Jaké cviky jsou nejlepší na lýtka?

Pokud vám jde primárně o zhubnutí lýtek (zmenšení objemu), pak byste se měli spíše vyhýbat cvikům, které nadměrně zatěžují lýtkové svaly.

U lýtkových svalů záleží na tom, co je vaším cílem. Jestli vám jde o zhubnutí lýtek (zmenšení objemu). Nebo jestli chcete posílit lýtkové svaly. Nebo jestli vám jde jen o vytvarování lýtek.

Pokud vám jde primárně o zhubnutí lýtek (zmenšení objemu), pak byste se měli spíše vyhýbat cvikům, které nadměrně zatěžují lýtkové svaly. Při nich by se totiž zvětšoval objem svalové hmoty. Tím, že budete provádět cviky na lýtka, rozhodně nezpůsobíte hubnutí (úbytek tuku) v této oblasti.

Pro zhubnutí lýtek je potřeba adekvátní aktivita, pro spalování tuků. Tedy nějaká aerobní aktivita, při které se splují tuky – běh, rychlá chůze, rotoped, jízda na kole. Společně s tím, je potřeba vhodným způsobem změnit jídelníček.

Pro posílení lýtkových svalů, nebo jen pro vytvarování lýtek, jsou naopak dobré cviky jako dřepy, výpony, skákání přes švihadlo, chůze do schodů a další cviky, při kterých zatěžujete lýtka.

Mohlo by vás zajímat: Jaké cvičení je nejlepší na hubnutí lýtek?, Jaká je správná váha kalkulačka, Jogurtová dieta

Kalorické tabulky - zelenina

Kalorické tabulky – zelenina

Zelenina by měla být nedílnou součástí každého jídelníčku. Bez patřičné porce čerstvé zeleniny (nebo ovoce) hrozí i vážná onemocnění. Je jedno, jestli se snažíte zhubnout, nebo prostě jen chcete jíst zdravě, zelenina by rozhodně neměla chybět na vašem jídelníčku. Mezi hlavní přednosti zeleniny patří především vyšší obsah vlákniny, vitamíny, minerály a v neposlední řadě pak i […]

Přečíst více

Lýtka, tedy označení pro zadní spodní část nohou, se skládají především z lýtkového svalu (zadní strana lýtek), a jejich funkcí je primárně ohyb kolen a chodidel.

Chci zhubnout lýtka

Lýtka, tedy označení pro zadní spodní část nohou, se skládají především z lýtkového svalu (zadní strana lýtek), a jejich funkcí je primárně ohyb kolen a chodidel. Pokud máte pocit, že vaše lýtka jsou příliš velká, může to být buď důsledek nadměrného množství tuku, nebo důsledek nadměrně vyvinutých svalů. Zhubnout lýtka je možné především díky kombinaci diety […]

Přečíst více

Pro rychlé hubnutí bez cvičení je nutné volit nějakou redukční, nízkokalorickou dietu.

Chci zhubnout rychle a bez cvičení

„Chci zhubnout rychle a bez cvičení“, je podobné jako „chci mít hodně peněz a bez práce“. Oboje je možné, ale není to moc snadné, a nepovede se to každému. Jistě hubnout se dá i bez cvičení, jen to trvá déle, a je nutné pečlivě hlídat, co jíte. Zatímco při cvičení si díky vyššímu kalorickému výdeji […]

Přečíst více