Kolik kalorií pro ženu

To, jaký by měl být kalorický příjem u ženy, závisí především na její aktuální váze, výšce, věku a také na tom, jak aktivní je žena v průběhu dne.

Pokud by vás zajímalo, jaké je optimální množství kalorií pro ženu, pak si to můžete sami spočítat v naší kalkulačce – viz Denní spotřeba kalorií kalkulačka (doporučený příjem).

To, jaký by měl být kalorický příjem u ženy, závisí především na její aktuální váze, výšce, věku a také na tom, jak aktivní je žena v průběhu dne. Jiné množství kalorií spotřebuje kojící matka, jiné pak žena, která tráví celý den sezením v kanceláři. A jiné pak třeba prodavačka, která je celý den na nohou a v pohybu. A to už vůbec nemluvíme o ženách, které chodí pravidelně běhat nebo se věnují jinému intenzivnímu sportu.

Obecně také platí, že to kolik kalorií žena přijme, by mělo být v rovnováze s tím, kolik kalorií je spotřebováno. V případě, že je kalorický příjem vyšší, než kalorický výdej, pak dochází ke zvyšování váhy (tloustnutí).

Pokud je naopak kalorický příjem nižší, žena „sní“ méně kalorií, než kolik jich vydá na udržování bazálního metabolismu a pokrytí pohybových aktivit, pak se bude váha snižovat (žena hubne).

Mohlo by vás zajímat: Bezlepková dieta, Za jak dlouho se začne spalovat tuk, Výpočet ideální váhy

V tomto článku se podíváme na několik možností, s pomocí kterých můžete poměrně snadno a přesně zjistit, jak je na tom vaše tělo, kolik máte tělesného tuku.

Jak zjistit, kolik máte tělesného tuku bez vyšetření?

Chtěli byste se dozvědět, kolik máte v těle tuku a nechce se vám platit za specializované vyšetření? V tomto článku se podíváme na několik možností, s pomocí kterých můžete poměrně snadno a přesně zjistit, jak je na tom vaše tělo, kolik máte tělesného tuku. Nepřímé metody měření tělesného tuku Existuje několik metod, jak spočítat % tělesného tuku nepřímo […]

Přečíst více

Kalorické tabulky - zelenina

Kalorické tabulky – zelenina

Zelenina by měla být nedílnou součástí každého jídelníčku. Bez patřičné porce čerstvé zeleniny (nebo ovoce) hrozí i vážná onemocnění. Je jedno, jestli se snažíte zhubnout, nebo prostě jen chcete jíst zdravě, zelenina by rozhodně neměla chybět na vašem jídelníčku. Mezi hlavní přednosti zeleniny patří především vyšší obsah vlákniny, vitamíny, minerály a v neposlední řadě pak i […]

Přečíst více

Spočítejte si jestli máte hubnout podle typu vaší postavy.

Kalkulačka hubnutí – jaký máte typ postavy (WHR index)

Spočítejte si v naší kalkulačce, jestli máte ideální typ postavy. Tato kalkulačka počítá tzv. WHR index (vysvětlení dále), který hodnotí především rozložení tuku na vaší postavě. Zatímco dva jedinci mohou mít úplně stejnou váhu a výšku (čili i stejné BMI), tvar jejich postavy, a uložení tukových zásob se může zásadně odlišovat. Následující kalkulačka hubnutí podle typu […]

Přečíst více