Obvod krku u muže

Obvod boků, obvod přes břicho, nebo i obvod krku, vám řekne o vaší váze více, než výpočet BMI.

Obvod boků, obvod přes břicho, nebo i obvod krku, vám řekne o vaší váze více, než výpočet BMI. Pro výpočet BMI se používá pouze výška a hmotnost. Na základě toho je vypočítáno číslo, které má říkat, zda máte nadváhu, ideální váhu nebo jestli se nejedná o podvýživu.

BMI ale nijak nereflektuje to, zda se na vaší váze podílí spíše tuky nebo svaly. Tuk má o něco menší hmotnost než svaly (na stejnou jednotku objemu). Lidé, kteří hodně sportují, a mají hodně svalů, tak mohou mít i „horší“ BMI, než lidé, kteří mají nadměrné množství tuku.

Pokud se podíváme na obvod některých tělesných partií, tak si uděláme mnohem lepší představu, o tom, jak vypadá naše postava. Z obvodu boků, přes břicho nebo krku, se dá jednoznačně identifkovat zvýšené množství podkožního (nebo i vnitřního) tuku.

Pro dospělé muže platí, že rizikový je obvod krku nad 43 centimetrů. Při tomto obvodu krku, se zvyšuje riziko například spánkové apnoe. Ta pak souvisí se srdečními chorobami.

Ideální obvod krku u muže, je jedna pětina jeho výšky + jeden centimetr. U muže s výškou 180 centimetrů to tedy bude 37 centimetrů.

Pro dospívající muže platí, že tam se obvod krku vyvíjí i podle věku. Obvod krku u chlapců do 6 roků by měl být 28,5 cm, pro chlapce do 10 roků je to 32 cm, pro chlapce do 14 roků je to 36,1 cm a pro kluky do 18 roků je to 39,1 cm.

Mohlo by vás zajímat: Obvod boků u muže, Obvod pasu u muže, Obvod zápěstí u muže

Podívejte se na následující rady a tipy, jak zhubnout. Vyzkoušejte je a uvidíte, že opravdu fungují.

Nejlepší rady a tipy na rychlé hubnutí

Chcete shodit pár kilo, vytvarovat svoje břicho, stehna, zadek nebo mít prostě hezkou postavu? Potřebujte zhubnout do plavek, po vánocích, nebo zhubnout po porodu? Vybrali jsme pro vás top žebříček těch nejlepších doporučení pro rychlé a úspěšné hubnutí. Podívejte se na následující rady a tipy, jak zhubnout. Vyzkoušejte je a uvidíte, že opravdu fungují. Tip […]

Přečíst více

Kalorické tabulky - luštěniny

Kalorické tabulky – luštěniny

Čočka, hrách, fazole nebo i další luštěniny. Kolik mají kalorií a jak jsou vhodné pro dietu? Luštěniny jsou obecně velmi dobrým zdrojem bílkovin. Bílkoviny by měly tvořit podstatný základ každého zdravého (tedy i dietního) jídelníčku. Udává se, že optimální podíl bílkovin, je cca 30 – 35%. A bílkoviny nejsou jenom maso. Proto jsou luštěniny dobré, […]

Přečíst více

Krabičková dieta je založena na principu pravidelného stravování a kontroly množství kalorií.

Krabičková dieta – recepty s jídelníčkem

Co je to krabičková dieta a jak to celé funguje? Kolik se dá zhubnout s touto dietou, a je lepší připravovat si jídlo doma, nebo vsadit na některou z nabídek, na hotové jídlo, které vám každý den dovezou až k vám? Pro koho se hodí krabičková dieta? Co je to krabičková dieta a jak se s ní hubne? Krabičková […]

Přečíst více