Mojito kalorie

Mojito ale obsahuje poměrně značné množství kalorií.

Mojito je oblíbený letní nápoj. Osvěžující nápoj obsahující mátu, limetku, bílý rum, třtinový cukr a velkou porci ledové tříště, spolehlivě zažene žízeň, i když zrovna není letní vedro.

Kromě klasického alkoholického koktejlu Mojito (který obsahuje bílý rum z Karibiku), existuje i nealkoholické „virgin“ Mojito, a různé variace.

Samotné Mojito ale obsahuje poměrně značné množství kalorií. To je dáno nejenom tím, že obsahuje dávku alkoholu (alkohol patří mezi „kalorické bomby“), ale i díky přidávanému třtinovému cukru a sladkému mátovému sirupu.

Běžné Mojito obsahuje asi 900 kJ (tedy cca 220 kilo kalorií). A jedná se pouze o „prázdné kalorie. Takže i když je to vítané osvěžení v letních vedrech, je potřeba dávat si pozor.

Mohlo by vás zajímat: Dieta banány, Co potlačuje chuť k jídlu, Bílý jogurt kalorie

Kalorické tabulky - alkoholické a nealkoholické nápoje

Kalorické tabulky – alkoholické a nealkoholické nápoje

Člověk sice vydrží i 60 dní bez jídla, bez vody ale jenom několik dní. Pravidelný a dostatečný přísun tekutin je tedy nezbytný pro lidský život. V tom, co pijete, se ale může skrývat i mnoho kalorií, mnoho cukru a dalších nezdravých látek. Asi bude nošením dříví do lesa, mluvit zde o tom, kolik kalorií a cukrů […]

Přečíst více

Chci zhubnout, jakou si vybrat dietu?

Chci zhubnout – jak se zbavit tělesného tuku

Máte pocit, že vaše váha, je vyšší než by měla být? Nelíbí se vám, co vidíte v zrcadle, a chtěli byste s tím něco udělat? Říkáte si „chci zhubnout“? Poradíme vám, jak zhubnout, a jak se zbavit tělesného tuku. A nemějte strach. Zhubnout se už povedlo miliónům lidí, tak proč byste to nedokázali i vy. Chci zhubnout […]

Přečíst více

ýpočet BMI pro děti a náctileté ve věku 2 – 20 roků se provádí stejně jako pro dospělé, ale výsledky se pak interpretují jinak.

BMI kalkulačka pro děti a náctileté

BMI je číslo, které vyjadřuje poměr tělesné hmotnosti k výšce konkrétního jedince. V závislosti na výsledné hodnotě BMI se pak mluví o ideální váze, nadváze nebo naopak podvýživě. Výpočet BMI pro děti a náctileté ve věku 2 – 20 roků se provádí stejně jako pro dospělé, ale výsledky se pak interpretují jinak. Kalkulačku pro výpočet BMI dospělých […]

Přečíst více