Pepř a hubnutí

Pepř obsahuje látku piperin, který dle vědeckých studií dokáže blokovat vznik nových tukových buněk.

Různé druhy koření a také různé bylinky, mohou být nedílnou součástí každého zdravého jídelníčku. Nejenom že koření a bylinky pomáhají zlepšit chuť jídel, některé druhy koření a bylinek mají i pozitivní vliv na naše zdraví.

Konkrétně třeba pepř vám může pomoci i při hubnutí. Pepř obsahuje látku piperin, který dle vědeckých studií dokáže blokovat vznik nových tukových buněk. Pochopitelně to neznamená, že když sníte půl kila opeřeného bůčku, tak nepřiberete ani gram navíc, takto to nefunguje. Ale pokud si své jídlo občas okořeníte pepřem, pak tím určitě nic nezkazte.

Pepř, díky obsahu pálivých látek také zvyšuje teplotu (při hodně ostrém jídle, se až zapotíte), a tím zvyšuje metabolismus.

Jsou také různé druhy pepře. Při dietě bývá někdy doporučován spíše kajenský pepř (než ten klasický černý), který má méně dráždit žaludek. Kajenský pepř pak obsahuje kapsaicin, což je stejná látka, díky které jsou pálivé chilli papričky. I ten urychluje metabolismus a podílí se na spalování tuků.

Mohlo by vás zajímat: Sůl a hubnutí, Mohu zhubnout za týden 10 kilo?, Mojito kalorie

Raw food, tedy syrová (nebo někdy i živá), strava zahrnuje především potraviny rostlinného původu, které neprošly tepelnou úpravou.

Raw food dieta: syrová strava a hubnutí

Raw food, neboli „syrová strava“ (nebo také „živá strava“), je základem vitariánství. Co je to vitariánství, jaké jsou zásady raw jídelníčku, a jak efektivní může být raw dieta při hubnutí, se pokusíme popsat v tomto článku. Nutno ale říci, že rozsah tohoto článku ani zdaleka neposkytuje dostatek prostoru, pro shrnutí všech principů raw stravy a vitariánství. […]

Přečíst více

V obecném slova smyslu se termín „koření“ používá pro označení sušených nebo čerstvých částí rostlin.

Koření na hubnutí – jsou zdravá kořeněná jídla?

Nakolik jsou zdravá, a zdraví prospěšná, kořeněná jídla? Může nadměrný příjem koření (nadměrně kořeněná jídla) škodit? Nebo vám naopak koření může zlepšit zdraví nebo třeba pomoci při hubnutí? Je snad nějaké koření na hubnutí? Poradíme vám! Co je koření a proč ho používáme? Kořením může být téměř cokoliv. V obecném slova smyslu se termín „koření“ používá […]

Přečíst více