Kolik tuku a sacharidů má jídlo z KFC

Například takový KFC Double Zinger Burger obsahuje až 600 kcal, to je skoro 1/3 běžného denního kalorického příjmu pro většinu lidí.

Je poměrně známým faktem, že jídla z „fast food“ typu právě KFC, nepatří mezi to nejzdravější, co by se mělo objevovat na našem jídelníčku. Pravda, pokud si jednou či dvakrát měsíčně dopřejete něco třeba právě z KFC, tak to asi ničemu nevadí. Pokud se tam ale stravujete skoro každý den, pak byste se nad tím měli zamyslet.

Například takový KFC Double Zinger Burger obsahuje až 600 kcal, to je skoro 1/3 běžného denního kalorického příjmu pro většinu lidí. A to není to nejhorší. Kromě vysokého obsahu kalorií, do sebe s takovým jídlem dostane i více než 30 gramů tuku a 40 gramů sacharidů.

Pokud to doplníte o KFC hranolky, tak je to dalších skoro 200 kcal, 25 gramů sacharidů a 8 gramů tuku. A nakonec pokud to celé zapijete nějakou kolou nebo jinou sladkou limonádou, pak je to dalších asi 200 kcal a 55 gramů sacharidů.

Jedno takové menu z KFC (Burger + hranolky + limonáda), tak může představovat i více než jednu polovinu celodenní kalorického příjmu. A přitom vás takové jídlo na půl dne opravdu nezasytí. Díky vysokému obsahu sacharidů, budete mít už za malou chvíli zase hlad.

Mohlo by vás zajímat: Co potlačuje chuť k jídlu, Co rychle spaluje tuky, Dá se zhubnout za týden?

Jenou z nejlepších metod, jak dosáhnout pročištění organismu, je krátkodobá „dietní“ kůra.

Přírodní detoxikace – co na pročištění těla (1. část)

Existuje mnoho přírodních metod, které můžete použít na detoxikaci a pročištění vašeho organismu. V tomto článku se podíváme na různé přírodní a přirozené metody, jak dosáhnout efektivní detoxikace těla. Pročištění organismu může být velmi dobrým začátkem, pokud jste se rozhodli zhubnout. Ale i z jiných důvodů. Tím, že své tělo zbavíte všech nahromaděných škodlivých látek a toxinů, […]

Přečíst více

I pocit hladu se dá poměrně snadno potlačit nebo alespoň výrazně omezit.

Jak přestat hodně jíst a nemít hlad

Neustále máte hlad, nebo vás alespoň „honí“ mlsaná? A vy už nevíte, co byste ještě snědli? Poradíme vám, jak přestat jíst, a přitom nemít hlad. Pokud se snažíte zhubnout, a nedaří se vám to, protože se neustále trápíte hlady. Nebo se snažíte zhubnout ale jen s mizerným výsledkem, poradíme vám, jak se vyhnout zbytečnému hladovění. I […]

Přečíst více

Spočítejte si jestli máte hubnout podle typu vaší postavy.

Kalkulačka hubnutí – jaký máte typ postavy (WHR index)

Spočítejte si v naší kalkulačce, jestli máte ideální typ postavy. Tato kalkulačka počítá tzv. WHR index (vysvětlení dále), který hodnotí především rozložení tuku na vaší postavě. Zatímco dva jedinci mohou mít úplně stejnou váhu a výšku (čili i stejné BMI), tvar jejich postavy, a uložení tukových zásob se může zásadně odlišovat. Následující kalkulačka hubnutí podle typu […]

Přečíst více