Kolik kcal by jsme měli denně přijmout

Na to, abyste si udrželi svoji současnou váhu, by váš kalorický příjem a výdej měl být v rovnováze.

To, kolik kcal (kilo kalorií) byste měli denně přijmout, závisí na mnoha různých faktorech. Svoji roli hraje třeba to, jestli jste muž nebo žena. Kalorický příjem se také mění podle věku, podle toho jakou máte postavu (výška a váha) a také podle toho, jak moc jste během dne aktivní.

To, jaký je optimální kalorický příjem pro vaši osobu, si můžete sami spočítat v naší kalkulačce – Kalkulačka: Denní spotřeba kalorií (doporučený příjem).

Na to, abyste si udrželi svoji současnou váhu, by váš kalorický příjem a výdej měl být v rovnováze. Na to abyste shodili nějaká kila dolů, musí být kalorický příjem menší než výdej kalorií. Toho lze dosáhnout tím, že buď omezíte příjem kalorií (dieta, nebo i jen několik menších změn v jídelníčku), nebo zvýšíte kalorický výdej (cvičení, častější pohyb, chození apod.).

Mohlo by vás zajímat: Dieta jen ovoce a zelenina, Kalorie u alkoholu, Kolik kalorií má pizza

Melouny se dělí do dvou hlavních skupin. Tu první reprezentuje vodní meloun. Ten je asi (v ČR) nejznámější a nejčastěji konzumovaný.

Kalorické tabulky: Meloun (vodní, cukrový)

Meloun je nejenom oblíbená a osvěžující letní pochoutka. Díky vysokému obsahu vody, to může být i velmi vhodný doplněk dietního jídelníčku. U melounu je ale nutné dávat pozor, na množství cukru. Třeba takový vodní meloun obsahuje cca 6 gramů cukrů na 100 gramů. To na první pohled nevypadá tak „špatně“. Když si ale uvědomíte, že […]

Přečíst více

Spočítejte si, kolik máte tělesného tuku – s pomocí naší kalkulačky pro výpočet množství tělesného tuku můžete získat orientační představu o tom, kolik máte tělesného tuku.

Kalkulačka na výpočet tělesného tuku

Spočítejte si, kolik máte tělesného tuku – s pomocí naší kalkulačky pro výpočet množství tělesného tuku můžete získat orientační představu o tom, kolik máte tělesného tuku. Tento výpočet je sice pouze orientační, ale případná chyba výpočtu není příliš velká. Výsledky z této kalkulačky jsou srovnatelné s jinými nepřímými metodami měření množství tuku. Pokud byste chtěli zjistit množství vašeho […]

Přečíst více

Kalorické tabulky - ovoce

Kalorické tabulky – ovoce

Ovoce může být ideální dietní svačina, dezert nebo doplnění běžného jídla. Nicméně, pokud se snažíte hubnout, budete si muset hlídat i množství kalorií v ovoci. V následující tabulce najdete přehled několika druhů ovoce a toho, kolik obsahuje kalorií. Ovoce obsahuje mnoho vitamínů a minerálů. Společně se zeleninou by mělo tvořit podstatný základ každého zdravého a (nejenom dietního) […]

Přečíst více

Spočítejte si v podrobné kalkulačce vaše BMI, bazální metabolismus a doporučený denní příjem kalorií s ohledem na váš typ postavy.

Podrobná BMI kalkulačka – kalorie, typ postavy a metabolismus

Tato podrobná kalkulačka zahrnuje hned několik různých výpočtů. Na rozdíl od jiných kalkulaček, které počítají třeba jenom BMI nebo jenom bazální metabolismus, v této kalkulačce dostanete komplexnější hodnocení vaší postavy. Je zahrnut nejenom vliv výšky a váhy, ale i vašeho pohlaví, věku, množství fyzické aktivity, a přihlíží se i ke tvaru postavy. Díky tomu můžete získat […]

Přečíst více