Doporučené denní množství příjem kalorií

Doporučené denní množství kalorií se může hodně lišit. Závisí na mnoha různých faktorech.

Doporučené denní množství kalorií se může hodně lišit. Závisí na mnoha různých faktorech. Váš kalorický příjem by měl hlavně respektovat to, jaká je vaše aktuální váha, výška. Jaký je váš zdravotní stav, nebo jak moc aktivní máte běžný den.

Obecně platí, že minimální denní množství kalorií je 1000 kcal (4186 kJ) za jeden den. Méně kalorií už může představovat zdravotní riziko. Tím, že budete hladovět, určitě nezhubnete.

Doporučené množství kalorií pro starší mládež a ženy se sedavým zaměstnáním je cca 1500 kcal (kilo kalorií) za den.

Doporučené množství kalorií pro muže se sedavým zaměstnáním nebo pro ženy, které jsou hodně aktivní, je cca 2000 kcal (kilo kalorií) za den.

Doporučené množství pro dospívající chlapce, nebo muže s větším množstvím aktivního pohybu je cca 2400 kcal (kilo kalorií) za jeden den.

Jedná se ale pouze o orientační hodnoty toho, jak by měl vypadat váš denní příjem kalorií.

Mohlo by vás zajímat: Kolik má kalorie kilojoulů, Kalorie na den kalkulačka, Jídlo v kterém nejsou kalorie

Tuková dieta, která se často nazývá ketodieta, nebo také proteinová dieta nebo také Atkinsonova dieta je založena na radikálním omezení příjmu sacharidů.

Tuková dieta – opravdu to může fungovat?

Co je to tuková dieta a jak to funguje? Dá se opravdu zhubnout s takovou dietou? Copak tuk není hlavním nepřítelem hubnutí? V tomto článku se podíváme podrobněji na tukovou dietu a povíme si, jaké potraviny při ní můžete jíst a kterým je nutné naopak se vyhnout. Ketogení, tučná, proteinová nebo také Atkinsonova dieta Tuková dieta, která […]

Přečíst více

Jaká by měla být vaše doporučená (optimální) váha? Spočítá vám to naše kalkulačka.

Jaká je správná váha – kalkulačka doporučené hmotnosti

Jaká by měla být vaše ideální váha? Můžete si to spočítat v této naší kalkulačce pro výpočet doporučené hmotnosti. Pokud zadáte svoji výšku a váhu, kalkulačka vám spočítá rozmezí, v jakém by se měla pohybovat vaše váha. Výsledek je ale pouze orientační, protože nehodnotí množství tělesného tuku nebo jeho rozložení na vaší postavě. Výpočet ideální […]

Přečíst více

Existuje i několik cviků a doporučení, díky kterým můžete vypadat lépe v obličeji, bez celkového hubnutí celého těla.

Chci zhubnout v obličeji

Máte pocit, že máte baculaté tváře? Nelíbí se vám, jak vypadá vaše tvář při pohledu do zrcadla? Říkáte si „chci zhubnout v obličeji“ a nevíte, jak na to? I když nejefektivnější metodou hubnutí v obličeji, je celkové zhubnutí. Existuje i několik cviků a doporučení, díky kterým můžete vypadat lépe v obličeji, bez celkového hubnutí celého těla. Podívejte se […]

Přečíst více