Abyste měli i vy hezkou postavu jako modelky, je důležité pravidelně pročistit svůj organismus.

Jak zhubnout jako modelka

Jak je možné, že modelky mají tak štíhlou postavu? Narodily se tak, nebo je za tím nějaké tajemství? Jak může mít běžný člověk postavu jako modelka? Pokud chcete vědět, jaká jsou tajemství modelek, a jak se tyto ženy udržují štíhlé, tak se podívejte na následující článek. Připravili jsme pro vás návod, jak zhubnout jako modelka.

Postava jako modelka? Pročistěte svůj organismus

Abyste měli i vy hezkou postavu jako modelky, je důležité pravidelně pročistit svůj organismus. Pročištění organismu je krátkodobá detoxikační kůra, během které se vaše tělo zbaví nahromaděných nestrávených zbytků potravy a všech dalších škodlivých látek. Během detoxikační kůry také lehce snížit svoji váhu.

Pozor ale na to, že detoxikace organismu není to samé co hladovění. Při čistící dietě sice jíte málo, a váš kalorický příjem je podstatně snížen, ale je důležitý vhodně zvolený jídelníček. Pouhé hladovění by totiž nemělo ten správný efekt.

Čistící dieta může mít různou podobu. Jednu takovou najdete třeba i zde.

Co jíst během hubnutí?

Základní čistící kůra by měla trvat zhruba 3 dny (může být prodloužena až na 7 dní, ale určitě ne déle). Po jejím skončení by měl následovat postupný přechod na normální jídelníček. Po dokončení detoxikační kůry byste se měli cítit lépe. Měli byste být svěžejší a mít více energie.

Navíc váš organismus by měl být pročištěný od všech škodlivých látek. Jedním z efektů je třeba i to, že vaše játra (nebo i ledviny) po detoxikační dietě nemusí bojovat s nahromaděnými toxiny a mohou tak metabolizovat normální jídlo rychleji a efektivněji.

Základem jídelníčku při čistící dietě jsou především čerstvě vymačkané šťávy z ovoce nebo zeleniny. Velmi dobrá je především šťáva z mrkve, celeru nebo jablka. Další možností jsou pak zeleninové koktejly, které si připravíte rozmixováním čerstvé zeleniny. Podobné nápoje byste měli pít několikrát za den. Pevná strava jako je běžné pečivo, těstoviny, rýže nebo brambory apod. je při této dietě modelek zapovězena.

Nízko sacharidová dieta – rychlé spalování tuků

Po dokončení detoxikační diety a pročištění organismus je vhodné pokrčovat několik týdnů s nízko sacharidovou dietou. Nízko sacharidová dieta – sem patří třeba i Atkinsova dieta – je nejvhodnější metodou jak co nejrychleji spalovat tuky.

Při nízko sacharidové dietě jíte jen naprosté minimum sacharidů. A pozor, sacharidy to není jenom sladké nebo cukry. Mezi sacharidy řadíme i všechny výrobky z mouky (pečivo, těstoviny apod.), patří sem třeba i brambory (ty obsahují hodně škrobů a škroby jsou také sacharidy).

Při nízko sacharidové dietě tedy jíte především ovoce a zeleninu a dále bílkoviny a tuky. Díky mizivému obsahu sacharidů musí tělo získávat energii právě z bílkovin a tuků. Velkou výhodnou této diety je rychlé spalování tuků. Zatímco u diet na zhubnutí se tuky odbourávají pomaleji, u nízko sacharidové diety vám zůstává svalová hmota, ale jsou odbourávány především tuky.

Jak mít postavu jako modelka?

K tomu abyste nejenom zhubli jako modelky, ale aby vám postava modelky vydržela dlouhodobě, měli byste se řídit následujícími doporučeními:

Musíte pravidelně cvičit. Zhubnutí s pomocí čistící nebo jiné diety je jedna věc. Pro dlouhodobé udržování vyrovnané váhy je nutné mít dostatek pohybu (vysoký kalorický výdej).

Musíte mít také dost spánku. Když málo spíte, jste unavení a máte větší potřebu kompenzovat si únavu jídlem (při únavě nás tělo obvykle nutí více jíst, aby doplnilo zásoby energie). Nedostatek spánku je také příčinou stresu a stres nám obecně příliš neprospívá.

Musíte si hlídat to, co jíte. I když zrovna nedržíte dietu, měli byste dodržovat základní pravidla zdravého stravování. To znamená rozumný poměr bílkovin, tuků a sacharidů. Vyhýbat se zbytečným tukům (například smažená jídla) a zbytečným kaloriím (slazené nápoje apod.). Nezapomínat na dostatečné dávky všech vitamínů a minerálů.

Ohodnoťte článek:
[Celkem: 552 Průměr: 4.3]

Mohlo by vás také zajímat:

Diskuze o hubnutí - rady a zkušenosti:

Zapojte se do diskuse:

Zvolte si svůj obrázek:

Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar Custom avatar