není dobrý nápad vynechávat nějaká jídla. Právě naopak. Měli byste se snažit jíst 5x denně. Tedy snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře a večeře. Poslední jídlo daného dne byste měli snít nejpozději kolem 6 – 7 hodiny, tak abyste šli spát 2 – 3 hodiny po posledním jídle.

Pro spalování tuků (a tím i nejefektivnější hubnutí je ideální, pokud vaše cvičení (chození, běhání, jízda na kole, cvičení ve fitness centru)), probíhá v rámci „aerobního metabolismu“ v rozsahu tepové frekvence 60 – 70% tepového maxima. Pod touto hranicí se spaluje jen malé množství tuků. Naopak, při větší zátěži se již tělu neodsává kyslíku a opět nejsou spalovány tuky, ale tělo funguje v režimu anaerobního metabolismu.

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 190 Průměr: 5]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

  Komentáře: 6

 1. Custom avatar Alena Dvořáková   •  

  Moje dlouholetá váha byla 58 kg. Pak mi začaly žaludeční diety a musela jsem držet přísnou dietu. Při té dietě jsem stálehubla a tak jsem šla na poradu. Nebylo mi řečno nic jiného, než že mám jíst hodně zeleniny a ovoce. Správná rada, špatný konec. Po zelenině a ovoce s vynecháním buchet, dortů knedlíků a dalšího podobného jsem přibrala 14 kg. Ráda bych věděla, jak je to možné, nerozumím tomu.

 2. Custom avatar Martina   •  

  Podle mého nazoru udělala jste všechno správně, ale prostě vynechání z diety toho, co není zdravé nevždycky stačí.
  Měla byste sportovat a myslím že také vyžit suplementaci.

 3. Custom avatar Marek   •  

  Dobrý den.Jsem poradce pro zdraví a redukci mám vlastní příběh sám jsem zredukoval 60kg za 1rok.Úspěch spočívá v rovnováze organismu.Pokud chcete pomoci kontaktujte mě na tel:732585432 stačí sms já se určitě ozvu.Přeji pěkný den a těším se na nové příběhy.

 4. Custom avatar Zdenka   •  

  Opatřila jsem si mobilní krokoměr na mobil. První měsíc jsem ušla již 53 km. Měření mě baví. Sice moc nehubnu, váha ukazuje stejně, ale snažím se vynechávat bílé pečivo.

 5. Custom avatar Denisa   •  

  Dobrý den,
  Chtěla bych se Vás zeptam , jak se dá za jeden měsíc zhubnout. Snažím se už o to dlouho. Chtěla bych být hubená, protože vždy jsem byla silnější postavy. Každý den běhám , chodím na dlouhé procházky a pořád žádný výsledek. Byla bych ráda za každou radu.

 6. Custom avatar Petra   •  

  Tak já jsem ted přibrala během 5 měsíců 7Kg,a dělám vše přád stejně jako před tím,je mi 45 let..je to věkem?a tak najednou??

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar