Pokud pod slovem „hubnutí“ máme na mysli spalování tělesného tuku, pak je nemožné zhubnout o 10 kilo za týden.

Jak rychle zhubnout 10 kg za týden

Zajímalo by vás, jestli se dá opravdu zhubnout o 10 kilo za týden? Je to vůbec ve fyziologických možnostech lidského těla? Kolik zhubnete, když nebudete týden nic jíst? Podíváme se na to, jak rychle zhubnout, co nejvíce kil dolů. I když to možná nebude přesně 10 kilo.

Dá opravdu se zhubnout 10 kg za týden?

Pokud pod slovem „hubnutí“ máme na mysli spalování tělesného tuku, pak je nemožné zhubnout o 10 kilo za týden. Prostě a jednoduše to není fyziologicky možné.

Jedno kilo tělesného tuku odpovídá řádově hodnotě 7500 kcal. Člověk, který by měl výšku 180 centimetrů a váhu 150 kilo, bude mít denní spotřebu kalorií cca 3300 – 3500 kcal (tedy takový příjem kalorií aby ani nehubnul, ani nepřibíral). Pokud by takový člověk přestal jíst, tak stejně nespálí více než cca 3,5 kila tělesného tuku. A i to je sporné. Při úplném hladovění se značně zpomalí metabolismus a celkový kalorický výdej tak klesá.

Pokud pod slovem „hubnutí“ budeme uvažovat prosté snížení váhy, tak je to jiná věc. Snížit váhu je možné i poměrně výrazně. Své o tom ví třeba modelky, nebo i sportovci, kteří se před závody potřebují „vejít“ do nějaké váhové kategorie.

Zde je ale nutné upozornit na to, že abyste snížili svoji váhu o 10 kilo, tak to vyžaduje několik poměrně radikálních opatření, a tato váha se vám pak zase stejně rychle vrátí.

Jak rychle shodit 10 kilo za týden

Pokud máte jen týden na to, abyste co nejvíce snížili svoji váhu, pak můžete vyzkoušet následující tipy.

Rychlá detoxikační dieta na pročištění organismu

Svoji snahu, o co nejrychlejší snížení váhy, můžete zahájit detoxikační dietou. Ta vám pomůže pročistit váš organismus, a zbavit se nahromaděných škodlivin. Krátká detoxikační dieta může být i jen jednodenní (optimální jsou ale tři dny). Během této diety byste měli pít pouze vodu nebo zeleninové či ovocné šťávy. Pětkrát denně byste si měli připravit sklenici čerstvě vymačkané šťávy ze zeleniny nebo ovoce, naředěné s vodou v poměru 1:1. Jinak nic jiného nejzte. Budete mít hlad, ale po třech dnech můžete vážit i o 3 – 4 kila méně.

Krátkodobá intenzivní dieta a hubnutí

Po prvních 3 dnech pak pokračujete s intenzivní dietou. To znamená jíst jen malé porce ovoce a zeleniny. Snažte se jíst 5x denně, ale vždy jen pár kousků ovoce nebo zeleniny. Ideální je především čerstvý ananas, jablka, pomeranč, grep, hroznové víno, mrkev, brokolice, okurka, paprika, listový salát.

Během celého týdne pak nepijte žádné slazené nápoje – tedy žádné džusy, limonády apod. Pijete především vodu nebo neslazené čaje. Pokud se neobejdete, bez kávy, tak maximálně 2 šálky za den, bez mléka a bez cukru. Také žádné alkoholické nápoje.

Kromě ovoce a zeleniny byste pak neměli jíst nic dalšího. To znamená, že budete mít hlad. Proto se snažte sníst každé 2 hodiny alespoň pár kousků ovoce nebo zeleniny. Ale jen malou porci.

Díky tomuto intenzivnímu hubnutí můžete za týden shodit cca 1 – 2 kila.

Pijte hodně vody

Několika kil se pak velmi rychle můžete zbavit i jen tím, že odvodníte organismus. Vaše tělo totiž může zadržovat nemalé množství „zbytečné“ vody. Mohu to být i 2 – 3 litry. Zvláště pokud nedodržujete správný pitný režim. Pokud se této přebytečné vody zbavíte, vaše váha půjde dolů o další dvě až tři kila.

Základem pro odvodnění organismu je snížení příjmu soli. A dále pak dostatečně vysoký příjem tekutin (vody). Možná to zní paradoxně, ale je tomu tak. Čím více pijete, tím méně vody tělo zadržuje. Když má tělo nedostatečný příjem tekutin, pak na to reaguje snahou o zadržení maximálního množství vody. Naopak při dostatečně vysokém příjmu vody, se organismus poměrně rychle odvodní.

Chcete rychle zhubnout? Co nejvíce se hýbejte!

Je sice pravda, že díky velmi omezenému příjmu kalorií, nebudete mít moc energie, přesto se snažte, co nejvíce hýbat. Za týden toho cvičením moc nedoženete (cvičení je sice efektivní metoda hubnutí, která ale vyžaduje nějaký čas). Při snaze o co nejrychlejší snížení váhy se ale počítá každá kalorie.

Rychlé hubnutí a zdravotní rizika

Je nutné upozornit, že příliš rychlé snižování váhy, není příliš zdravé. Zvláště pokud nejste v dobré zdravotní kondici. V takovém případě uvedené „rady“ mohou znamenat i podstatné zhoršení vašeho zdravotního stavu. To samé platí, kdybyste se snažili o podobné snižování váhy po delší dobu. To pak může vést i k anorexii nebo jiným problémům. Toto rozhodně není vhodná a zdravá metoda hubnutí. Je to jen způsob, jak krátkodobě snížit váhu. Měli byste si tedy být vědomi všech rizik, která jsou s tím spojená.

