Jak zhubnout po porodu když nekojím

Snažte se tedy jíst hlavně zdravě. Hodně ovoce a zeleniny, přiměřené množství bílkovin, tuků a sacharidů.

Při kojení po porodu, můžete zhubnout více a rychleji, než když nekojíte. Kojení a mateřské mléko, představuje poměrně výrazný energetický výdej (tedy, jak samotný kalorický obsah mateřského mléka, tak i proces jeho tvorby, a následné kojení).

Pokud ale nekojíte, pak to neznamená, že byste nezhubli. Možná budete mít trochu „pomalejší start“, ale zhubnout po porodu je možné, i když nekojíte.  Oproti kojícím ženám máte i několik výhod.

Třeba už jen to, že kojící ženy si musí více hlídat jídelníček, aby v něm byly zastoupeny všechny živiny, nezbytné ke tvorbě mateřského mléka. A to se ne vždy slučuje s dietními nároky. Jako nekojící žena máte větší volnost, a můžete mít i striktnější dietu, a hubnout tedy rychleji. Zatímco u kojící ženy nesmí denní kalorický příjem nijak výrazně klesnout (jinak hrozí i ztráta laktace), nekojící žena může omezit kalorický příjem výrazněji.

Pro hubnutí po porodu, pokud nekojíte, platí v zásadě stejná pravidla, jako pro jakékoliv jiné hubnutí. Měli byste se tedy snažit hubnout postupně a plynule. Nemá smysl snažit se zhubnout o 5 kilo za týden nebo o 15 kilo za měsíc. To je nereálné a skončí to špatně.

Optimální rychlost hubnutí je cca 0,5 – maximálně 1 kilo za týden (může být částečně individuální, podle toho kolik vážíte apod.).

Základem úspěšného hubnutí (a nejenom po porodu), je zdravý, vyvážený a rozumný jídelníček. Nějaká přísná dieta je sice fajn na pár dní, ale pro dlouhodobější hubnutí je většina takových diet zcela nevhodných.

Snažte se tedy jíst hlavně zdravě. Hodně ovoce a zeleniny, přiměřené množství bílkovin, tuků a sacharidů. Naopak se vyhýbat prázdným a zbytečným kalorií. Také nezapomínejte na dostatečné množství pohybu. A nemusí to být jen cvičení. Stačí i delší procházky s kočárkem.

Mohlo by vás zajímat: Dieta na hubnutí po porodu, Jak nejrychleji zhubnout po porodu, Jogurtová dieta

Jednou z nejlepších metod, jak zhubnout po porodu, je kojení.

Hubnutí po porodu – jídelníček, dieta, cvičení

Během těhotenství snad všechny ženy přiberou na váze. Některé ženy přiberou více, jiné méně. Obvyklý průměr zvýšení váhy během těhotenství, je cca 12 – 15 kilo. Může to být ale i mnohem méně – výjimkou nejsou ženy, které přiberou třeba jen 6 – 8 kilo. Nebo naopak ženy, které přiberou i 20 – 25 kilo. […]

Přečíst více