Jaký je nejlepší lék na nachlazení

Při nachlazení, je nejlepší uvařit horký čaj s medem a citrónem, nebo zázvorový čaj, heřmánkový čaj, čaj ze šalvěje či z podbělu.

Jaký je nejlepší lék na nachlazení

Nachlazení je akutní infekční nemoc horních cest dýchacích. Nachlazení mají na svědomí viry (rhinoviry, koronaviry). Přímo na nachlazení, neexistuje žádný lék (byť se jich v lékárnách prodávají tisíce).

Všechny léky (prášky, kapky, sirupy, pastilky, spreje, apod.), které jsou spojené s léčbou nachlazení, mohou pouze zmírnit průběh nemoci. Jednotlivé léky, pouze mírní některé z příznaků nachlazení (kašel, rýma, zvýšená teplota, apod.).

Nejlepší lék na nachlazení je odpočinek. Pokud tělu dopřejete dostatek času a prostoru, tak si s běžným nachlazením poradí samo. Léky na nachlazení, zkrátí dobu léčby na 7 dní. Tělo si s nachlazením poradí samo za týden.

Při nachlazení, je nejlepší uvařit horký čaj s medem a citrónem, nebo zázvorový čaj, heřmánkový čaj, čaj ze šalvěje či z podbělu. A zalézt si do postele. U běžných zdravých jedinců, stačí trocha klidu, a tělo si s viry velmi rychle poradí samo.

Příznaky nachlazení (teplota, rýma, kašel) je možné zmírnit volně prodejnými léky:

Teplota – na snížení teploty funguje Paralen, Acylpyrin, Ibuprofen

Kašel – s kašlem pomohou různé kapky nebo spreje, či pastilky (Stoptussin, Fytos, Stodal, Mucoslvan, ACC long)

Rýma – na rýmu pomáhají spreje a kapky, které sníží překrvení nosní sliznice a uvolní rýmu (Olynth, Vibrocil, napařování)

Mohlo by vás zajímat: Jak vyléčit nachlazení přes víkend?, Jaké jsou příznaky nachlazení?, Hořčík a bolest hlavy

Pokud vám nejde zhubnout, i když se snažíte cvičit, nebo jíst zdravě, tak možná děláte nějakou chybu. Důvodů, proč nemůžu zhubnout, může být více. A někdy jsou to jenom drobnosti – dostatek spánku, málo stresu, silové cvičení, bílkoviny, nebo i pití vody namísto sladkých nápojů.

Proč nemůžu zhubnout? 5 důvodů, proč mi nejde zhubnout a co s tím!

Hubnutí je proces, ke kterému může dojít, jenom při adekvátní porci cvičeni (nebo jiného pohybu) a při vhodném (kvalitním/zdravém) stravováním. To je celé. Nejsou v tom žádné skryté triky, nebo nějakou kouzelné fígle. Kdo cvičí a bude jíst přiměřeně zdravě, tak ten by měl i hubnout. Pokud si kladete otázku, „proč nemůžu zhubnout“, tak je zřejmě […]

Přečíst více

Nachlazení (rýma, kašel, zvýšená teplota, bolest v krku), se nedá vyléčit za jeden den. Není na to žádný lék (existuje jenom podpůrná léčba na zmírnění příznaků). Rychle funguje zvýšený příjem vitamínu C, odpočinek, napařování, dostatek tekutin nebo horký čaj či kuřecí vývar. Už za jeden den (nebo za víkend) vám může být podstatně lépe.

Jak vyléčit nachlazení za jeden den? Jak rychle vyléčit rýmu a kašel?

Rýma, kašel, lehce zvýšená teplota, větší únava, to jsou typické příznaky nachlazení. Typické je to pro podzim, když začnou klesat teploty. Nebo na jaře, když se začíná oteplovat. Nachlazení nebo rýma, se ale může objevit i v létě (nachlazení od klimatizace), nebo prostě kdykoliv. Možná to sami znáte, na víkend si naplánujete společný výlet s partnerem, rodinnou […]

Přečíst více

Na podzim se dny krátí a ochlazuje se. Takže je nejvyšší čas, abyste udělali něco pro posílení imunity. Dopřejte si vitamín D, silný kuřecí vývar nebo různé bylinky či koření. Pro zlepšení imunity, je také dobré otužování či pohyb na čerstvém vzduchu. Nezapomínejte ani na dostatek spánku.

7 tipů: Jak posílit imunitu a být fit i na podzim a v zimě

Klesající teploty, méně slunečního světla, a častější uplakané počasí, je neklamnou známkou toho, že se o vládu hlásí podzim. Nejpozději v průběhu října, začíná přicházet sezóna nachlazení, kašle, rýmy a různých „chřipeček“. Co se dá dělat, abyste i přesto zůstali fit, a měli dost energie, i když nám příroda „velí, uložit se k zimnímu spánku“? Tip 1: […]

Přečíst více

Cvičit, sportovat nebo i začít hubnout, se dá i během epidemie koronaviru COVID. Zvláště pokud jste doma na home-office. Můžete si změnit jídelníček a vařit si dietní/zdravá jídla. Cvičit se dá i doma, nebo i venku. Jde to i bez roušky. Epidemie je ideální doba, na změnu životního stylu.

Jak cvičit a sportovat pro hubnutí i během epidemie koronaviru COVID

Během epidemie koronaviru COVID je to se sportem a cvičením hodně složité. Všechna obvyklá sportoviště, bazény, posilovny apod., jsou z důvodu proti epidemiologických opatření uzavřena. Sportovat se tak dá jen venku v přírodě nebo doma. Vzhledem ke zhoršujícímu se  podzimnímu počasí, je to pak se sportem a cvičením venku o něco složitější. Nebo snad ne? Jak sportovat […]

Přečíst více

Doporučená denní dávka je takové množství vitamínů či minerálů (nebo i dalších živin), které by měli pokrýt základní denní potřebu asi 97 – 98% všech zdravých jedinců v populaci

Doporučená denní dávka vitamínů a minerálů

Snažíte se zdravěji jíst a dodržovat zásady zdravého stravování? Pak byste neměli zapomínat, že nestačí jíst pouze hodně zeleniny a ovoce, ale je nutné si i hlídat, aby vaše tělo mělo dostatečně vyvážený poměr všech důležitých vitamínů a minerálů. Jaká je doporučená denní dávka vitaminů a minerálů? Doporučená denní dávka je takové množství vitamínů či […]

Přečíst více