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 229 Průměr: 3.9]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

  komentářů 17

 1. Custom avatar Vaše jméno   •  

  😀 😀 😀 😀 😀 😀

  • Custom avatar Milada   •  

   No tak hodně cvic a jez víc zeleniny a žádné sladkosti a podobně, musíš ale cvičit pravidelně a samozřejmě taky tak jíst ale po malých porcich ale musí obsahovat zeleninu, ovoce, maso nejlépe hovězí a občas kuřecí, bílkoviny např. vajíčka, luštěniny ,rýži, těstoviny, doporučuji celozrnné a také celozrnou mouku, jahli a pohanku, žádné slazene nápoje, nejlepší na žízeň je čaj, sodovka, neperliva voda a šťáva, ať se ti daří!

   • Custom avatar Sejm   •  

    Dobrý den, chtěl bych jen vědět jak jsem na tom, je mi 13, teď vážím 75 kg a mám 172 cm. Mohu se zeptat jaká ideální váha by mi sedla? A jsem tlustý nebo?

 2. Custom avatar Vaše jméno   •  

  Potřebuji zhubnout 15-20kg poradí mi někdo??chtěl bych do vánoc ..

 3. Custom avatar Berenika   •  

  Jsem mladá ale mám 10kg nad váhu nevíte jak nejrychleji zhubnout???

  • Custom avatar Michaela   •  

   Musíš souložit každý den aspoň hodinu na koníčka a pak spolknout. Stoprocentní účinnost zaručena…..

 4. Custom avatar Eeeee   •  

  chcela by som schudnut 20 kg lebo mam 10 kg nadvahu a proste chcem

 5. Custom avatar REALISTKA   •  

  Debilnejsi clanek jsem v životě necetla… To co clovek nasbíral průběžně třeba během roku, pěti let, 10ti let nezhubne za týden…a i kdyby ano z dlouhodobého hlediska je tohle týdenní ztráta času… Jediné co tak si pročistí tělo

  • Custom avatar Sportovkyně   •  

   Je to určené pro sportovce, kteří musí mít určitou váhovou kategorii. Musí třeba za tyden zhubnout 7 kg a to na tucích nezhubnete, nehledě na to, že většina sportovců ani ty tuky o které by mohla přijít nemá. Proto se hubne „vodou“ Z dlouhodobého hlediska je to ztráta času ale když potřebujete na mistrovství světa určitou váhu tak je tohle často jediná možnost

 6. Custom avatar Elí   •  

  Potřebuji zhubnou sice nemám nad váhu ale do Vánoc chci být fit……

 7. Custom avatar Andrea   •  

  Dobrý já jenom že jsem začala a touhle dietou a je mi 13 a ano mám nad váhu ale já si budu stát že podle mě je to možný už jsem udělala hodně chyb a taky jsem zkusila bejt bulimičkou ale to mi moc nsedělo a navíc si toho hned všichni všimli že jim nějak hubnu před očima a pak mě hlídaly abych nešla na záchod a když už tak šli se mnou aby se ujistili že tak nezvracím. A tak se obracím na tohle. 😀

 8. Custom avatar Zuku   •  

  Ahoj chtěla by jsem to zkusit, protože už si nevím rady. Měřím 175 cm a momentálně vážím 59.7 kg. Jo vím, že je to asi hodně a já to chci změnit dřív než to zajde moc daleko. Víte vždycky jsem sněla o postavě jakou má třeba modelka, ale když jsem zkusila míň jíst, nikdy mi to nevydrželo. Už nechci být za tlustou už ne. Chci být konečně taková, kdyby jsem se nemusela furt starat o to, že mám nadváhu. Držte mi prosím palce.

  • Custom avatar Iwee   •  

   Zuku, co blázníš? Na 175 cm je necelých 60 kg váhy úplně ok!

  • Custom avatar Ája   •  

   Si zabila místo diety vyhledej psychologa tohle smrdí mentální anorexií !!! Není to žádná sranda prošla jsem si tím a piš si že se budeš modlit za to aby jsi přibírala jenom aby jsi už nemusela chodit každý den k doktorovi na vážení nedej bože aby jsi to dopracovala na kapačky. Budeš se proklínat protože se budeš snažit přibrat a ono to nepůjde protože váha půjde s jídlem dolů.Teď si to přeber jak chceš držím palce

 9. Custom avatar Kája   •  

  Ahoj
  Je mi patnáct let, měřím asi 165 a vážím kolem 75..mám vážné zdravotní problémy, které mi znemožňují cvičit, což mě velmi trápí jelikož na nadváhu trpím od malička..
  Tenhle článek mi přijde nesmyslný, neporadil by mi někdo nějakou jinou možnost?
  Děkuji Kája

 10. Custom avatar Milada   •  

  Pokud chceš zhubnout tak musíš hlavně zdravě jíst a cvičit, jíst hodně ovoce a zeleniny, maso nejlépe hovězí a občas kuřecí, bílkoviny např. vajíčka, luštěniny, zdravé cukry, například med a fruktóza, na pití je nejlepší neslazeny čaj, neperliva voda, sodovka a mléko, doufám že se ti to všechno podaří.

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar