Jogurtová dieta

V jogurtu najdete i hodně vápníku (důležitý pro stavbu kostí, svalů, při kojení nebo v těhotenství).

Jogurty patří určitě mezi zdravé a dietní potraviny (pokud tedy máme na mysli především ty nízkotučné, neochucené jogurty, bez přidaných umělých barviv nebo cukrů). Jogurty obsahují jen poměrně málo kalorií (podle obsahu tuku je to od 160 kJ do cca 300 kJ na 100 gramů).

V jogurtu najdete i hodně vápníku (důležitý pro stavbu kostí, svalů, při kojení nebo v těhotenství). Dále i různé další minerální látky (fluor, fosfor) nebo i některé vitamíny. Probiotické jogurty také obsahují mléčné bakterie, které se starají o správné trávení v žaludku a ve střevech.

Jogurtová dieta (ve striktní podobě) je krátkodobý hubnoucí program (3 – 5 dní). Během této doby tvoří jogurt podstatnou část jídelníčku (byť jej kombinujete s dalšími potravinami).

Příklad jídelníčku jogurtové diety: Snídaně – miska ovesných vloček s jogurtem a pár kousků ovoce na ochucení. Dopolední svačina – jeden bílý jogurt. Oběd: zeleninové rizoto s jogurtem nebo těstovinový salát s jogurtem. Odpolední svačina – miska ovoce s bílým jogurtem. Večeře: zeleninový salát s jogurtem.

Mohlo by vás zajímat: Jaké vitamíny při hubnutí, Jak zhubnout na břiše, Jak zhubnout těhotenské břicho

Dobře hydratovaná pokožka způsobuje, že vaše pleť vypadá zdravěji a vizuální efekt vrásek je značně potlačen.

Jak na vrásky kolem očí a v obličeji

Zajímalo by vás, jak na vrásky kolem očí a v obličeji? Je asi nemožné zcela se zbavit vrásek v obličeji. Zejména ty „hluboké“ již zůstanou napořád. Pokud ale budete dodržovat několik základních pravidel, můžete minimalizovat jejich viditelnost a zároveň snížit výskyt a tvorbu nových vrásek, ve vašem obličeji. Jak na vrásky? Vyhýbejte se slunci Častou příčinou vzniku […]

Přečíst více

Tuková dieta, která se často nazývá ketodieta, nebo také proteinová dieta nebo také Atkinsonova dieta je založena na radikálním omezení příjmu sacharidů.

Tuková dieta – opravdu to může fungovat?

Co je to tuková dieta a jak to funguje? Dá se opravdu zhubnout s takovou dietou? Copak tuk není hlavním nepřítelem hubnutí? V tomto článku se podíváme podrobněji na tukovou dietu a povíme si, jaké potraviny při ní můžete jíst a kterým je nutné naopak se vyhnout. Ketogení, tučná, proteinová nebo také Atkinsonova dieta Tuková dieta, která […]

Přečíst více

Mezi nejtypičtější tvary postavy patří především postava „hruška“, „jablko“ nebo „banán“. Nic ale není černobílé, takže existuje mnoho různých mezistupňů.

Hubnutí podle typu postavy – jste jablko nebo hruška?

Asi pro vás nebude žádným velkým překvapením, že každý člověk má trochu jiný typ postavy. Takže zatímco váha, výška nebo množství tělesného tuku může být stejné, přesto každý může mít jiný tvar postavy. To, jak vypadá naše postava, je z části dáno geneticky (tvar postavy je dědičný), z části na to pak má vliv i náš životní […]

Přečíst více