Nejlepší antikoncepce na hubnutí

Výsledkem těchto vědeckých studií je zjištění, že není žádná přímá souvislost, mezi antikoncepcí a tloustnutím nebo naopak hubnutím.

Antikoncepce má bezesporu celou řadu pozitivních účinků. Když pomineme ten hlavní účel antikoncepce, tak je zde ještě omezení hormonálních výkyvů a tím i potlačení premenstruačního syndromu. Díky antikoncepci je pak menstruační cyklus ženy pravidelnější. Antikoncepce může mít vliv i na zlepšení akné nebo některých dalších kožních problémů.

Jedním z častých mýtů je i to, že díky antikoncepci se tloustne. Existuje velké množství vědeckých studí, které se to snažily potvrdit, nebo vyvrátit.

Výsledkem těchto vědeckých studií je zjištění, že není žádná přímá souvislost, mezi antikoncepcí a tloustnutím nebo naopak hubnutím.

Je pravda, že u části žen, může antikoncepce způsobovat zadržování vody v těle. To se pak projeví i mírným nárůstem váhy. Tento efekt antikoncepce se ale zpravidla objeví jen během několika málo prvních týdnů po nasazení antikoncepce a postupně samovolně odezní.

Mnoho žen naopak uvádí, že po nasazení antikoncepce u nich došlo k hubnutí, ke snížení váhy. U některých žen může vést antikoncepce ke zvýšení chuti na jídlo, u jiných naopak dochází k potlačení chuti na jídlo.

Souhrnně se tedy nedá říci, že by antikoncepce způsobovala hubnutí nebo naopak tloustnutí. Je nutné vycházet z toho, že antikoncepce ovlivňuje fungování hormonů a každý jedinec na to může reagovat odlišným způsobem.

Mohlo by vás zajímat: Jídelníček pro zhubnutí břicha, Jaké vitamíny při hubnutí, Jak zhubnout bez prášků

U žen nad 35 roků se postupně snižuje produkce progesteronu a to až o 75%. Během stejné doby ale hladina estrogenu poklesne jen o 35%. Díky tomu pak estrogen získává dominantní vliv.

Hubnutí a estrogen: Jak hormony ovlivňují hubnutí?

Za to, jak vypadáme, jak se chováme a mnoho dalšího, mohou v nemalé míře hormony. Hormony ovlivňují hlad, naše chutě, nebo i to, kde se v těle ukládá tuk. Mají podstatný vliv na hubnutí nebo naopak přibírání na váze. Pokud se vám nedaří zhubnout, možná za to mohou právě hormony. Jaké hormony mají vliv na hubnutí? Je […]

Přečíst více

Pokud jste těhotná, pak termín početí můžete dopočítat od toho, kdy jste měla poslední menstruaci.

Kalkulačka: výpočet kdy jsem otěhotněla

Možná jste právě zjistila, že jste těhotná. Na těhotenském testu máte „dvě čárky“ a zajímalo by vás, kdy se to stalo? Na této stránce najdete kalkulačku, která vám pomůže s určením pravděpodobného termínu početí vašeho dítěte. Jak poznám, kdy jsem otěhotněla? Předem ale musíme upozornit, že určení zcela přesného termínu, kdy jste otěhotněla, asi není možné. […]

Přečíst více

Pokud byste tedy chtěli zhubnout o jedno kilo, je potřeba abyste omezili svůj běžný kalorický příjem asi o 1000 kalorií (kcal) denně.

Kolik kalorií je jedno kilo tuku?

Chcete zhubnout o 5 nebo 10 kilo? Pak byste měli mít představu, co to vlastně znamená. Kolik kalorií je jedno kilo tuku? A jak rychle se dá zhubnout o jedno kilo? Je lepší cvičit nebo vsadit na nějakou dietu? Dá se zhubnout o 5 kilo za týden? Nebo za měsíc? Kolik kalorií je jedno kilo […]

Přečíst více

Mezi nejtypičtější tvary postavy patří především postava „hruška“, „jablko“ nebo „banán“. Nic ale není černobílé, takže existuje mnoho různých mezistupňů.

Hubnutí podle typu postavy – jste jablko nebo hruška?

Asi pro vás nebude žádným velkým překvapením, že každý člověk má trochu jiný typ postavy. Takže zatímco váha, výška nebo množství tělesného tuku může být stejné, přesto každý může mít jiný tvar postavy. To, jak vypadá naše postava, je z části dáno geneticky (tvar postavy je dědičný), z části na to pak má vliv i náš životní […]

Přečíst více

Krabičková dieta je založena na principu pravidelného stravování a kontroly množství kalorií.

Krabičková dieta – recepty s jídelníčkem

Co je to krabičková dieta a jak to celé funguje? Kolik se dá zhubnout s touto dietou, a je lepší připravovat si jídlo doma, nebo vsadit na některou z nabídek, na hotové jídlo, které vám každý den dovezou až k vám? Pro koho se hodí krabičková dieta? Co je to krabičková dieta a jak se s ní hubne? Krabičková […]

Přečíst více